Jak wybrać odpowiedni rodzaj rękawiczek jednorazowych?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zachowanie odpowiedniej higieny to fundament, aby praca była nie tylko przyjemna, ale również bezpieczna. W tej roli szczególnie istotne są rękawiczki jednorazowe. Dzięki ich zastosowaniu nasze dłonie nie są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Na rynku można znaleźć różne rodzaje rękawiczek, jednak nie wszystkie z nich cechują się tak samo dobrą jakością. Dowiedz się więc, które z nich są godne uwagi. 

Rękawiczki lateksowe – u kogo spiszą się najlepiej?

Najpopularniejszym rodzajem rękawiczek jednorazowych są produkty wykonane z lateksu. Mają one szerokie spektrum zalet, dzięki czemu cieszą się sporą popularnością. Są doceniane przede wszystkim za wytrzymałość i elastyczność. Są one bardzo odporne na pęknięcia, a równocześnie nie powodują niechcianego dyskomfortu. Dzięki temu ich noszenie jest praktycznie niewyczuwalne. Co istotne, nie są one jednak przeznaczone do pracy z chemicznymi substancjami. Lepiej spiszą się podczas prac w warunkach medycznych. Ich minusem jest również fakt, że są mocno uczulające. Dlatego też warto upewnić się, że nie mamy na nie alergii. 

Rękawiczki nitrylowe – hit czy kit?

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują również rękawiczki nitrylowe. Są one uznawane za synonim nowoczesności, albowiem są świetną alternatywą dla lateksowych wariantów. W ich procesie produkcyjnym korzysta się z kauczuku syntetycznego, co sprawia, że nie powodują niechcianych uczuleń. Bardzo dobrze sprawdzają się przede wszystkim w pracy z olejami czy smarami. Dzięki temu są często stosowane przez mechaników. Ich mocną stroną jest również odporność na niskie temperatury, przez co mogą być stosowane nawet podczas mroźnej zimy. W odróżnieniu od rękawiczek lateksowych są jednak mniej wytrzymałe i częściej mogą ulegać pęknięciom. 

Rękawiczki winylowe – co warto o nich wiedzieć?

Rękawiczki winylowe są doceniane przede wszystkim za dobrą ochronę dłoni. Dlatego też dobrze spisują się w pracy z olejami oraz substancjami chemicznymi. Nie są jednak rekomendowane w branży medycznej, ponieważ cechuje je relatywnie słaba ochrona przed wirusami oraz grzybami. Rękawiczki winylowe są jednak względnie wytrzymałe i prawidłowo użytkowane powinny usatysfakcjonować klienta. Warto pamiętać, by dobrze dopasować ich rozmiar do własnej dłoni, gdyż w przeciwnym razie mogą być niefunkcjonalne. Jeżeli szukasz sklepu zajmującego się sprzedażą jakościowych rękawiczek jednorazowych, to zapoznaj się ze stroną: https://czystyszop.pl/. Z pewnością znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz.

Zdj. główne: Clay Banks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze kiełkownice dla amatorów świeżych kiełków
/
Najlepsze kiełkownice dla amatorów świeżych kiełków
Kiełkownice bardzo ułatwiają domową uprawę kiełków.
Jak skutecznie zwalczyć szkodniki? Przegląd najnowszych metod i porad ekspertów
/
Jak skutecznie zwalczyć szkodniki? Przegląd najnowszych metod i porad ekspertów
Poznaj najskuteczniejsze metody walki ze szkodnikami, dzięki informacjom od wiodących ekspertów. Zmien swoje podejście do dezynsekcji i naucz się jak skutecznie dbać o swój dom i ogród.
Jak odpowiednio wyposażyć terrarium dla gadów? Poradnik dla początkujących.
/
Jak odpowiednio wyposażyć terrarium dla gadów? Poradnik dla początkujących.
Dowiedz się, jak prawidłowo wyposażyć terrarium dla swojego gada. Wskazówki ekspertów, które pomogą Ci zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki życia dla Twojego domowego zwierzątka.