Szczotkowanie na sucho. Trend czy zabieg, który wzmocni naszą skórę?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Traktowanie skóry szorstką szczotką na sucho może wydawać się nieco drastycznym zabiegiem. Czy ten nowy trend rzeczywiście może pomóc naszej skórze? Przeczytaj! 

Szczotkowanie skóry na sucho to metoda pielęgnacji pochodząca z Azji. Niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy taki zabieg nie podrażni skóry. Okazuję się jednak, że takie szczotkowanie niesie ogromne korzyści i może poprawić kondycję naszej skóry.

Zalety szczotkowania na sucho

1. Gładka i jędrna skóra

Szczotkując skórę na sucho, wykonujemy tym samym zdrowy peeling, poprzez który złuszczamy martwy naskórek. Wynikiem czego skóra staje się bardziej napięta, ujędrniona, gładka i miękka w dotyku. Taki masaż szczotką pomaga też zredukować nieco cellulit!

2. Remedium na wrastające włoski

Problem wrastających włosków to częsta dolegliwość po depilacji. Dzieje się to kiedy nowo wyrastający włos jest za słaby, aby przebić się przez skórę. Regularne szczotkowanie na sucho pomaga skutecznie złuszczyć martwy naskórek, który może utrudniać włosom normalne wyrastanie. W połączeniu z odpowiednim nawilżeniem, masaż szczotką może zakończyć problem wrastających włosków. 

3. Relaks i pozytywny wpływ na układ limfatyczny

Regularny masaż skóry szczotką może stać się wyjątkowo relaksującym zabiegiem – pierwsze próby mogą wydać się nieprzyjemne, jednak to tylko kwestia przyzwyczajenia. Ponadto, takie szczotkowanie pozytywnie wpływa na układ limfatyczny, usprawniając przepływ limfy.

Przeciwskazania do szczotkowania skóry na sucho

W przypadku jakichkolwiek zmian na tle bakteryjnym, wirusowym lub w przypadku otwartych ran, czy świeżych blizn powinniśmy się wstrzymać z masażem na sucho. Podczas szczotkowania należy również uważać na pieprzyki i znamiona, których nie wolno zadrapać. W przypadku żylaków, przed rozpoczęciem szczotkowania lepiej skonsultować się z lekarzem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sushi – co trzeba o nim wiedzieć?
/
Sushi – co trzeba o nim wiedzieć?
Sushi to jedna z najpopularniejszych potraw, która zdominowała rynek gastronomiczny w ostatnich latach.
Telewizor odpowiedni dla całej rodziny – czy wiesz, co to jest Smart TV?
/
Telewizor odpowiedni dla całej rodziny – czy wiesz, co to jest Smart TV?
Znalezienie takiego telewizora, który zaspokoi potrzeby wszystkich domowników, może wydawać się niemałym wyzwaniem.
Dlaczego warto sadzić kolejne drzewa?
/
Dlaczego warto sadzić kolejne drzewa?
Sadzenie kolejnych drzew ma niezwykle ważne znaczenie dla naszej planety i przyszłych pokoleń.