Chrzan – naturalny antybiotyk na zatoki

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nie zawsze leki z apteki okazują się najskuteczniejszymi środkami walki z chorobami. Wiedzą o tym doskonale osoby, które walczą z długotrwałymi i uciążliwymi infekcjami i zapaleniami zatok. Jeśli szukasz naturalnych sposobów, które złagodzą dolegliwości i ból zatok sprawdź zbawienny wpływ chrzanu na ich działanie.

Naturalny antybiotyk

Chrzan zwany przez niektórych słowiańskim żeń-szeniem to antybiotyk chętnie stosowany jeszcze przez nasze babcie. Ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, wykrztuśne a wg niektórych nawet antynowotworowe. Rozrzedza obecną w zatokach flegmę i ułatwia nam jej wydalenie z organizmu. Udrażnia górne drogi oddechowe. Pomaga zwalczyć stany zapalne i łagodzi ucisk. Dodatkowo doskonale poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. Pomaga wzmocnić odporność całego organizmu.

chrzan
Photo by Keith Beaty/Toronto Star via Getty Images

Chrzan w polskich domach najczęściej spotykamy jako starty dodatek do potraw. Można smarować nim kanapki lub dodać np. do buraczków. Smaczną odmianą jest również chrzan kiszony, wyjęty z kiszonych ogórków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie urządzenia do przechowywania i podgrzewania potraw w gastronomii?
/
Jak wybrać odpowiednie urządzenia do przechowywania i podgrzewania potraw w gastronomii?
Odkryj, jak dobrać optymalne urządzenia do przechowywania i podgrzewania potraw w sektorze gastronomii. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jakie rozwiązania mogą zapewnić najlepszą efektywność.
Kostka brukowa na podjeździe – układanie krok po kroku
/
Kostka brukowa na podjeździe – układanie krok po kroku
Chcesz samodzielnie wykończyć podjazd przed domem, ale nie bardzo wiesz, jak się za to zabrać? Zobacz krok po kroku, jak ułożyć kostkę brukową przed domem!
Jak efektywnie wykorzystać wodę z deszczu dzięki betonowym zbiornikom?
/
Jak efektywnie wykorzystać wodę z deszczu dzięki betonowym zbiornikom?
Odkryj metody gromadzenia i efektywnego wykorzystania deszczówki za pomocą betonowych zbiorników. Dowiedz się, jak te proste techniki mogą przyczynić się do zrównoważonego rozwoju oraz obniżki rachunków za wodę.