Wiklinowe akcesoria do ogrodu

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiklina od lat cieszy się powodzeniem w ogrodzie. Nie tylko dodaje ciepła i przytulności, ale również jest bardzo funkcjonalna. Przeczytaj, w jakie wiklinowe akcesoria do ogrodu i na taras warto się zaopatrzyć. 

Maty wiklinowe

Maty z wikliny mają uniwersalne zastosowanie i charakteryzują się estetycznym wyglądem oraz walorami dekoracyjnymi. Warto jednak w nie zainwestować, aby osłonić balkon czy taras przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, a także przed wiatrem, kurzem czy hałasem. Nowoczesne maty ogrodowe możesz zamontować na powierzchniach ażurowych typu siatka ogrodzeniowa przy pomocy opasek zaciskowych lub przybić gwoździami do płotu czy ściany. Z wiklinowych mat można również zaprojektować parawan czy ozdobić za ich pomocą altanę. Wiklina dobrze służy także jako osłona kwiatów i krzewów przed zwierzętami, podpora dla kwiatów i warzyw lub może zostać wykorzystana do wyznaczenia granicy ścieżki czy rabaty. 

Donice i kosze z wikliny

Surowy splot i ciepły odcień wikliny świetnie komponuje się z ogrodami w różnych aranżacjach. Eleganckie wiklinowe ozdoby do ogrodu, takie jak donice czy kosze, są idealne do uprawy roślin i współgrają z każdą roślinnością. Obecnie bardzo modne są także wiklinowe osłonki na doniczki do przechowywania w domu. W ogrodzie świetnie sprawdzą się również wiklinowe koszyki i taczki przeznaczone do sadzenia kwiatów, ziół czy krzewów czy przechowywania drewna. 

Karmniki dla ptaków

Karmniki dla ptaków z wikliny prezentują się estetycznie, dzięki czemu stanowią miłą ozdobę przydomowego tarasu, ogrodu czy działki. Poza tym karmniki pełnią oczywiście funkcję użytkową i pozwalają dokarmiać zimujące w Polsce ptaki. Dzięki karmnikowi można z również z bliska pokazać dzieciom m.in. wróble czy gile.

Meble wiklinowe

Klasyczne meble z wikliny są lekkie i wygodne, dzięki czemu łatwo przenosić je w różne miejsca ogrodu. Warto zainwestować w zestaw mebli składający się z krzeseł i podręcznego stolika, dzięki któremu można wypić kawę na tarasie lub w ulubionym miejscu w ogrodzie. Przy zakupie mebli warto zwrócić uwagę, czy są one solidnie wyplecione i czy wiklina jest wysokiej jakości, co zapewni dłuższą żywotność mebla. Warto dokupić do foteli również miękkie poduchy, dzięki którym korzystanie z nich będzie bardziej komfortowe. 

Fot.: Skylar Kang/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Maj w sadzie. Prace, które należy wykonać
/
Maj w sadzie. Prace, które należy wykonać
Zbliża się maj - to intensywny czas w sadach i ogrodach. Zobacz, jakie prace należy wykonać w sadzie w maju.
/
Jak efekt 3D na ścianach może zrewolucjonizować wygląd twojej kuchni?
Odkryj moc przestrzeni z efektem 3D na ścianach! Zobacz, jak ta nowoczesna technologia może całkowicie odmienić wygląd kuchni, sprawiając, że stanie się ona prawdziwie przestrzenną.
Proste sposoby na ozdobienie domu na święta
/
Proste sposoby na ozdobienie domu na święta
Twój dom może błyszczeć nawet pomimo inflacji! Sprawdź, co zrobić, aby mieć pięknie udekorowane mieszkanie na święta!