Chrzan – naturalny antybiotyk na zatoki

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nie zawsze leki z apteki okazują się najskuteczniejszymi środkami walki z chorobami. Wiedzą o tym doskonale osoby, które walczą z długotrwałymi i uciążliwymi infekcjami i zapaleniami zatok. Jeśli szukasz naturalnych sposobów, które złagodzą dolegliwości i ból zatok sprawdź zbawienny wpływ chrzanu na ich działanie.

Naturalny antybiotyk

Chrzan zwany przez niektórych słowiańskim żeń-szeniem to antybiotyk chętnie stosowany jeszcze przez nasze babcie. Ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, wykrztuśne a wg niektórych nawet antynowotworowe. Rozrzedza obecną w zatokach flegmę i ułatwia nam jej wydalenie z organizmu. Udrażnia górne drogi oddechowe. Pomaga zwalczyć stany zapalne i łagodzi ucisk. Dodatkowo doskonale poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. Pomaga wzmocnić odporność całego organizmu.

chrzan
Photo by Keith Beaty/Toronto Star via Getty Images

Chrzan w polskich domach najczęściej spotykamy jako starty dodatek do potraw. Można smarować nim kanapki lub dodać np. do buraczków. Smaczną odmianą jest również chrzan kiszony, wyjęty z kiszonych ogórków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Drewno konstrukcyjne – jak prawidłowo wybrać je do naszego projektu budowlanego?
/
Drewno konstrukcyjne – jak prawidłowo wybrać je do naszego projektu budowlanego?
Dowiedz się, które drewno konstrukcyjne jest najodpowiedniejsze do Twojego projektu budowlanego. Kluczem jest zrozumienie różnych typów i ich właściwości.
Miasto a wieś różnice, ranking popularności
/
Miasto a wieś różnice, ranking popularności
Coraz więcej Polaków chce mieszkać na wsi. Zdecydowanie więcej osób przenosi się na wieś niż ją opuszcza. Sprawdź ostatnie dane GUS!
Narzędzia, których nie może zabraknąć w każdym gospodarstwie domowym
/
Narzędzia, których nie może zabraknąć w każdym gospodarstwie domowym
Niezależnie od rodzaju prac, jakie wykonujesz w gospodarstwie domowym, istnieje kilka narzędzi, które są nieodzowne.