Ogród zimowy – czym jest i jakie ma zalety?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pogoda nie zawsze rozpieszcza, pomimo szczerych chęci kontemplacji na łonie natury. Ogród zimowy to doskonałe rozwiązanie na przemyślaną aranżację tarasu. Dowiedz się jak połączyć funkcjonalność pomieszczenia ze strefą relaksu. 

Wiele osób utożsamia ogród zimowy z miejscem przeznaczonym do uprawy roślin. To skojarzenie trafne, choć nieco ograniczające. Korzyści wynikających z urządzenia tarasu w nieco nieszablonowy sposób nie brakuje. W artykule przedstawiono kilka sprawdzonych pomysłów, o których warto pomyśleć przed rozbudową domu o wydzielony ogród. 

Ogród zimowy – strefa relaksu vs. szklarnia

Co kryją w sobie ogrody zimowe Poznań? To klimatyczne, szklane pomieszczenie, które dobudowywane jest do części budynku mieszkalnego. Zazwyczaj właściciele domów decydują się na dodatkowe ocieplenie zaaranżowanej przestrzeni, choć nie należy to do warunków koniecznych. Istnieje wachlarz sposobów na stworzenie przydomowego, przytulnego kącika lub całorocznego ogrodu mieszczące się pod szkłem. 

Kiedy najlepiej przemyśleć budowę ogrodu zimowego? Na etapie projektowania domu lub mieszkania. Nie ma rzeczy niemożliwych i późniejsza decyzja nie wpłynie na brak możliwości aranżacji Twojego tarasu. 

Czy ogrody zimowe to rozwiązanie dla każdego?

Otóż nie. Ogrody zimowe wymagają nieustannej pielęgnacji i regularnych porządków. Osoby często podróżujące, rzadko przebywające w domu będą miały trudności w utrzymaniu takiego miejsca. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku miłośników domowego zacisza. Z pewnością odnajdą w czterech, szklanych ścianach ukojenie oraz szansę, aby zebrać myśli. Jakie zalety wynikają z ogrodu zimowego? 

  • uzyskanie dodatkowej przydomowej przestrzeni, 
  • przebywanie w ogrodzie zimowym bez względu na porę roku czy warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz, 
  • idealne miejsce organizowania rodzinnych imprez, 
  • atrakcyjny dodatek budynku mieszkalnego, 
  • przestrzeń do uprawy roślin (również tych egzotycznych). 

To zaledwie namiastka korzyści płynących z posiadania szklanego pomieszczenia. Warto uwzględnić jednak, że ogrody zimowe Łódź to dość kosztowna inwestycja, dlatego projektowanie przestrzeni należy rozpocząć od określenia możliwości budżetowych. Niestety, to wydatki rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. 

Zdecydowałeś się przeznaczyć fundusze na rozbudowę ogrodu zimowego? To odpowiednia pora, żeby zapoznać się z ofertą świadczonych w tym kierunku usług. Zerknij na propozycje od Architaras i wejdź na https://www.architaras.pl/uslugi/zadaszenia-tarasowe/. Przeanalizuj dostępne opcje, tylko dobry plan działania pozwoli Ci osiągnąć wymarzone efekty. 

Fot.: Gregory Beaty/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealne akcesoria do organizacji przestrzeni w domu?
/
Jak wybrać idealne akcesoria do organizacji przestrzeni w domu?
Poradnik dla tych, którzy chcą optymalnie wykorzystać przestrzeń w swoim domu. Dowiedz się jakie akcesoria pomogą Ci wprowadzić harmonię i porządek w twoim otoczeniu.
Cegła na ścianie. Propozycje aranżacji
/
Cegła na ścianie. Propozycje aranżacji
Wykorzystujemy potencjał cegły w aranżacjach wnętrz, czyli najlepsze pomysły na cegłę na ścianie.
Wybieramy najlepsze nasiona kwiatów
/
Wybieramy najlepsze nasiona kwiatów
Nasiona kwiatów są chętnie kupowane zarówno przez doświadczonych, jak i początkujących ogrodników. Wielu z nich jest zdania, że kwiaty samodzielnie wyhodowane z nasion cieszą oczy bardziej i dają więcej satysfakcji niż sadzonki. Jeżeli zdecydowaliśmy się na uprawę kwiatów z nasion – koniecznie dowiedzmy się jak wybrać rośliny i nasiona, które najlepiej sprawdzą się w naszym ogrodzie.