Owady w ogrodzie jak się ich pozbyć?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sezon grillowy trwa pełną parą, a ludzi bardzo chętnie spędzają czas wolny na świeżym powietrzu. Miłe popołudnie we własnym ogrodzie często jednak zakłócają nieproszeni goście – komary i muchy. Dowiedz się, jak skutecznie pozbyć się ich ze swojego ogrodu, aby móc w pełni cieszyć się wszystkimi urokami lata. 

Sprawdzone metody walki z owadami

Owady są niezwykle uciążliwym gościem w naszym ogrodzie, zwłaszcza latem. Gryzą, bzyczą, siadają na jedzeniu… jednymi słowy potrafią popsuć nawet najlepszego grilla. Jak więc się ich pozbyć raz na zawsze? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na walkę z komarami i muchami.

Świece zapachowe

Genialnym sposobem na walkę z owadami są różnego rodzaju świece zapachowe. Możesz zdecydować się na klasyczną świecę z olejkami eterycznymi lub postawić na świece typowe do zwalczania owadów. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że świece nie tylko skutecznie odstraszą komary i muchy, ale także będą pięknie pachnieć. Możesz je więc postawić nie tylko w ogrodzie, ale także wewnątrz domu, na przykład w sypialni, salonie lub kuchni. 

Opryski na komary i muchy

Bardzo dobrym i skutecznym rozwiązaniem są różnego rodzaju środki na komary, muchy i inne owady, które znajdziesz na przykład na stronie https://frodo.biz/154-opryski-na-muchy oraz https://frodo.biz/99-opryski-na-komary. Tego rodzaju opryski należy rozpylić w całym ogrodzie, kiedy tylko zauważysz w nim pierwsze komary lub inne owady. Pamiętaj, aby dokładnie opryskać przede wszystkim krzewy, zarośla i inne gęsto zarośnięte miejsca, ponieważ to właśnie tam najczęściej rozmnażają się komary.

Elektrofumigator

Możesz także postawić na elektrofumigator. Urządzenie to wydziela środek owadobójczy w postaci lekkiej mgiełki, dzięki czemu nie musisz samodzielnie psikać wszystkiego środkami na komary – ten sprytny gadżet zrobi to za Ciebie. Buteleczka ze środkiem jest wymienna, dlatego też jest to bardzo praktyczna, ale też dość tania opcja dostępna w większości drogerii lub supermarketów.

Moskitiera

Dobrym rozwiązaniem, które sprawdzi się przede wszystkim na tarasie lub przy stole ogrodowym, jest moskitiera. Możesz ją bez problemu zawiesić w miejscu, w którym chcesz spokojnie posiedzieć, dzięki czemu nie będziesz przejmować się latającymi owadami. Taka ogrodowa moskitiera ma kształt podobny do baldachimu, dlatego też możesz mieć pewność, że zepsuje ona Twojej ogrodowej aranżacji.

Fot. Pitsch/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Depresja – najważniejsze informacje
/
Depresja – najważniejsze informacje
Co warto wiedzieć na ten temat, by móc szybko rozpoznać problem i od razu zacząć mu przeciwdziałać?
Ciecierzyca – właściwości i wartości odżywcze
/
Ciecierzyca – właściwości i wartości odżywcze
Chcesz się zdrowo odżywiać? Przeczytaj o wartościach odżywczych ciecierzycy.
Pellet drzewny – jakie ma zalety?
/
Pellet drzewny – jakie ma zalety?
Pellet drzewny, zwany również biopelletami, to ekologiczny materiał opałowy wytwarzany z odpadów drzewnych, takich jak wióry, trociny, gałęzie i inne pozostałości po przemyśle drzewnym. Pellety charakteryzują się wysoką wartością opałową, niską emisją szkodliwych substancji oraz łatwością składowania i transportu. W niniejszym tekście omówię główne zalety pelletu drzewnego.