Jakie zabezpieczenia zamontować w domu na wsi?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dla wielu osób mieszkających w dużych miastach, dom na wsi wydaje się spełnieniem marzeń. Wyprowadzenie się na wieś niesie za sobą pewne konsekwencje, które należy rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jednym z takich aspektów jest między innymi kwestia bezpieczeństwa. Duże odległości pomiędzy domami, brak bezpośredniego sąsiedztwa innych gospodarstw oraz otoczenie pól i lasów sprawia, że dom na wsi nie jest tak bezpieczny, jak na przykład mieszkanie w bloku czy w kamienicy. Podpowiadamy, jakie systemy warto zastosować w swoim domostwie, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w domu na pustkowiu.

Monitoring domowy

Jednym z najbardziej popularnych oraz najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie się pomimo braku obecności sąsiadów jest założenie monitoringu na swojej posesji. Obecność kamer, zwłaszcza tych widocznych skutecznie odstrasza potencjalnych włamywaczy oraz huliganów. W ten sposób możesz uniknąć kradzieży lub zniszczenia mienia pod swoją nieobecność. W wypadku, kiedy do takiego zdarzenia już dojdzie, dzięki nagraniom zarejestrowanym przez kamery łatwo zidentyfikujesz przestępców, których dosięgnie sprawiedliwość, a Ty uzyskasz odszkodowanie. Zarówno kamery, jak i całe systemy monitoringu domowego możesz kupić na stronie internetowej https://ivolta.pl. Znajdziesz tam również inne akcesoria do stworzenia spersonalizowanego systemu bezpieczeństwa dla swojego domu.

Zabezpieczenia smart home

Dzięki nowoczesnym systemom wykorzystującym inteligentną elektronikę możesz skutecznie dbać o bezpieczeństwo w swoim domu. Kamery smart, umożliwiają kontrolowanie tego, co dzieje się obecnie w okolicy oraz wewnątrz Twojego domu. Inteligentne urządzenia mogą wysyłać powiadomienia na Twój telefon, jeśli zauważą jakieś nieprawidłowości. W ten sposób możesz skutecznie nadzorować wszystko, co ma miejsce pod Twoją nieobecność.   

Życie na wsi wiąże się nie tylko z niebezpieczeństwem ze strony ludzi, lecz także dzikich zwierząt. Każdy kto mieszka lub kiedyś mieszkał pod lasem doskonale wie, że zwierzęta, takie jak lisy, dziki, wilki potrafią zabłąkać się na teren prywatnych posesji. Dzięki zamontowaniu czujników ruchu i skonfigurowaniu ich z kamerami będziesz w stanie zauważyć obecność dzikiego zwierzęcia i uniknąć przypadkowej konfrontacji. To szczególnie ważne, jeśli masz zwierzęta domowe lub gospodarskie, poruszające się wokół Twojego domu.      

Zamki antywłamaniowe do drzwi

Drzwi wejściowe do domu to bariera, chroniąca Ciebie i innych domowników przed nieproszonymi gośćmi oraz oddzielająca Waszą strefę prywatną od świata zewnętrznego. Naruszenie tej bariery, na przykład przez włamywacza lub inną nieproszoną osobę może zaburzać poczucie bezpieczeństwa w domu na wiele lat. Dobrej jakości, wytrzymałe zamki antywłamaniowe przez swoją mechanikę działania są praktycznie nie do rozbrojenia. Nie da się ich podważyć od zewnątrz, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych zamków, składają się z co najmniej trzech stalowych prętów, wsuwanych w otwory w ramie drzwi. Taka budowa sprawia, że otwarcie zamka antywłamaniowego bez klucza wymaga ogromnej wprawy, jest czasochłonne i dość głośne, co onieśmiela i zniechęca włamywaczy.

Zdj. główne: Pawel Czerwinski/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać dobry narożnik do salonu: poradnik dla kupujących
/
Jak wybrać dobry narożnik do salonu: poradnik dla kupujących
Wybór idealnego narożnika do salonu nie musi być skomplikowany. Odkryj nasz poradnik dla kupujących – od rozważenia stylu i wymiarów, aż po wybór materiałów.
Remont małej łazienki. Inspiracje i porady
/
Remont małej łazienki. Inspiracje i porady
Twoja łazienka jest mała i nie masz zupełnie pomysłu na jej remont? Jest kilka trików, które sprawią, że pokój kąpielowy wyda się większy i przez to bardziej funkcjonalny.
5 sposobów na wielkanocne jajka – przepisy
/
5 sposobów na wielkanocne jajka – przepisy
Sprawdź, jak podać jajka w zupełnie innej odsłonie.