Złuszczanie naskórka. Pomysł na domowy peeling

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Codzienna pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Oprócz kremów, toników i maseczek powinnaś stosować także peelingi. Zobacz, do których części ciała należy ich używać i jak wykonać je samodzielnie w domu.

Po co stosować peeling?

Na Twoim ciele każdego dnia powstaje cienka warstwa obumarłego naskórka. Jest to naturalny cykl, starsze komórki są wypychane przez nowe.  W trakcie tego procesu produkowana jest woda i tłuszcze uszczelniające płaszcz lipidowy naskórka. W efekcie Twoja skóra może stać się szorstka, szara, zanieczyszczona i zmęczona. To właśnie dzięki peelingom uda się temu wszystkiemu zapobiec.

Naskórek chroni Cię przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: pył, kurz, spaliny, promieniowanie UV oraz pot. Przy pomocy systematycznej pielęgnacji usuniesz martwy naskórek, wygładzisz skórę, odblokujesz ujścia gruczołów łojowych, zapobiegniesz powstawaniu zaskórników i opóźnisz proces starzenia się. Brzmi interesująco? 

Wiele osób często zapomina o peelingu lub myśli, że taki zabieg można wykonać jedynie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Nic bardziej mylnego, spa możesz zrobić w zaciszu własnej łazienki.

Peeling do twarzy 

Peeling do twarzy polecany jest zarówno do twarzy dojrzałej, jak i młodej. W drugim przypadku musisz o wiele bardziej uważać. Cera ma często tendencję do powstawania niedoskonałości. Są one zdecydowanie przeciwwskazaniem do stosowania tego typu zabiegów. Zamiast pomóc, peeling może zaszkodzić i przenieść wypryski również w inne części twarzy.

Jeśli nie borykasz się z tym problemem, to śmiało możesz zaczynać robić przedstawioną niżej miksturę. Nada się ona do skóry suchej, mieszanej oraz tłustej. W zależności od cery, używaj peelingu w innej częstotliwości. Jeżeli masz skórę tłustą lub mieszaną, stosuj go 1–2 razy w tygodniu, a jeśli suchą, to wystarczy 1–2 razy w miesiącu.\

Kawowy peeling do twarzy

Składniki:

3 łyżeczki fusów po wypitej kawie,

5 łyżeczek oliwy z oliwek,

1 łyżeczka zmielonego cynamonu.

Sposób przygotowania:

Wszystkie elementy dokładnie ze sobą wymieszaj. Nanoś zawsze na zwilżoną wcześniej skórę, masując okrężnymi ruchami.

Peeling do ciała

Oprócz twarzy, peelingu używaj też na całym ciele. Ono również ma na sobie zanieczyszczenia. Twoja skóra będzie później lepiej wchłaniała balsamy i olejki. Do peelingu również możesz wykorzystać rzeczy znalezione w kuchni. Wykonuj go 2 razy w miesiącu.

Owsiany peeling do ciała

Składniki:

2 łyżki oliwy z oliwek,

4 łyżki mleka,

2 łyżki płatków owsianych,

2 łyżeczki miodu.

Sposób przygotowania:

Zmiel płatki owsiane w młynku do kawy. Powinny być zmielone grubo, nie chodzi o sam pył. Dodaj pozostałe elementy i dokładnie wymieszaj. Należy użyć go od razu po wykonaniu, ponieważ szybko gęstnieje. Podobnie jak w przypadku peelingu twarzy, masuj nim ciało okrężnymi ruchami.

Peeling do skóry głowy

Może Cię to zdziwić, ale oczyszczenia potrzebuje również skóra głowy, i nie chodzi tutaj o szampon. On jedynie usuwa pozostałości kosmetyków do stylizacji i wszystko, co osadziło się na włosach. Stosowanie peelingu może pomóc Ci w stymulacji wzrostu włosów, regulacji pracy gruczołów łojowych na głowie, czy nawet w zmniejszeniu wypadania włosów. Dzięki niemu Twoje włosy staną się błyszczące, miękkie, gładkie i sprężyste, a to wszystko dlatego, że skóra będzie lepiej wchłaniała składniki odżywcze zawarte w szamponach i odżywkach. Peeling stosuj raz w miesiącu.

Cukrowy peeling do skóry głowy

Składniki:

4 łyżki cukru trzcinowego,

3 łyżki szamponu,

2 łyżki żelu aloesowego.

Sposób wykonania:

Wymieszaj wszystkie składniki. Zmocz włosy ciepłą wodą i przez około 5 minut rób delikatny masaż skóry głowy. Nie wcieraj substancji w całe włosy, jedynie w skórę. Po zabiegu spłucz obficie głowę i nałóż ulubioną odżywkę.

Który z peelingów wypróbujesz jako pierwszy?

>> Zobacz też: Jak zadbać o skórę w zimie? Pielęgnacja suchej skóry

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Renowacja drewnianego płotu krok po kroku
/
Renowacja drewnianego płotu krok po kroku
Aby drewniany płot mógł zachować swój urok i dobrze prezentować się przez lata, należy go regularnie odnawiać. Zobacz, jak wygląda renowacja drewnianego płotu krok po kroku.
Malowanie drzwi wewnętrznych – co trzeba wiedzieć?
/
Malowanie drzwi wewnętrznych – co trzeba wiedzieć?
Remont w domu? Zajrzyj, żeby zobaczyć, jak pomalować drzwi wewnętrzne!
Sposoby na oczyszczanie ścieków
/
Sposoby na oczyszczanie ścieków
Dowiedz się, w jaki sposób możesz oczyszczać ścieki w swoim domu oraz jakie szambo wybrać, aby spełniało wszystkie swoje funkcje.