Przysmaki uzupełniające i suplementujące w diecie psa

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Prawidłowe odżywianie czworonożnych członków rodziny jest tak samo ważne jak nasze. Odpowiednia dieta bogata w niezbędne składniki odżywcze zapewnia prawidłowy rozwój i doskonałą formę psa. Dobrze odżywiony pupil znacznie rzadziej odwiedza weterynarza.

Ile powinien jeść pies?

To ile powinien jeść pies, zależy od kilku aspektów. Przede wszystkim od tego jaka to rasa, czy to duży, czy mały pies, dorosły czy szczeniak? Z dużym temperamentem czy raczej kanapowiec? Ogólnie przyjmuje się zasadę 1 dkg mięsa na 1 kilogram wagi psa, a więc pies, który waży 20 kg powinien zjeść ok. 60 dkg jedzenia, z czego 20 dkg powinno stanowić mięso. Niektóre psy doskonale regulują sobie porcje pożywienia i zjadają dokładnie tyle, ile powinny, są też takie łakomczuchy, które jedzą dopóki nie skończy się pokarm. W dużej mierze zwyczaje jedzeniowe, zależą od razy psa oraz od nawyków, jakie wprowadzają ich właściciele. Jeśli pies będzie miał stałą porę otrzymywania posiłków i dostanie odpowiednią ilość karmy, bez problemu rozpoznamy, kiedy pies je na zapas lub z łakomstwa. 

dziewczynka karmiąca psa
Foto form Freepik.com

Karma czy kuchnia domowa?

Wygląd pupila także dużo mówi o prawidłowym porcjowaniu jedzenia. Prawidłowa sylwetka psa to taka, kiedy podczas głaskania żebra są lekko wyczuwalne, ale nie wystające. Pamiętajmy, że podobnie jak u ludzi, otyłość u psów także prowadzi do chorób i złego samopoczucia dlatego warto zwracać uwagę na to ile i czego pies je. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na gotową karmę, czy zamierzamy sami zdrowo gotować naszemu psu, musimy wiedzieć jaka ilość pożywienia jest odpowiednia. Informację na temat odpowiedniej ilości karmy, znajdziemy na każdym opakowaniu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na karmienie domowe, prawidłowy schemat odżywiania dorosłego i zdrowego psa zakłada: ⅓ mięsa, ⅓ wypełniacza, czyli kaszy, ryżu lub makaronu oraz ⅓ warzyw. Oczywiście te proporcje można delikatnie modyfikować, w zależności od upodobań i charakteru naszego pupila. Niektóre psy uwielbiają warzywa nawet surowe, z kolei tym które wymagają dużo ruchu, możemy podać więcej mięsa.

Suplementy dla psa

Każdy właściciel chce mieć pewność, że jego czworonożny przyjaciel otrzymuje wszystkie wartościowe składniki, dlatego warto postawić na dobre przysmaki, które będą doskonałym uzupełnieniem codziennego pożywienia. W sklepie https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/karma-przysmaki-dla-psa/suplementujace-uzupelniajace/ znajdziemy suplementy psiej diety, które znakomicie wpływają na zdrowie i rozwój psa. Ukryte w postaci przysmaków, suplementy poprawiają funkcjonowanie całego psiego organizmu. Wspomagają nie tylko prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego pupila, ale także sprawiają, że pies ma lśniącą i zdrowszą sierść oraz mocniejsze stawy. Przysmaki uzupełniające to doskonała przekąska, którą możemy zabrać w podróż czy na dłuższy spacer. To także świetna i motywująca zachęta do wykonywania zadań podczas treningu.

Witaminowe wsparcie

Przysmaki uzupełniające można podawać wszystkim psiakom bez względu na wiek i rasę. Stanowią wsparcie nie tylko codziennej diety ale pomagają też zredukować bóle stawów i  kręgosłupa – dolegliwości, które często towarzyszą zwłaszcza starszym psom. Doskonale sprawdzają się także podczas problemów z linieniem i wypadającą sierścią. Ponadto suplementy wspomagają funkcjonowanie organizmu psa podczas rekonwalescencji oraz w przypadku obniżonej odporności lub dolegliwości bólowych. Wśród szerokiej oferty VetFerus z pewnością znajdziecie przysmaki, z odpowiednią dawką zdrowia dla swojego pupila.

pies na legowisku
Photo from Freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Drewno konstrukcyjne – jak prawidłowo wybrać je do naszego projektu budowlanego?
/
Drewno konstrukcyjne – jak prawidłowo wybrać je do naszego projektu budowlanego?
Dowiedz się, które drewno konstrukcyjne jest najodpowiedniejsze do Twojego projektu budowlanego. Kluczem jest zrozumienie różnych typów i ich właściwości.
Jak wybrać idealne narzędzie do pomiarów elektronicznych?
/
Jak wybrać idealne narzędzie do pomiarów elektronicznych?
Odkryj, jak podejść do wyboru idealnego narzędzia do pomiarów elektronicznych. Porozmawiamy o kluczowych czynnikach, które należy wziąć pod uwagę, aby upewnić się, że wybierasz najodpowiedniejsze dla swoich potrzeb.
Jak stworzyć idealne miejsce dla bylin w naszym ogrodzie?
/
Jak stworzyć idealne miejsce dla bylin w naszym ogrodzie?
Dowiedz się, jak projekty i prace przygotowawcze mogą przyczynić się do stworzenia idealnego miejsca dla bylin w Twoim ogrodzie, a także jakie są najlepsze rośliny do takich miejsc.