Stylizacja włosów szczotką krok po kroku

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Okrągła szczotka i suszarka – tylko tyle potrzebujesz, by wymodelować swoje włosy. Zastosuj poniższe wskazówki, a na pewno poczujesz się, jakbyś dopiero co wyszła z salonu fryzjerskiego.

Wyróżnia się dwa rodzaje okrągłych szczotek – grube oraz małe. Te pierwsze służą do modelowania długich włosów, drugie do krótkich. Dzięki takim szczotkom dodasz włosom objętości, uniesiesz je u nasady, a także podkręcisz końcówki lub uzyskasz fale bądź loki. Podczas modelowania ważny jest również proces suszenia. Jeśli zrobisz to w odpowiedni sposób, Twoje włosy będą wygładzone i błyszczące, a nie suche, splątane i sianowate.

Garść porad na początek

Do modelowania grubych włosów najbardziej nada się szczotka z gęstego i naturalnego włosia, na przykład dzika. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu objętości, wybierz model z plastikowym włosiem. Z kolei dzięki szczotkom z ceramicznym korpusem, które równomiernie rozprowadzają ciepło, szybciej stworzysz wymarzoną fryzurę.

Zanim przejdziesz do stylizowania, odpowiednio przygotuj swoje włosy. Umyj je, nałóż odżywkę i pozwól im trochę wyschnąć. Nie zaczynaj modelowania, dopóki kosmyki nie będą suche w około 70–80%.

Jeżeli masz grube, długie i ciężkie włosy, które długo schną w naturalny sposób, możesz lekko je podsuszyć. Pamiętaj o zaaplikowaniu sprayu termoochronnego lub ulubionego olejku, świetnie sprawdza się również jedwab w płynie. Tego rodzaju kosmetyki chronią włosy przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz negatywnym wpływem gorącego powietrza. Nakładaj je na włosy od wysokości ucha do dołu, zwracając szczególną uwagę na końcówki, które są najbardziej narażone na zniszczenia.

Niezbędne akcesoria

Do modelowania potrzebujesz:

 • okrągłej szczotki,
 • suszarki,
 • grzebienia do rozdzielania włosów,
 • dużej spinki lub klamry,
 • ewentualnie pianki bądź lakieru, którymi utrwalisz fryzurę.

Jak stylizować włosy szczotką?

Jeśli Twoje włosy są już przygotowane, możesz przystąpić do modelowania.

 1. Na początku podziel je na górną i dolną część. Rozpuszczone zostaw tylko te pasma, które w danym momencie będziesz suszyć i układać, resztę zepnij klamrą lub spinką.
 2. Stylizowanie rozpocznij od włosów znajdujących się z tyłu głowy. Na szczotkę po kolei nawijaj  pasma (od spodu), ważne, by po ich nawinięciu wciąż było widać włosie szczotki.
 3. Tak nawinięte pasmo możesz zacząć suszyć. Pamiętaj, by nie przykładać suszarki zbyt blisko do włosów, optymalna odległość wynosi około 10 cm. Włosy zawsze susz zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, wtedy będą wygładzone i lśniące. Jeśli zrobisz to w przeciwną stronę, pasma się spuszą.
 4. Szczotkę z nawiniętymi pasmami obracaj i przeciągaj w dół, jednocześnie susząc. U nasady włosów możesz przytrzymać dłużej albo skierować lekko w górę, dzięki czemu fryzura zyska objętość. Czynność powtarzaj, aż dane pasmo będzie wysuszone.
 5. Postępuj w ten sposób z każdą kolejną częścią włosów. Pasma możesz wywijać na zewnątrz lub do wewnątrz, zależy to od Twoich upodobań.
 6. Jeśli Twoja suszarka ma opcję chłodnego nawiewu, warto przesuszyć wymodelowane włosy zimnym powietrzem. Będą wtedy bardziej wygładzone, a dzięki domknięciu łusek – mniej podatne na uszkodzenia. Na koniec, w zależności od preferencji, spryskaj fryzurę lakierem lub nałóż piankę utrwalającą.

Zdj. główne: Giorgio Trovato/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Hurtownia sztucznej biżuterii Amberhurt.pl
/
Hurtownia sztucznej biżuterii Amberhurt.pl
Zapraszamy do lektury poniższego materiału, w którym przybliżamy portfolio marki AmbertHurt.
Meble i dodatki do kuchni w stylu prowansalskim
/
Meble i dodatki do kuchni w stylu prowansalskim
Marzysz o ciepłej i przytulnej kuchni w stylu prowansalskim, która stanie się sercem domu, z dużym stołem i pięknym oświetleniem? Zobacz czym się kierować podczas wyboru mebli i dodatków.
Jak skutecznie dbać o panele fotowoltaiczne? Praktyczne porady.
/
Jak skutecznie dbać o panele fotowoltaiczne? Praktyczne porady.
Poznaj najlepsze praktyki i porady dotyczące konserwacji i pielęgnacji paneli fotowoltaicznych, aby twoje urządzenia były zawsze w pełni funkcjonalne i efektywne.