Jakie rasy psów są idealne do domów z ogrodem?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli szukasz odpowiedniego psa do ochrony Twojej rodziny i ogródka, niektóre rasy rodzą się z instynktem, który pomaga im wypełnić to zadanie. Psy ochronne zwykle mają silne poczucie lojalności wobec Ciebie i Twojej rodziny, są bardzo czujne, posłuszne i spostrzegawcze. Idealny pies stróżujący jest zazwyczaj duży, nieustraszony i reaguje na szkolenie.

Akita

Akity to jedna z najbardziej lojalnych ras psów. Wyhodowana w celu ochrony rodziny królewskiej i szlachty w feudalnej Japonii, ta odważna i czujna rasa jest naturalnie podejrzliwa wobec obcych. Akity będą przez cały czas czuwać nad Tobą i Twoją rodziną. Rasa ta traktuje to zadanie poważnie i zazwyczaj wykonuje swoje obowiązki ochronne z niewielkim lub zerowym szkoleniem. Pies ten będzie wymagał treningu posłuszeństwa lub możesz rozważyć szkolenie psa stróżującego, aby wyostrzyć jego umiejętności. Podobnie jak w przypadku wszystkich psów, będzie wymagała odpowiedniej socjalizacji, aby zapobiec niepotrzebnemu dystansowi lub agresji. 

Decydując się na przyjęcie do swojego domu psa, nie zapomnij o zakupie odpowiedniej karmy dla psów.

szczeniak
Photo by Malen Billoni Ahumada from Pixabay.com

Belgijski Malinois

Wysportowany belgijski Malinois jest ulubioną rasą policyjnych i wojskowych jednostek K-9 ze względu na swoją zwinność, zdolności poszukiwawczo-ratownicze oraz wyszkolenie. Ten pies ma wysoki poziom energii i rozwija się wtedy, gdy ma pracę do wykonania. Musi przejść specjalistyczne szkolenie i odpowiednią socjalizację, aby czuć się swobodnie w nowych lub nieznanych sytuacjach. Belgijski Malinois musi codziennie dużo ćwiczyć.

Nawiązując do powyższej karmy do psów, pomyśl o zakupie Farmina Vet Life, która będzie idealna dla psiaków z m.in. alergią.

Bullmastiff

Łowczy początkowo wyhodowali lojalnego i odważnego bullmastiffa, aby chronić swoją zwierzynę przed kłusownikami. Byczy wygląd tej dużej rasy może onieśmielać intruzów. W rzeczywistości ten pies jest naturalnie przywiązany do swojej rodziny, co czyni go doskonałym towarzyszem. Bullmastiff jest urodzonym obrońcą, który potrzebuje zorganizowanego treningu, aby wzmocnić jego naturalne instynkty obronne.

Farmina Ecopet jest idealnym pokarmem dla dużych ras, takich jak wspomniany wyżej bullmastiff.

Cane Corso

Cane Corso to włoska rasa psów historycznie postrzegana jako pies stróżujący, pies bojowy i myśliwy. Jego duży rozmiar i ciężka budowa pomagają odeprzeć intruzów. Rasa posiada instynkt stróżowania. Jego trening powinien skupiać się na posłuszeństwie i doskonaleniu jego naturalnych umiejętności.

pies cane corso
Photo by braetschit from Pixabay.com

Owczarek niemiecki

Podobny wyglądem i temperamentem do belgijskiego malinois, owczarek niemiecki to kolejna żwawa, aktywna rasa, preferowana przez ludzi jako pies policyjny lub wojskowy. Rasa ta wykazuje głębokie poczucie lojalności wobec członków rodziny. Podobnie jak inne psy ochronne, szkolenie ma kluczowe znaczenie, aby psy te były skoncentrowane na byciu psami stróżującymi. Będziesz musiał uspołecznić swojego owczarka niemieckiego, aby uniknąć strachu i nerwowości z jego strony. Pies potrzebuje również około dwóch godzin ćwiczeń dziennie.

Doberman Pinczer

Historycznie doberman pinczer miał złą reputację jako agresywna rasa psów. Ale z ludzką rodziną jest czuły, posłuszny, a nawet głupkowaty. Większość nie jest agresywna nawet wobec obcych, chyba że wyczują niebezpieczeństwo. Dzięki zorganizowanemu programowi szkoleniowemu możesz doskonalić umiejętności obronne swojego psa i zmienić go w doskonałego towarzysza stróżującego.

pies doberman z kobietą
Photo by ama Zsuzsanna Márkus from Pixabay.com

Komondor

Znany ze swoich charakterystycznych „dreadlocków”, biały sznurowy płaszcz Komondora sprawia, że ​​ta rasa wygląda bardzo podobnie do mopa. Nie daj się jednak zwieść jego wyglądowi. Komondor jest dużym, silnym i odważnym psem, który powstał na Węgrzech, aby strzec zwierząt gospodarskich i mienia. Czuły dla swojej rodziny, jest powściągliwy wobec obcych. Możesz ukształtować jego naturalne pragnienie ochrony dzięki zorganizowanemu programowi treningowemu. Socjalizacja będzie niezbędna, aby wystawić tę rasę na różne sytuacje, wymagające pracy z innymi.

Rhodesian Ridgeback

Dawniej pies myśliwski do polowań na grubą zwierzynę i lwy, Rhodesian ridgeback jest bardzo lojalny wobec swojej rodziny, co sprawia, że ​​jest naturalnie skłonny do ochrony. Ten pies to czuła i szlachetna rasa, która jest pięknym towarzyszem. Nie wymaga szkolenia, gdyż za bardzo wzmacnia instynkty obronne. Jednak podstawowy trening posłuszeństwa jest niezbędny, aby zapoznać psa z pewnymi zasadami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni stojak i miskę dla twojego czworonożnego przyjaciela?
/
Jak wybrać odpowiedni stojak i miskę dla twojego czworonożnego przyjaciela?
Podpowiadamy, jak dobrze dobrać stojak i miskę do jedzenia dla pupila. Zależności od rozmiaru psa, pory karmienia i potrzeb zwierzęcia - wszystko to ma wpływ na wybór odpowiednich akcesoriów.
Jak prawidłowo pielęgnować rośliny doniczkowe – praktyczne porady
/
Jak prawidłowo pielęgnować rośliny doniczkowe – praktyczne porady
Odkryj praktyczne strategie dotyczące pielęgnacji roślin doniczkowych, które pomogą Ci zdobyć piękne i zdrowe zielone okazy. Porady od specjalistów, odpowiednie nawadnianie i najlepsze metody.
Kryteria wyboru stolika kawowego
/
Kryteria wyboru stolika kawowego
Baw się stylem i aranżuj swoje wnętrza z wyczuciem. Spraw, by każdy element pomieszczenia był idealnie dopasowany do Twojego gustu. Podpowiadamy, jak wybrać stolik kawowy do salonu w stylu skandynawskim, minimalistycznym i industrialnym.