Sofa czy narożnik – co wstawić do salonu?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dylemat związany z wyborem wypoczynku to kłopot, który często pojawia się podczas urządzania salonu. Jak sobie poradzić z tym popularnym problemem? 

Kawalerka czy osobne pomieszczenie? 

Pierwszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze wypoczynku do salonu jest przestrzeń. W przypadku osobnego pomieszczenia kanapa może zająć znacznie więcej miejsca w pokoju, a tym samym pomieścić więcej osób. Osoby urządzające kawalerkę muszą pomyśleć o salonie i sypialni w jednym. W takim przypadku istotna pozostaje również kwestia wypoczynku z funkcją spania, który jednocześnie nie zajmie większości wolnej przestrzeni. W salonach z mniejszym metrażem zdecydowanie lepiej sprawdzi się rozkładana sofa, na której będzie można zarówno wypoczywać w ciągu dnia, jak i wygodnie spać całą noc. 

Zagospodarowanie całej przestrzeni 

Kolejną istotną kwestią jest umiejscowienie wypoczynku. Jeśli ma się on znajdować w środkowej części pokoju to zdecydowanie wygodniej i przestrzennej jest zakupić sofę. Maksymalnie 3-osobowa kanapa w razie potrzeby pomieści gości, jednak nie będzie zajmować co najmniej połowy długości ściany. Jeśli jednak meble do salonu mogą zająć nieco więcej miejsca to lepszym rozwiązaniem jest narożnik, który postawiony w rogu pokoju wypełni przestrzeń i dodają jej przytulnego charakteru. 

Funkcjonalność 

Wybierając meble do salonu, należy także pochylić się nad funkcjami, jakie będą w nim pełnić. W przypadku pomieszczeń, w którym wypoczynek ma jedynie służyć do oglądania telewizji, czytania książek czy krótkiej drzemki w ciągu dnia, lepiej sprawdzi się elegancka sofa. Osoby, które jednak przewidują, że ich salon może także przyjmować funkcję pokoju dla gości, powinny zwrócić większą uwagę na narożniki z funkcją spania. Wygodne łóżko to podstawa dobrego snu, szczególnie dla gości, którzy odwiedzają nasz dom. Co więcej duży narożnik to dodatkowa przestrzeń do przechowywania pościeli.  

Design

Przy wyborze mebli do salonu istotną rolę pełni także wygląd mebla. Oglądając różnego rodzaju sofy czy narożniki można zauważyć, że obecnie na rynku nietrudno znaleźć meble produkowane w różnych stylach czy kolorach. Niemniej jednak można zauważyć trend, w którym to właśnie sofy mają bardziej designerski charakter. Mogą być nie tylko dopełnieniem pomieszczenia czy kolejnym meblem, ale przede wszystkim estetycznym dodatkiem, który dodaje całej przestrzeni niepowtarzalnego wyglądu. 

Łączenie z innymi meblami 

Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze sofy lub narożnika jest możliwość łączenia ich z innymi elementami wyposażenia salonu. W tej kwestii sofa ponownie zdaje się być lepszym rozwiązaniem. Mebel ten jest mniejszy, więc może podzielić miejsce z innymi dodatkami takimi jak fotel czy pufa pasujące do całego kompletu. W przypadku narożnika dobranie dodatkowych elementów jest znacznie trudniejsze, gdyż może to zagracić cały salon. Sofy są również bardziej mobilne, dzięki czemu w łatwy sposób można dokonać szybkiego przemeblowania. Narożniki są nieco bardziej wymagające i mimo wszystko najlepiej wyglądają w rogu pokoju, co znacznie zmniejsza możliwość zmiany koncepcji rozmieszczenia reszty mebli. 

Fot.: Michiel Annaert/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto kupić generator prądu?
/
Czy warto kupić generator prądu?
Czy warto je kupić dla swojej firmy lub dla siebie, np. do prac na działce, w ogrodzie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.
Optymalne wyposażenie kuchni – jakie sprzęty i akcesoria są niezbędne w codziennym gotowaniu?
/
Optymalne wyposażenie kuchni – jakie sprzęty i akcesoria są niezbędne w codziennym gotowaniu?
Kuchnia to serce każdego domu - to w niej przygotowujemy posiłki dla siebie i swoich bliskich. Odpowiednie wyposażenie kuchni jest kluczowe, aby codzienne gotowanie było łatwe, przyjemne i efektywne. W tym artykule przedstawimy niezbędne sprzęty i akcesoria, które powinny znaleźć się w każdej kuchni.
Wiek emerytalny – od kiedy i jak liczyć?
/
Wiek emerytalny – od kiedy i jak liczyć?
Nie wiesz, kiedy możesz przejść na emeryturę? Ciekawi Cię, jaki wiek emerytalny obowiązuje w innych krajach? Kliknij i zobacz.