Pelargonie w ogrodzie. Sadzenie i pielęgnacja

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna już w pełni, warto więc dowiedzieć się czegoś o roślinach. W tym artykule podpowiadamy, jak sadzić i dbać o pelargonie w ogrodzie.

Gatunki pelargonii

Do najczęściej uprawianych gatunków pelargonii należą pelargonie wielokwiatowe, rabatowe i bluszczolistne. Odmiany cechują się zróżnicowaniem w łatwości uprawiania. Dla początkujących ogrodników najłatwiejsza w uprawie będzie pelargonia wielokwiatowa. Potrzebuje ona jedynie dużo przestrzeni i sporo słońca, a także gliniastą glebę. Pelargonie można sadzić zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie.

>> Zobacz też: Kiedy sadzić tulipany? Techniki sadzenia i najlepsze odmiany

Kiedy sadzić pelargonie w ogrodzie? 

Pelargonie są raczej ciepłolubne, najlepszym więc czasem na sadzenie tych roślin jest maj, a konkretniej jego połowa. Chodzi o to, żeby sadzonki nie były narażone na przymrozki, rośliny te bowiem zamierają nawet przy delikatnym przymrozku. 

Warunki uprawy w ogrodzie 

Dla pelargonii powinniśmy przygotować ciepłe i nasłonecznione miejsce, roślina ta bowiem uwielbia słońce. Gdy ma go za mało, słabiej kwitnie, jej pędy się wydłużają. Aby cieszyć się pięknymi pelargoniami, powinno się je nawozić, najlepiej nawozami w płynie z dużą zawartością potasu. Taki zabieg możemy powtarzać co tydzień. Kolejną czynnością ważną przy pielęgnacji pelargonii jest podcinanie przekwitłych kwiatów i usuwanie suchych listków, ma to pobudzić wytwarzanie nowych pąków. Ważne jest także podlewanie rośliny, podczas upalnego lata zaleca się podlewanie jej co najmniej dwa razy dziennie. Zadbane pelargonie mogą cieszyć oko aż do późnej jesieni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać meble do domu?
/
Jak dobrać meble do domu?
Zastanawiasz się, jak wybrać meble do domu, aby oddawały Twoje poczucie stylu? Podpowiadamy, jak urządzić dom w stylu skandynawskim, klasycznym, industrialnym oraz boho.
Jak wybrać idealną pościel dla komfortowego snu?
/
Jak wybrać idealną pościel dla komfortowego snu?
Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią pościel do swojego łóżka, aby zapewnić sobie komfortowy sen. Poznaj różne materiały, wzory i kolory, które możesz wybrać.
Jak wykorzystać z dziećmi końcówkę lata?
/
Jak wykorzystać z dziećmi końcówkę lata?
Poszukujesz sposobów na spędzenie czasu w wakacje z dziećmi? Tutaj macie gotowy plan!