Przyjęcie w ogrodzie. To Ci będzie potrzebne!

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie. W praktyce okazuje się jednak, że jeśli nie przemyślimy na początku pewnych elementów i nie przygotujemy się do tego odpowiednio, przyjęcie będzie dalekie od zakładanego ideału. Chodzi tu nie tylko o logistykę przygotowania, ale również różnego rodzaju gadżety, które ułatwią organizację i sprawią, że zostaniesz mistrzem garden party!

Bez czego nie uda się przyjęcie w ogrodzie?

Przede wszystkim już na samym początku potrzebujesz planu. Musisz wiedzieć, ilu będzie gości, kim będą, czy będą towarzyszyć im dzieci a może pupile? Od tego zależeć będzie między innymi to, czego będziesz dalej potrzebować, a także, gdzie ostatecznie umieścisz centrum imprezy. 

Zwróć również uwagę na specjalne potrzeby poszczególnych osób i pomyśl o dodatkowych atrakcjach, które będą na nich czekać, kiedy każdy już zje posiłek. Na tym etapie warto się również zastanowić, w jakiej stylistyce chcesz osadzić garden party. Jeśli będzie to przyjęcie oficjalne, przydadzą się również zaproszenia, na których umieścisz miejsce, datę i godzinę rozpoczęcia imprezy, możesz również wspomnieć o stylu, dzięki czemu goście będą mogli dopasować się do niego odpowiednimi strojami.

Miejsce do jedzenia i strefa relaksu

W zależności od liczby gości przyjęcie możesz zorganizować na tarasie bądź w ogrodowej altanie. Jednak jeśli liczba gości przerośnie możliwości powierzchniowe tych lokalizacji, bezpieczniej będzie wynająć namiot plenerowy lub rozstawić stół i krzesła na trawniku, gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie. Warto również zadbać o chociaż małą strefę relaksu, w której mogą znaleźć się leżaki, hamak czy rozłożony koc piknikowy.

Muzyka

Na każdej imprezie istotne jest nagłośnienie oraz muzyka. Przyjęcie w ogrodzie niczym się tutaj nie różni. Jeśli nie masz możliwości podłączenia sprzętu grającego na zewnątrz (może to być zwykłe radio bądź komputer z głośnikami, z których popłynie wcześniej tworzona playlista) warto pomyśleć o przenośnym głośniku bluetooth, który można połączyć z telefonem.

Gry i zabawy

Oprócz jedzenia warto zorganizować również inne aktywności. Świetnym pomysłem będą różnego rodzaju gry i zabawy, które najlepiej wykonywać na dworze. Może to być frisbee, piłka i bramka, rozłożona siatka do meczu w siatkówkę, zestaw do badmintona czy minigolf. Istnieje wiele sposobów zorganizowania czasu, pamiętaj jednak, by dostosować go do swoich gości i typu imprezy.

Bufet

Bufet, czyli jedzenie oraz inne kuchenne akcesoria. Na przyjęciach w ogrodzie doskonale sprawdzi się grill, jednak możesz przygotować inne potrawy i po prostu je przynieść. Fajną alternatywą może okazać się również ognisko. W kwestii gadżetów świetnie sprawdzą się różnego rodzaju słoje do napojów, zwłaszcza te z kranikami, do których nie przedostają się żadne owady. Przyda się również zastawa i praktyczne patery, na których umieścisz smakołyki. Nie zapomnij również o serwetkach.

>> Sprawdź również: Przyjęcie w ogrodzie – co przyda się do przygotowania dań?

Oświetlenie

Jeśli impreza ma się odbyć wieczorem bądź wiesz, że potrwa długo w noc, warto pomyśleć o oświetleniu. Mogą to być rozwinięte między drzewami lampki dekoracyjne, różnego rodzaju latarnie, lampy przenośne bądź solarne. Kiedy zależy Ci na stworzeniu klimatu, możesz pokusić się o świece i migające latarenki.

Zdj. główne: Maddi Bazzocco/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Regeneracja trawnika po zimie
/
Regeneracja trawnika po zimie
Trawnik po zimie wymaga regeneracji. Istnieje kilka prostych sposobów aby go odświeżyć. Dzięki tym zabiegom, trawnik, będzie zachwycał soczystą zielenią cały sezon. Sprawdź!
Aloes – zdrowotne właściwości i zastosowanie
/
Aloes – zdrowotne właściwości i zastosowanie
Aloes to piękna roślina, która zachwyca także swoim wnętrzem. To właśnie w miąższu kryją się bowiem niezwykłe właściwości zdrowotne aloesu, który wykorzystuje się także w przemyśle kosmetycznym. Co warto wiedzieć o aloesie? Sprawdź!
Kupujemy telewizor. Na co zwrócić uwagę?
/
Kupujemy telewizor. Na co zwrócić uwagę?
Na co powinniście zwrócić uwagę, by wybrać telewizor, który spełni wasze oczekiwania? Niezależnie od tego, czy planujecie używać go do oglądania TV i filmów czy też grania, przeczytajcie nasz poradnik i poznajcie najważniejsze zasady.