Rodzinna sesja zdjęciowa. Warto zatrzymać chwile

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czas pędzi nieubłaganie, jak można go zatrzymać? Jedynie na fotografiach, które poprzez uchwycenie wyjątkowych chwil sprawiają, że zawsze będziemy mogli wracać do szczególnych dla nas momentów.

Fotografia analogowa odchodzi w zapomnienie, dziś rządzą aparaty cyfrowe. Dawniej oszczędzaliśmy kliszę i nie mogliśmy sobie pozwolić na wykonanie wielu zdjęć, dziś nie ma takich bolączek. Nasze aparaty w telefonach mogą robić zdjęcia do woli, bo na kartach pamięci jest wiele miejsca na fotografie. Oprócz selfie, które od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, obecnie coraz chętniej decydujemy się na rodzinne sesje zdjęciowe, zarówno te amatorskie, jak i wykonane przez zawodowego fotografa.

Zatrzymaj wspólne chwile na zdjęciach. Moda na rodzinne sesje zdjęciowe

W plenerze bądź studio fotograficznym, świąteczna, urodzinowa, pełna miłości – to, jaka będzie rodzinna sesja zdjęciowa, zależy tylko od modeli, którzy do niej pozują. Oczywiście całość w efektowną klamrę zamknie fotograf. Skąd wzięła się popularność rodzinnych sesji zdjęciowych?

W mocno scyfryzowanych czasach, gdzie możliwości fotografii są ogromne, pokochaliśmy różne sesje okolicznościowe z bliskimi. Takie zdjęcia, najlepiej wywołane, mogą być bardzo dobrym pomysłem chociażby na prezent. Nie wiesz, co podarować rodzicom na ich okrągłą rocznicę ślubu? Album z pamiątkowymi, rodzinnymi zdjęciami będzie niezwykle trafnym wyborem. Przecież taki klaser z fotografiami jest archiwum różnych etapów życia rodzinnego. Śluby, chrzciny, pierwsza komunia, studniówka, kolejne urodziny, święta czy inne uroczystości rodzinne – to czas, gdy chętnie pozujemy do zdjęć z innymi członkami naszej familii. Dzięki fotografiom wspominamy z nutą nostalgii zabawne sytuacje, które zostały uchwycone lata temu przez obiektyw aparatu. Oglądanie zdjęć powoduje wzruszenie, nieraz wywołuje też uśmiech na twarzy czy łzy szczęścia. Skoro mamy świadomość, że zdjęcia mają dla nas sentymentalną wartość, na różnych etapach życia decydujemy się na familijne sesje zdjęciowe. Gdzie mogą zostać wykonane takie fotografie?

Plener czy studio? To klient wybiera

Zdjęcia do rodzinnych sesji zdjęciowych można wykonać zarówno w plenerze, jak i w studio u fotografa. Tematyka takich fotografii jest różna, a jej wybór zależy od klienta. Obecnie modne są tak zwane sesje lifestyle’owe. Na czym polegają? W ich trakcie fotograf robi zdjęcia bohaterom podczas spontanicznych wzajemnych interakcji. Na przykład podczas wspólnego śniadania, spaceru, nie są one zazwyczaj pozowane tak, by fotografowane osoby patrzyły w obiektyw. Założeniem takich sesji jest spontaniczność. 

Można też oczywiście zamówić sesje okolicznościowe. Jednymi z najpopularniejszych są od lat sesje ślubne. Dziś małżonkowie decydują się zazwyczaj na sesje w urokliwym plenerze lub te odzwierciedlające ich pasje. Jeśli para młoda lubi futbol, ciekawym pomysłem są zdjęcia na murawie stadionu, oczywiście z piłką w tle. Miłośnicy górskich wycieczek decydują się na sesję na szlaku, a zwolennicy morza chętnie pozują do rodzinnych fotografii na tle plaży bądź na molo.

Rodzinną sesję zdjęciową można zorganizować niezależnie od pory roku, w końcu każda z nich ma swoje uroki. Wiosna i lato to czas, gdy pogoda zwykle dopisuje i pięknie wyglądają fotografie wykonane w plenerze, zwłaszcza wśród kwitnącej roślinności. Jednak jesienią i zimą można wykonać równie urzekające zdjęcia. Zatrzymane rodzinne chwile wśród spadających i mieniących się liści wyglądają pięknie. Zaś kiedy rodzina decyduje się na zimową sesję plenerową, często fotografowie wykorzystują motyw kuligu, zabawę podczas wspólnego lepienia bałwana czy dekorowania domu świecącymi lampkami. Można też wykonać zdjęcia w trakcie rodzinnego ubierania drzewka bożonarodzeniowego. 

Koszt sesji u fotografa zależy od różnych czynników, ale zazwyczaj widełki cenowe zaczynają się od 400 zł wzwyż, ponieważ cena obejmuje m.in. doświadczenie fotografa, indywidualną koncepcję sesji zasugerowaną przez klienta czy profesjonalną obróbkę graficzną fotografii. 

Zdjęcie główne: Vidal Balielo Jr./pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealne drzwi do twojego domu – poradnik od podstaw
/
Jak wybrać idealne drzwi do twojego domu – poradnik od podstaw
Odkryj kluczowe kroki do wybrania idealnych drzwi dla twojego domu od początku. Dowiedz się jakie kryteria należy brać pod uwagę oraz jak uniknąć częstych błędów.
Porady na wybór idealnych płytek do różnych pomieszczeń i przestrzeni zewnętrznych
/
Porady na wybór idealnych płytek do różnych pomieszczeń i przestrzeni zewnętrznych
Odkryj unikalne pomysły i praktyczne porady, które pomogą Ci wybrać idealne płytki do każdego pomieszczenia i przestrzeni zewnętrznej. Poznaj najnowsze trendy i wskazówki ekspertów od projektowania wnętrz.
Chroń skórę przed słońcem
/
Chroń skórę przed słońcem
Lato z całym swoim urokiem niesie też pewne zagrożenia. Promienie słoneczne są jednym z najbardziej szkodliwych czynników dla skóry. Sprawdź, jak się przed nimi chroni.