Wiklinowe akcesoria do ogrodu

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiklina od lat cieszy się powodzeniem w ogrodzie. Nie tylko dodaje ciepła i przytulności, ale również jest bardzo funkcjonalna. Przeczytaj, w jakie wiklinowe akcesoria do ogrodu i na taras warto się zaopatrzyć. 

Maty wiklinowe

Maty z wikliny mają uniwersalne zastosowanie i charakteryzują się estetycznym wyglądem oraz walorami dekoracyjnymi. Warto jednak w nie zainwestować, aby osłonić balkon czy taras przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, a także przed wiatrem, kurzem czy hałasem. Nowoczesne maty ogrodowe możesz zamontować na powierzchniach ażurowych typu siatka ogrodzeniowa przy pomocy opasek zaciskowych lub przybić gwoździami do płotu czy ściany. Z wiklinowych mat można również zaprojektować parawan czy ozdobić za ich pomocą altanę. Wiklina dobrze służy także jako osłona kwiatów i krzewów przed zwierzętami, podpora dla kwiatów i warzyw lub może zostać wykorzystana do wyznaczenia granicy ścieżki czy rabaty. 

Donice i kosze z wikliny

Surowy splot i ciepły odcień wikliny świetnie komponuje się z ogrodami w różnych aranżacjach. Eleganckie wiklinowe ozdoby do ogrodu, takie jak donice czy kosze, są idealne do uprawy roślin i współgrają z każdą roślinnością. Obecnie bardzo modne są także wiklinowe osłonki na doniczki do przechowywania w domu. W ogrodzie świetnie sprawdzą się również wiklinowe koszyki i taczki przeznaczone do sadzenia kwiatów, ziół czy krzewów czy przechowywania drewna. 

Karmniki dla ptaków

Karmniki dla ptaków z wikliny prezentują się estetycznie, dzięki czemu stanowią miłą ozdobę przydomowego tarasu, ogrodu czy działki. Poza tym karmniki pełnią oczywiście funkcję użytkową i pozwalają dokarmiać zimujące w Polsce ptaki. Dzięki karmnikowi można z również z bliska pokazać dzieciom m.in. wróble czy gile.

Meble wiklinowe

Klasyczne meble z wikliny są lekkie i wygodne, dzięki czemu łatwo przenosić je w różne miejsca ogrodu. Warto zainwestować w zestaw mebli składający się z krzeseł i podręcznego stolika, dzięki któremu można wypić kawę na tarasie lub w ulubionym miejscu w ogrodzie. Przy zakupie mebli warto zwrócić uwagę, czy są one solidnie wyplecione i czy wiklina jest wysokiej jakości, co zapewni dłuższą żywotność mebla. Warto dokupić do foteli również miękkie poduchy, dzięki którym korzystanie z nich będzie bardziej komfortowe. 

Fot.: Skylar Kang/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy nowoczesne technologie mogą zrewolucjonizować życie na wsi?
/
Czy nowoczesne technologie mogą zrewolucjonizować życie na wsi?
Odkryj wpływ innowacyjnych technologii na codzienne życie na wsi - od ulepszonych metod hodowli, przez zautomatyzowane procesy, do poprawy dostępu do usług cyfrowych.
Dlaczego rolnik powinien zainwestować w fotowoltaikę?
/
Dlaczego rolnik powinien zainwestować w fotowoltaikę?
Energia słoneczna jest niezwykle obfitym i zrównoważonym źródłem energii, które ma ogromny potencjał w rolnictwie.
“Dążę do życia, od którego nie potrzeba wakacji” – rozmowa z Dagmarą Hicks, autorką bloga calareszta.pl
/
“Dążę do życia, od którego nie potrzeba wakacji” – rozmowa z Dagmarą Hicks, autorką bloga calareszta.pl
O przeprowadzce z Australii na podkrakowską wieś, o macierzyństwie, bieganiu i o obiadach, które gotują się same opowiada Dagmara Hicks - autorka bloga calareszta.pl