Zalety spożywania nabiału

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nabiał może występować w różnorodnej postaci. Stanowi smaczną formę posiłku i dedykowany jest osobom w każdym wieku.  Co warto wiedzieć o produktach nabiałowych dostępnych obecnie na rynku? Które z nich są najzdrowsze i dlaczego warto po nie sięgać? O tym w poniższym wpisie.

Nabiał smaczny i zdrowy

Produkty spożywcze wzbogacone w nabiał są nie tylko smaczne, ale wiążą się również z wyborem prozdrowotnym. Co więcej – tego rodzaju produkty z powodzeniem spożywać mogą nie tylko dzieci czy dorośli, ale również osoby starsze. Co decyduje o zdrowotnych właściwościach nabiału? Z pewnością są to takie aspekty jak korzystne oddziaływanie na układ pokarmowy oraz regulacja procesów trawiennych. To gwarantować będą produkty poddane fermentacji takie jak jogurt, maślanka, kefir czy zsiadłe mleko. Ponadto w nabiale znajduje się także drogocenne dla zdrowia białko. Jest ono nie tylko nośnikiem tlenu, ale zawiera również witaminy z grupy A, B, D i minerały, jest budulcem mięśni i tkanek, jak również stanowi ważny składnik enzymów. Ponadto tłuszcz pochodzący z białka zaliczany jest do tych łatwo przyswajalnych dla organizmu człowieka.

Nabiał od polskiego producenta

Decydując się na wybór produktów nabiałowych z pewnością warto postawić na asortyment dostępny u jednego z najbardziej znanych polskich producentów. Mowa o Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Krasnystaw, słynącej z wyjątkowo bogatego wyboru produktów wyróżniających się doskonałą jakością i nieporównywalnym z niczym smakiem. Warto podkreślić, że produkty dostępne w OSM Krasnystaw https://www.krasnystaw.eu/pl to produkty powstałe z najwyższej jakości starannie wyselekcjonowanych surowców pochodzących wyłącznie z czystych terenów rolniczych Lubelszczyzny. To lokalna jakość z najwyższej półki, którą charakteryzują nie tylko doskonałe właściwości smakowe, ale również liczne właściwości prozdrowotne.

Bogaty wybór w spółdzielni mleczarskiej

Jakie produkty bogate w nabiał znaleźć można w ofercie spółdzielni mleczarskiej? Będą to z pewnością takie produkty jak: 

  • jogurty naturalne
  • kefiry
  • maślanki
  • zsiadłe mleko
  • sery twarogowe
  • mleko
  • śmietany

Wszystkie produkty z właśnie wymienionych dostępne są w ofercie i stałej sprzedaży OSM w Krasnystawie nie tylko lokalnie, ale i w sklepach na terenie całej Polski. To doskonała wiadomość dla wszystkich smakoszy produktów nabiałowych, którzy świadomie wybierają najlepsze produkty spośród dostępnych na rynku, stawiając na wspaniały smak i tradycję Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie.

Fot.: Kim Gorga/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak osuszyć wykop?
/
Jak osuszyć wykop?
Dowiedz się, jak poradzić sobie z problemem wody zalegającej w wykopach.
Latarnie z trawy morskiej. Wprowadź sielski klimat do wnętrz
/
Latarnie z trawy morskiej. Wprowadź sielski klimat do wnętrz
Latarnie z naturalnych tworzyw to efektowna ozdoba pomieszczeń o różnych stylach. Pokochają je szczególnie wnętrza w sielskim klimacie!
Jak dostosować drewniane altany ogrodowe do swoich potrzeb?
/
Jak dostosować drewniane altany ogrodowe do swoich potrzeb?
Przekształć swoje podwórko w osobisty raj dzięki praktycznym wskazówkom jak dostosować drewniane altany ogrodowe do indywidualnych potrzeb. Poznaj tajniki wyboru, aranżacji i pielęgnacji altan.