Jakie prace wykonać wiosną w gospodarstwie rolnym?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Ogrody powoli się zazieleniają, zwierzęta mają więcej energii, a w powietrzu słychać brzęczenie owadów i śpiew ptaków. W takim otoczeniu nawet gospodarskie obowiązki wydają się mniej uciążliwe niż zimą. 

Pozbądź się szkodników

Niestety, wiosną, po kilkumiesięcznej nieobecności wracają komary, chrabąszcze i inne szkodniki, gotowe żywić się Twoimi uprawami lub uprzykrzać życie. Walka z nimi jest nieodłącznym elementem wiejskiego życia, chociaż może być irytująca. Zresztą, to nie jedyne szkodniki, które mogą Cię odwiedzić – są jeszcze gryzonie buszujące w spichlerzach, mole spożywcze panoszące się w kuchennych szafkach i pluskwy, znikąd pojawiające się w sypialniach. Żeby skutecznie pozbyć się wszystkich tych nieproszonych gości, musisz wyposażyć się w środki do dezynsekcji i deratyzacji lub profesjonalną pomoc, którą znajdziesz tutaj https://sklepvaco.pl/. A kiedy Twój dom i gospodarstwo będzie już wolne od szkodników, z pewnością zacznie się najprzyjemniejszy etap roku: patrzenie, jak wszystko rozkwita i rozwija się, otoczone Twoją troską.

Zrób generalne porządki

Początek sezonu to doskonały moment, żeby porządnie przewietrzyć budynki gospodarcze po zimie, pozbyć się tego, co nie będzie już przydatne i uzupełnić braki w potrzebnym sprzęcie. Świeże powietrze i dłuższe dni sprzyjają przeprowadzeniu wiosennych porządków. Warto przystrzyc rośliny, wyszorować dom i gospodarstwo, zasiać trawę w miejscach, w których nie odrodziła się po zimie, a także dokonać uważnego przeglądu swojego dobytku. Dzięki tym działaniom, z pewnością będziesz cieszyć się piękną i zadbaną fermą oraz szczęśliwym inwentarzem. 

Przygotuj się na kolejną zimę

Przeglądając posiadłość, zwróć uwagę na przedmioty i sprzęty, które przydadzą Ci się, żeby zadbać o kolejną zimę. Być może mało kto myśli o niej wiosną, ale lepiej być zapobiegawczym. W końcu: przezorny zawsze ubezpieczony! Upewnij się, że masz sianokiszki,  dzięki którym podczas wiosny i lata przygotujesz paszę dla swoich zwierząt na czas mrozów – jeśli jeszcze ich nie kupiłeś, ciekawą ofertę znajdziesz na przykład tutaj: https://www.rol-pol.com.pl/folie-do-sianokiszonki/. Sprawdź też, czy wszystkie systemy na Twoim gospodarstwie są sprawne i nie wymagają napraw. Pamiętaj, że jeśli coś wymaga podreperowania, znacznie lepiej zająć się tym, kiedy na dworze jest ciepło, a ziemia nie jest zamarznięta.

Zdj. główne: Simon Berger/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wystrój sypialni – jak wybierać meble i dodatki do pokoju z beżowym łóżkiem
/
Wystrój sypialni – jak wybierać meble i dodatki do pokoju z beżowym łóżkiem
Zainspiruj się naszymi pomysłami na wystrój sypialni i dowiedz się, jak zestawiać meble i dodatki, aby stworzyć harmonijną kompozycję z użyciem beżowego łóżka. Z naszym poradnikiem wybór odpowiednich elementów aranżacji nigdy nie był prostszy.
Jak promienniki podczerwieni mogą poprawić komfort cieplny w naszym domu?
/
Jak promienniki podczerwieni mogą poprawić komfort cieplny w naszym domu?
Dowiedz się, jak technologia promienników podczerwieni może zwiększyć komfort cieplny w Twoim domu, przyczyniając się do oszczędności energii i poprawy ogólnego samopoczucia.
Jak wybrać odpowiedni rodzaj podkładu dla różnych powierzchni ścian: poradnik
/
Jak wybrać odpowiedni rodzaj podkładu dla różnych powierzchni ścian: poradnik
Zanurz się w wiedzę ekspertów, odkrywając różne rodzaje podkładów dla ścian i dowiedz się, jak wybrać ten właściwy dla Twoich potrzeb. Przeczytaj nasz poradnik i poradź sobie z wyborem podkładu jak profesjonalista!