Jak zadaszyć taras?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zadaszenie tarasu to bardzo ważny etap budowy. Jednak jak odpowiednio zadaszyć swój taras, aby móc w pełni cieszyć się jego urokami nawet podczas ulewnego deszczu oraz kiedy świeci mocne słońce? Podpowiadamy, jakie materiały i akcesoria wybrać, aby odpowiednio zadaszyć taras.

Jak dopasować zadaszenie do tarasu?

Bardzo ważne jest, aby prawidłowo wybrać zadaszenie do tarasu oraz odpowiednio dobrać je do Twojej przestrzeni.  Inny będzie bowiem daszek nad drzwi lub balkon, a inny dach na duży taras w ogrodzie. Na co więc warto zwrócić uwagę przy zakupie? Przede wszystkim na wysokość zadaszenie. Dach tarasowy nie może być ani zbyt nisko, ani zbyt wysoko, ponieważ będzie psuł estetykę elewacji. Doskonałym rozwiązaniem będzie wkomponowanie dachu w bryłę budynku  z wykorzystaniem takiego samego materiału jak na dachu domu. 

Pamiętaj także, że przy budowie zadaszenia tarasu niezwykle ważne jest, aby zwrócić uwagę na orynnowanie. Dobrze zaprojektowany dach, który będzie odpowiednio dopasowany do całego budynku oraz prawidłowo zamontowana rynna z pewnością poradzą sobie z odprowadzaniem wody opadowej.

Materiał zadaszenia tarasu

Decydując się na budowę tarasu, koniecznie należy przemyśleć kwestię wyboru materiałów, których użyjesz w tym celu. Istotny jest przede wszystkim materiał, z którego wykonane zostanie zadaszenie. Jaki więc materiał budowlany sprawdzi się najlepiej?

Jednym z popularniejszych materiałów wykorzystywanych do budowy zadaszenia jest poliwęglan. Możesz zdecydować się na przykład na zadaszenie z poliwęglanu komorowego lub to wykonane z płyt komorowych. Tego typu płyty przepuszczają światło słoneczne i tworzą stabilną osłonę przed deszczem, a ponadto są one wyjątkowo wytrzymałe na szeroki zakres temperatur i opady atmosferyczne.

Innym popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o budowę zadaszenia tarasowego szkło. Aby wykonać takie zadaszenie, konieczne jest zamontowanie stelaża z aluminium systemowego wypełnionego szkłem bezpiecznym typu float. Taki dach jest bardzo efektowny i trwały, dlatego też możesz mieć pewność, że świetnie sprawdzi się na Twoim tarasie.

Możesz także zdecydować się na drewniane zadaszenie. Będzie ono pięknie komponować się z domem, który w swojej elewacji posiada drewniane elementy. Skomponuje się ono także z  kamieniem oraz  szklaną czy betonową elewacją. Zadaszenie drewniane to gwarancja ochrony przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ciekawostki o folii aluminiowej – sprawdź, czego nie wiesz o popularnym artykule kuchennym
/
Ciekawostki o folii aluminiowej – sprawdź, czego nie wiesz o popularnym artykule kuchennym
Stosowana do pieczenia i pakowania drugiego śniadania, znana z nieprzepuszczania powietrza, światła i wody. O czym mowa? Oczywiście o folii aluminiowej.
Jak ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie – pompy głębinowe mogą zrewolucjonizować dostęp do czystej wody
/
Jak ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie – pompy głębinowe mogą zrewolucjonizować dostęp do czystej wody
Poznaj zalety i możliwości, jakie oferują pompy głębinowe, które mogą stać się kluczem do zapewnienia czystej wody dla wszystkich, jednocześnie będąc ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem.
Najlepsze kiełkownice dla amatorów świeżych kiełków
/
Najlepsze kiełkownice dla amatorów świeżych kiełków
Kiełkownice bardzo ułatwiają domową uprawę kiełków.