Jak nauczyć psa spać w legowisku?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pies to najlepszy przyjaciel rodziny, wie o tym każdy. Warto nauczyć go spania w swoim legowisku, ponieważ tak jak mniejsze rasy nie będą zbytnio zajmować miejsca w twoim łóżku, tak te  większe mogą przysporzyć więcej kłopotów. 

Idealne legowisko dla psa 

Nowe legowisko dla psa może być trudne do zaakceptowania. Jeśli jest nowym członkiem twojej rodziny, poproś poprzedniego właściciela, aby ten oddał razem z czworonogiem jego ulubiony kocyk czy poduszkę. Jeżeli położysz je w nowym posłaniu, pupil nie będzie czuł się zupełnie obco w tym miejscu. Dodatkowo możesz w nim umieścić również ulubione zabawki, dzięki czemu przekonasz go, że to legowisko jest stworzone specjalnie dla niego. Postępuj tak również, gdy zmieniasz stare posłanie na nowe. 

Nie możesz zapominać o utrzymywaniu czystości i higieny w tym miejscu. Pies może unikać swojego legowiska z powodu piasku zrzuconego z łap czy sierści. Porządek powinien być tutaj podstawą. Pamiętaj o wygodzie zwierzaka. Posłanie musisz dopasować tak, aby miał on możliwość ułożenia się w komfortowej pozycji zarówno w ciągu dnia jak i nocy. Warto więc wybierać takie, które ma odpowiednie wypełnienie oraz miękką i przyjemną w dotyku powierzchnię. Rozmiar posłania również ma znaczenie, ponieważ wpływa on na komfort i poczucie bezpieczeństwa. 

Musisz pamiętać o tym, że czworonożny przyjaciel, tak jak ty, ma uczucia. Dlatego jeśli nie chce spać na swoim legowisku, musi mieć do tego jakiś powód. Może nie czuje się w nim dobrze, ponieważ jest niewystarczająco wygodne? Legowisko dla psa to miejsce, w którym odpoczywa on po długim spacerze, po intensywnej zabawie czy po prostu śpi w nocy, dlatego musi być wygodne i odpowiednio dobrane do rasy czworonoga. 

Nauka spania na legowisku 

Czas na szkolenie przychodzi, gdy zakupiłeś już odpowiednie legowisko i umieściłeś w nim kocyk czy zabawki. Na początek, uzbrój się w cierpliwość. Nauka czasami może potrwać dłużej, niż byś tego chciał. Dzieje się tak w momencie, gdy pies był przyzwyczajony do spania w łóżku z właścicielami. Musisz wykazać się wyrozumiałością, ponieważ rozłąka psa z człowiekiem podczas nocy może być bardzo trudna. Nauka nowych rzeczy jest znacznie prostsza, niż pozbycie się nabytych nawyków. Zwróć uwagę na miejsce, w którym znajduje się legowisko. W pierwszych dniach warto, aby było ono blisko ciebie. Pies będzie miał cię w zasięgu wzroku, dzięki czemu poczuje się bezpieczniej. 

Najważniejszą zasadą nauki spania psa na legowisku jest żelazna konsekwencja. Jeśli pójdziesz na ustępstwa i nie będziesz asertywny, cały plan się posypie, a całe szkolenie trzeba będzie zaczynać od nowa. Jeśli pies ma spać na swoim posłaniu, nie możesz pozwalać mu przez ani jedną noc, spać razem z tobą w jednym łóżku. Dobrym sposobem, aby utrwalać dobre zachowania pupila, są smakołyki. Dlatego nagradzaj go i bądź spokojny oraz troskliwy.

Zdjęcie główne: pexels.com/Zen Chung

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Planszówki. Sposoby na zimowe wieczory dla całej rodziny
/
Planszówki. Sposoby na zimowe wieczory dla całej rodziny
Znamy sposoby na zimowe wieczory dla całej rodziny - gry planszowe!
Poradnik – jak prawidłowo suszyć owoce i warzywa w domu?
/
Poradnik – jak prawidłowo suszyć owoce i warzywa w domu?
Odkryj domowe metody suszenia owoców i warzyw w celu zachowania ich wartości odżywczych. Podpowiemy, jak prawidłowo wykonać ten proces i cieszyć się smakiem suszonych produktów przez cały rok.
Jak urządzić funkcjonalny przedpokój?
/
Jak urządzić funkcjonalny przedpokój?
Przed Tobą urządzanie wymarzonego gniazdka? A może szykuje się generalny remont? Bez względu na okoliczności sprawdź, jak urządzić funkcjonalny oraz estetyczny przedpokój!