Scrapbooking – idealne zajęcie na długie zimowe wieczory

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Scrapbooking cieszy się coraz większym powodzeniem. To idealny sposób na spędzenie długich, zimowych wieczorów! Co to takiego?

Chociaż nazwa „scrapbooking” brzmi dość obco, to wbrew pozorom jest to zajęcie, które było uwielbiane już przez nasze babcie czy prababcie. Jak to? Chyba każda ze starszych pań ma w swoich zbiorach suszone kwiaty przyklejone do ozdobnych kartek, wycinki z gazet ozdobnie przyklejone w kajecie czy skarby schowane w ozdobionych ręcznie kuferkach bądź skrzyneczkach. A to wszystko nic innego jak scrapbooking, czyli manualne robótki, które nazywa się często „sztuką dekorowania wspomnień”.

W ostatnich latach ręcznie robione kartki, szkatułki, pamiętniki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Powstało mnóstwo sklepów z rękodziełem, gdzie można je kupić. Warto jednak spróbować zrobić takie rzeczy samodzielnie. To pasjonujące zajęcie, które dodatkowo daje mnóstwo satysfakcji. 

Jak zacząć przygodę ze scrapbookingiem?

Zanim zaczniemy zajmować się scrapbookingiem musimy kupić kilka podstawowych rzeczy. Na szczęście nie jest to zbyt kosztowne, szczególnie, że wiele przedmiotów, które nadadzą się do robienia ręcznych ozdób, znajdziemy w swoich szufladach. 

Na start potrzebne będą: dobre nożyczki, gilotyna, zdjęcia, szare, białe lub beżowe koperty, papier do scrapbookingu, taśmy, klej, naklejki, wstążki różnego typu, stemple, pieczątki, tusze do embossingu, ozdobne dziurkacze i wycinki z gazet. Mogą się również przydać suszone bądź materiałowe kwiaty, koraliki, cekiny czy perełki.

Jaki papier do scrapbookingu?

Papier do scrapbookingu znajdziemy w sklepach papierniczych i internecie. Wzorów jest całe mnóstwo – gładkie, tłoczone, w minimalistycznym stylu lub bardzo ozdobne. Bez wątpienia każdy znajdzie coś w swoim guście. Najczęściej papiery są dostępne w rozmiarach 15×15, 20×20, 21×30 czy 30,5×30,5 cm – w zależności od potrzeb.

Warto pooglądać filmiki i poczytać fora

W wielu miejscach (np. domach kultury) są prowadzone warsztaty ze scrapbookingu. Warto wziąć w nich udział, bo to okazja, by poznać ciekawych ludzi, pouczyć się od ekspertów, jak wykonać takie rękodzieło i znaleźć mnóstwo inspiracji.

Można też zacząć samodzielnie, w domowym zaciszu. Szczególnie, że w internecie znajdziemy całe mnóstwo różnych filmików, gdzie dokładnie jest pokazane, jak krok po kroku np. ozdobić szkatułkę czy kopertę. Dobrym pomysłem jest dołączenie do różnych grup w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób dzieli się swoimi umiejętnościami czy radami. Zawsze można im zadać jakieś pytanie dotyczące scrapbookingu i dowiedzieć się wielu ciekawostek z tym związanych.

Zdj. główne: Vladimir Proskurovskiy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ubezpieczenie Domu: Bezpieczeństwo i Ochrona Twojego Mienia
/
Ubezpieczenie Domu: Bezpieczeństwo i Ochrona Twojego Mienia
Ubezpieczenie domu jest niezwykle istotnym aspektem, który zapewnia ochronę naszego domu i mienia. W tym artykule skupimy się na znaczeniu ubezpieczenia domu, rodzajach polis ubezpieczeniowych oraz korzyściach, jakie płyną z posiadania właściwego ubezpieczenia. Dowiedzmy się, dlaczego ubezpieczenie domu jest niezbędne i jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas wyboru polisy.
Latarnie z trawy morskiej. Wprowadź sielski klimat do wnętrz
/
Latarnie z trawy morskiej. Wprowadź sielski klimat do wnętrz
Latarnie z naturalnych tworzyw to efektowna ozdoba pomieszczeń o różnych stylach. Pokochają je szczególnie wnętrza w sielskim klimacie!
Wpływ aktywności fizycznej na pracę serca
/
Wpływ aktywności fizycznej na pracę serca
Aktywność fizyczna jest jedną z tych rzeczy, która stale powinna być obecna w codziennym życiu. Powinna być wdrażana już od najmłodszych lat, aby utrwalać dobre nawyki.