Pelargonie w ogrodzie. Sadzenie i pielęgnacja

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna już w pełni, warto więc dowiedzieć się czegoś o roślinach. W tym artykule podpowiadamy, jak sadzić i dbać o pelargonie w ogrodzie.

Gatunki pelargonii

Do najczęściej uprawianych gatunków pelargonii należą pelargonie wielokwiatowe, rabatowe i bluszczolistne. Odmiany cechują się zróżnicowaniem w łatwości uprawiania. Dla początkujących ogrodników najłatwiejsza w uprawie będzie pelargonia wielokwiatowa. Potrzebuje ona jedynie dużo przestrzeni i sporo słońca, a także gliniastą glebę. Pelargonie można sadzić zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie.

>> Zobacz też: Kiedy sadzić tulipany? Techniki sadzenia i najlepsze odmiany

Kiedy sadzić pelargonie w ogrodzie? 

Pelargonie są raczej ciepłolubne, najlepszym więc czasem na sadzenie tych roślin jest maj, a konkretniej jego połowa. Chodzi o to, żeby sadzonki nie były narażone na przymrozki, rośliny te bowiem zamierają nawet przy delikatnym przymrozku. 

Warunki uprawy w ogrodzie 

Dla pelargonii powinniśmy przygotować ciepłe i nasłonecznione miejsce, roślina ta bowiem uwielbia słońce. Gdy ma go za mało, słabiej kwitnie, jej pędy się wydłużają. Aby cieszyć się pięknymi pelargoniami, powinno się je nawozić, najlepiej nawozami w płynie z dużą zawartością potasu. Taki zabieg możemy powtarzać co tydzień. Kolejną czynnością ważną przy pielęgnacji pelargonii jest podcinanie przekwitłych kwiatów i usuwanie suchych listków, ma to pobudzić wytwarzanie nowych pąków. Ważne jest także podlewanie rośliny, podczas upalnego lata zaleca się podlewanie jej co najmniej dwa razy dziennie. Zadbane pelargonie mogą cieszyć oko aż do późnej jesieni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak nowoczesne technologie wpływają na efektywność systemów wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych?
/
Jak nowoczesne technologie wpływają na efektywność systemów wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych?
Poznaj wpływ nowoczesnych technologii na efektywność systemów wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych. Dowiedz się, jak innowacje ułatwiają zarządzanie powietrzem w twoim domu i przyczyniają się do poprawy zdrowia i komfortu mieszkańców.
Jakich mebli nie powinno zabraknąć w małym mieszkaniu?
/
Jakich mebli nie powinno zabraknąć w małym mieszkaniu?
Moda na mikroapartamenty łączy się z potrzebą dostępu do centrów miast, w których brakuje przestrzeni na inwestycje mieszkaniowe o dużych metrażach oraz z chęcią eliminacji ilości posiadanych rzeczy.
Czy warto zainwestować w małą szklarnię dla domowego ogródka?
/
Czy warto zainwestować w małą szklarnię dla domowego ogródka?
Odkryj korzyści płynące z inwestowania w małą szklarnię dla twojego domowego ogródka i zacznij uprawiać swoje ulubione rośliny przez cały rok.