Wybieramy najlepsze nasiona kwiatów

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nasiona kwiatów są chętnie kupowane zarówno przez doświadczonych, jak i początkujących ogrodników. Wielu z nich jest zdania, że kwiaty samodzielnie wyhodowane z nasion cieszą oczy bardziej i dają więcej satysfakcji niż sadzonki. Jeżeli zdecydowaliśmy się na uprawę kwiatów z nasion – koniecznie dowiedzmy się jak wybrać rośliny i nasiona, które najlepiej sprawdzą się w naszym ogrodzie.

Szeroki wybór nasion kwiatów do ogrodu i na balkon

Sadzenie kwiatów z nasion jest współcześnie bardzo popularne. W rezultacie sklepy ogrodnicze starające się spełnić oczekiwania swoich klientów oferują bardzo duży wybór roślin. Do swojego ogrodu możemy wybrać nasiona stokrotek pospolitych, złocieni, szarłatu, szałwii, bratków, goździków, groszku pachnącego, ozdobnej fasoli, aksamitek, astrów, ozdobnych słoneczników, trawy pampasowej, tykwy, werbeny, wiesiołka, pelargonii, petunii, pierwiosnków, sasanek, malw, nagietków, mimozy, nasturcji, naparstnicy, niezapominajek i innych niezwykle efektownych roślin.

Jakie kryteria muszą spełniać nasiona kwiatów?

Osobom, które nie znają się na ogrodnictwie może się wydawać, że nie ma nic prostszego niż zakup nasion kwiatów do ogrodu – wystarczy wybrać te, które podobają się nam najbardziej. Niestety, nic bardziej mylnego. Nasiona, które ostatecznie posadzimy w naszym ogrodzie (lub na balkonie) muszą spełnić wiele kryteriów. Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, gdzie zamierzamy je posadzić. Jeżeli mamy jedynie balkon, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie rośliny nadają się do sadzenia w skrzynkach balkonowych (niektóre rośliny mają bardzo rozbudowany system korzeniowy i nawet duża donica może okazać się dla nich niewystarczająca).

Zanim kupimy konkretne nasiona (link), koniecznie sprawdźmy z jakiego kraju pochodzą. Jeżeli są to nasiona z Niemiec, Holandii (lub innego kraju o zbliżonym do naszego klimacie) nie powinny sprawiać nam większych problemów. W przypadku, gdy nasiona pochodzą z Afryki lub Ameryki Południowej, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie będą przystosowane do polskich warunków klimatycznych. Może się zdarzyć, że będziemy mogli je uprawiać jedynie w szklarni. Warto o tym wiedzieć przed dokonaniem zakupu.

Inną niesamowicie ważną kwestią jest termin kwitnienia roślin (szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy na etykiecie opakowania). Wybierajmy nasiona roślin kwitnących po sobie. Dzięki temu nasz ogród przez cały sezon będzie prezentował się okazale.

Dlaczego nie wszystkie nasiona kwiatów zasługują na naszą uwagę?

Pamiętajmy, że nie wszystkie nasiona kwiatów nadają się do posadzenia w ogrodzie. Zdecydowanie unikajmy nasion, o których pochodzeniu nic nie wiemy (na przykład takich, które są sprzedawane na wagę). Nie kupujmy także nasion przeterminowanych (jest duże prawdopodobieństwo, że stracą one całkowicie lub częściowo zdolność kiełkowania) i takich, których opakowanie jest uszkodzone.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sposoby na czyszczenie kostki brukowej
/
Sposoby na czyszczenie kostki brukowej
Wiosna to idealny moment na odświeżenie ścieżek ogrodowych i podjazdu. Po zimie kostka wymaga oczyszczenia. Sprawdź jak szybko i skutecznie pozbyć się mchu i osadów z kostki brukowej!
Jak wybrać idealny zlewozmywak granitowy do swojej kuchni?
/
Jak wybrać idealny zlewozmywak granitowy do swojej kuchni?
Przekonaj się, jak granitowy zlewozmywak może dodać elegancji twojemu pomieszczeniu kuchennemu oraz najważniejsze aspekty, na które powinno się zwracać uwagę podczas wyboru idealnego modelu.
Strefa wypoczynkowa w ogrodzie – czego nie może w niej zabraknąć?
/
Strefa wypoczynkowa w ogrodzie – czego nie może w niej zabraknąć?
Strefa odpoczynku w ogrodzie to znakomity sposób na ucieczkę od zabieganego świata. Dzięki kilku poradom dowiesz się, jak właściwie dostosować przestrzeń w ogrodzie.