Pelargonie w ogrodzie. Sadzenie i pielęgnacja

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna już w pełni, warto więc dowiedzieć się czegoś o roślinach. W tym artykule podpowiadamy, jak sadzić i dbać o pelargonie w ogrodzie.

Gatunki pelargonii

Do najczęściej uprawianych gatunków pelargonii należą pelargonie wielokwiatowe, rabatowe i bluszczolistne. Odmiany cechują się zróżnicowaniem w łatwości uprawiania. Dla początkujących ogrodników najłatwiejsza w uprawie będzie pelargonia wielokwiatowa. Potrzebuje ona jedynie dużo przestrzeni i sporo słońca, a także gliniastą glebę. Pelargonie można sadzić zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie.

>> Zobacz też: Kiedy sadzić tulipany? Techniki sadzenia i najlepsze odmiany

Kiedy sadzić pelargonie w ogrodzie? 

Pelargonie są raczej ciepłolubne, najlepszym więc czasem na sadzenie tych roślin jest maj, a konkretniej jego połowa. Chodzi o to, żeby sadzonki nie były narażone na przymrozki, rośliny te bowiem zamierają nawet przy delikatnym przymrozku. 

Warunki uprawy w ogrodzie 

Dla pelargonii powinniśmy przygotować ciepłe i nasłonecznione miejsce, roślina ta bowiem uwielbia słońce. Gdy ma go za mało, słabiej kwitnie, jej pędy się wydłużają. Aby cieszyć się pięknymi pelargoniami, powinno się je nawozić, najlepiej nawozami w płynie z dużą zawartością potasu. Taki zabieg możemy powtarzać co tydzień. Kolejną czynnością ważną przy pielęgnacji pelargonii jest podcinanie przekwitłych kwiatów i usuwanie suchych listków, ma to pobudzić wytwarzanie nowych pąków. Ważne jest także podlewanie rośliny, podczas upalnego lata zaleca się podlewanie jej co najmniej dwa razy dziennie. Zadbane pelargonie mogą cieszyć oko aż do późnej jesieni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szydełkowe bieżniki owalne krok po kroku
/
Szydełkowe bieżniki owalne krok po kroku
Marzy Ci się szydełkowy bieżnik? Koniecznie przeczytaj, jak go zrobić!
Te rzeczy przydadzą się w sypialni w domku na wsi
/
Te rzeczy przydadzą się w sypialni w domku na wsi
Co warto zakupić do sypialni w Twoim wymarzonym, wiejskim domku, żeby była ona nie tylko stylowa, ale także praktyczna?
Olejki eteryczne. Dlaczego warto ich używać?
/
Olejki eteryczne. Dlaczego warto ich używać?
Słyszałeś o mocy olejków eterycznych, ale nie do końca wiesz, do czego możesz ich używać oraz jak powinieneś je właściwie wykorzystać? Sprawdź to z nami!