Wszystkie rachunki na naszej głowie. O czym musisz pamiętać?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pamiętanie o wszystkich rachunkach, wywołuje u wielu osób stres, ponieważ opłacenie rachunków po terminie to nie tylko odsetki, lecz bardzo często nieprzyjemne konsekwencje windykacyjne. Jakie są sposoby, aby nie zapomnieć o rachunkach i płacić je w terminie?

Badanie firmy Intrum Justitia

Badanie przeprowadzone przez firmę Intrum Justitia wykazuje, że 80% Polaków uważa, że rachunki powinny być opłacane terminowo. Niestety nie zawsze się to udaje i to nie z braku pieniędzy, lecz z zapomnienia lub zgubienia rachunku. Konsekwencje niepłacenia rachunków w terminie mogą być bardzo dotkliwe np.: rozpoczęcie windykacji.

rachunki, kalkulator
Photo by Michal Jarmoluk, from: Pixabay.com

6 sposobów jak nie zapomnieć o opłacie domowych rachunków

1. Wyznacz dzień, w którym robisz opłaty

Rachunki przychodzą z różnym terminem do zapłaty, dlatego najlepiej jest wyznaczyć jeden termin, w którym zostaną opłacone wszystkie rachunki. Warto przestrzegać tego dnia w każdym miesiącu.

2. Zlecenie stałe

Wiele opłacanych rachunków to stała kwota co miesiąc. Aby nie trzeba było pamiętać o ich opłaceniu, to warto ustawić zlecenie stałe w swoim rachunku bankowym. Dzięki temu w wyznaczonym dniu miesiąca będzie wychodził automatyczny przelew np.: za abonament telewizyjny, internet, podatek lub śmieci.

3. Wybierz nowoczesne rozwiązania

Pomocne w przypominaniu o rachunkach są nowoczesne technologie, w kalendarzu elektronicznym można np.: zanotować wszystkie najważniejsze daty płatności i ustawić na wybraną datę przypomnienie.

Bardziej rozbudowaną formą jest kalendarz Google, w którym przypomnienie można ustawić jako mail lub sms. Kalendarz Google może być przeglądany i edytowany na wielu urządzeniach, ponieważ synchronizuje się automatycznie na wszystkich urządzeniach, na których zalogowany jest użytkownik. Bardzo podobne funkcje oferują aplikacje na system android.

osoba przy laptopie
Photo by StartupStockPhotos, from: Pixabay.com

4. Przypomnienie od usługodawcy

Polecenie zapłaty, które pozwala na przeniesienie odpowiedzialności za terminową opłatę rachunków na usługodawcę. Wystarczy tylko udzielić usługodawcy zgodę na obciążenie konta. Dzięki temu zawsze można mieć pewność, że pieniądze trafią na właściwy rachunek.

5. Usługa elektronicznej prezentacji i płatności rachunków

Dobrym sposobem na uniknięcie opóźnień w płaceniu rachunków jest usługa elektronicznej prezentacji i płatności rachunków. Dzięki tej usłudze wszystkie faktury będą przesyłane na internetowe konto bankowe. Aby zapłacić za rachunek, wystarczy tylko zalogować się do bankowości internetowej i zatwierdzić wystawiony rachunek.

6. Przelew elixir dla zapominalskich

Przelew elixir jest idealnym rozwiązaniem dla zapominalskich, którym zbliża się termin opłaty rachunków. Zwykły przelew dociera do odbiorcy w jeden dzień roboczy. Natomiast przelew elixir jest u odbiorcy już w kilka minut, niezależnie czy został wykonany w dzień roboczy, czy np.: w niedziele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble wybrać do kuchni w stylu klasycznym?
/
Jakie meble wybrać do kuchni w stylu klasycznym?
Przeczytaj, jak urządzić kuchnię w klasycznym stylu.
Złuszczanie naskórka. Pomysł na domowy peeling
/
Złuszczanie naskórka. Pomysł na domowy peeling
Od teraz zaczniesz regularnie używać peelingów. Zobacz, w czym mogą pomóc i jak zrobić je z rzeczy, które masz pod ręką.
Jak obrabiać i przechowywać mięso?
/
Jak obrabiać i przechowywać mięso?
Każdy z nas powinien wiedzieć, jak prawidłowo przechowywać mięso. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nieodpowiednie postępowanie może doprowadzić do zatrucia.