Szczotkowanie na sucho. Trend czy zabieg, który wzmocni naszą skórę?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Traktowanie skóry szorstką szczotką na sucho może wydawać się nieco drastycznym zabiegiem. Czy ten nowy trend rzeczywiście może pomóc naszej skórze? Przeczytaj! 

Szczotkowanie skóry na sucho to metoda pielęgnacji pochodząca z Azji. Niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy taki zabieg nie podrażni skóry. Okazuję się jednak, że takie szczotkowanie niesie ogromne korzyści i może poprawić kondycję naszej skóry.

Zalety szczotkowania na sucho

1. Gładka i jędrna skóra

Szczotkując skórę na sucho, wykonujemy tym samym zdrowy peeling, poprzez który złuszczamy martwy naskórek. Wynikiem czego skóra staje się bardziej napięta, ujędrniona, gładka i miękka w dotyku. Taki masaż szczotką pomaga też zredukować nieco cellulit!

2. Remedium na wrastające włoski

Problem wrastających włosków to częsta dolegliwość po depilacji. Dzieje się to kiedy nowo wyrastający włos jest za słaby, aby przebić się przez skórę. Regularne szczotkowanie na sucho pomaga skutecznie złuszczyć martwy naskórek, który może utrudniać włosom normalne wyrastanie. W połączeniu z odpowiednim nawilżeniem, masaż szczotką może zakończyć problem wrastających włosków. 

3. Relaks i pozytywny wpływ na układ limfatyczny

Regularny masaż skóry szczotką może stać się wyjątkowo relaksującym zabiegiem – pierwsze próby mogą wydać się nieprzyjemne, jednak to tylko kwestia przyzwyczajenia. Ponadto, takie szczotkowanie pozytywnie wpływa na układ limfatyczny, usprawniając przepływ limfy.

Przeciwskazania do szczotkowania skóry na sucho

W przypadku jakichkolwiek zmian na tle bakteryjnym, wirusowym lub w przypadku otwartych ran, czy świeżych blizn powinniśmy się wstrzymać z masażem na sucho. Podczas szczotkowania należy również uważać na pieprzyki i znamiona, których nie wolno zadrapać. W przypadku żylaków, przed rozpoczęciem szczotkowania lepiej skonsultować się z lekarzem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skuteczne metody fumigacji mogą ochronić twoją firmę przed szkodnikami?
/
Jak skuteczne metody fumigacji mogą ochronić twoją firmę przed szkodnikami?
Poznaj skuteczne strategie fumigacji, które chronią twoją firmę przed szkodnikami. Dowiedz się, jak możesz zabezpieczyć swoje miejsce pracy i zminimalizować ryzyko.
Sprawdzone sposoby na skuteczne CV – z Kreatorem CV osiągniesz sukces
/
Sprawdzone sposoby na skuteczne CV – z Kreatorem CV osiągniesz sukces
Wybierając Kreator CV możesz zbudować dokument, który zaprezentuje Cię jako idealnego kandydata na wymarzone stanowisko. Zobacz, jak zrobić to skutecznie!
Trendy w projektowaniu wnętrz: jakie są najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz i jakie są ich zastosowania w budownictwie?
/
Trendy w projektowaniu wnętrz: jakie są najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz i jakie są ich zastosowania w budownictwie?
Projektowanie wnętrz to dziedzina, która stale się rozwija i zmienia. Nowe trendy i pomysły pojawiają się co roku, a ich popularność rośnie wraz z rosnącym zainteresowaniem dekoracją wnętrz. W tym artykule omówimy najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz i jakie są ich zastosowania w budownictwie. Dzięki temu artykułowi czytelnicy będą mieli wiedzę, jakie są trendy w projektowaniu wnętrz i jak można je wykorzystać w swoim domu lub mieszkaniu.