Sposoby na pozbycie się szkodników z ogrodu

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Spędzanie czasu wolnego w swoim ogrodzie jest bez wątpienia jedną z przyjemniejszych aktywności. Jednak czasami zdarza się, że w ogrodzie zawitają nieproszeni goście tacy jak ślimaki, krety, czy nawet lisy. Podpowiadamy, jak skutecznie się ich pozbyć.

Szkodniki ogrodowe są bez wątpienia zmorą w sezonie wiosenno-letnim. Jak jednak możesz skutecznie się przed nimi ochronić? Podpowiadamy, jak domowymi sposobami oraz specjalistycznymi środkami możesz pozbyć się ze swojego ogrodu nieproszonych gości.

Jak się pozbyć kretów?

Jednym z często pojawiających się w ogrodach szkodników są krety. Mimo że są to dość urocze stworzonka, które kojarzone są w dużej mierze z kreskówką dla dzieci, to potrafią narobić sporych szkód w ogrodzie. Dlaczego? Kret, budując podziemne korytarze, niszczy trawniki, rabaty z roślinami, klomby czy nawet całe systemy korzeniowe roślin. Ponadto krety żywią się dżdżownicami, które jak wiemy, są niesamowicie przydatne do spulchniania gleby. Jak jednak możesz się pozbyć kreciego sąsiada? Możesz zastosować pułapki oraz odstraszacze,  które swoim hałasem odstraszą to czułe na dźwięki zwierzę. Warto także pamiętać, że stworzonko to bardzo nie lubi zapachu aksamitek, czarnego bzu, bazylii, czosnku i komosy. Jeśli więc chcesz pozbyć się kreta, nie robiąc mu przy tym krzywdy, to wystarczy, że zasiejesz w ogrodzie jedną z tych roślin.

Jak pozbyć się lisów?

Częstym problemem w ogrodach, zwłaszcza tych ulokowanych w pobliżu lasu, są lisy. Mogą dość dotkliwie zniszczyć Twój ogród w poszukiwaniu jedzenia, dlatego też nie są one najlepszym gościem, jakiego możesz sobie zażyczyć. Aby się ich pozbyć, możesz zamontować wodny spryskiwacz, który odstraszy nie tylko lisy, ale także koty, ptaki czy wiewiórki. Urządzenie na fotokomórkę rozpryskuję wodę przez 5 sekund w promieniu 10 metrów, co skutecznie ochroni Twój ogród. Jeśli problem jest spory i chcesz podjąć bardziej zdecydowane działania, możesz także zdecydować się na preparat na lisy, na przykład ten dostępny na stronie https://vaco-retail.pl/preparaty-na-lisy/.

Jak pozbyć się ślimaków?

Innym dość uciążliwym sąsiadem jest także ślimak. Mimo że jest on znacznie mniejszy niż kret lub lis, to może wyrządzić równie duże szkody. Ślimaki żywią się bowiem roślinami, które często mamy w ogrodzie. Jeśli więc zasadzisz sałatę, a na Twojej posesji pojawią się ślimaki, to możesz być prawie pewien, że liście zostaną uszkodzone. Ślimaki mają bowiem to do siebie, że mniejsze liście zjadają w całości, a większe dotkliwie kaleczą podgryzaniem, przez co zostają całkowicie zniszczone. Jeśli chcesz pozbyć się ślimaków z ogrodu, to możesz na przykład wypróbować domowe sposoby, takie jak rozsypywanie fusów kawy, czy też sypanie sody oczyszczonej lub soli wokół roślin.

Jak pozbyć się owadów?

Niezbyt przyjemnym gościem, którego obecność odczuwamy zwłaszcza latem, są także owady i pająki. Ich towarzystwo z pewnością dla nikogo nie jest urokliwe, a często jest ono także szkodliwe. W tym przypadku zdecydowanie warto więc sięgnąć po środki odstraszające, takie jak preparaty na pająki czy preparaty na muchy i muszki owocówki, dostępne na stronie internetowej https://vaco-retail.pl/preparaty-na-muszki-owocowki/.

Zdj. główne: ahmad kanbar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bieganie – od czego zacząć?
/
Bieganie – od czego zacząć?
Bieganie to najpopularniejszy sposób na zwiększenie aktywności fizycznej. Zalety joggingu są niezliczone, jednak najtrudniejszy jest ten pierwszy krok. Od czego zacząć przygodę z bieganiem?
Funkcjonalna sypialnia – podpowiadamy, jak ją urządzić
/
Funkcjonalna sypialnia – podpowiadamy, jak ją urządzić
Czy sypialnia ma być wyłącznie estetyczna? Absolutnie nie! Zadbaj też o jej funkcjonalność! W jaki sposób? Wykorzystując nasze wskazówki!
Sposoby na ogrodzenie posesji
/
Sposoby na ogrodzenie posesji
Chcesz ogrodzić swoją posesję, ale zastanawiasz się, jak to zrobić? Podajemy najpopularniejsze sposoby. Sprawdź, który z nich Ci się spodoba!