5 seriali na Netflixie dla całej rodziny, które warto obejrzeć?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Netflix to serwis, który oferuje ogromną ofertę filmów i seriali. Znany jest z kultowych produkcji, takich jak: „Gambit Królowej”, „Narcos”, „The Crown”, „Stranger Things” czy chociażby uwielbiany przez wielu „Dom z Papieru”. Wymieniać tak można w nieskończoność. Ale czy platforma ta oferuje seriale, które mogą zaciekawić małego i dużego widza? Oczywiście. Zobaczcie kilka naszych propozycji.

Seriale dla widza w każdym wieku

„Ania, nie Anna”

Kto nie zna historii Ani Shirley – sieroty przygarniętej przez niezamężne rodzeństwo? Dzielna, osierocona dziewczynka o bogatej wyobraźni to bohaterka, która zainteresuje każdego. W trakcie wszystkich sezonów poznajemy dzieje Ani od szkoły podstawowej aż po wejście w dorosłość. Ten kanadyjski serial obyczajowy zrealizowany został na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Póki co ma 3 sezony, ale fani mają nadzieję na kolejne. Chwyta za serce, wzrusza i rozśmiesza jednocześnie. To idealna propozycja na familijny wieczór.

„Atypowy”

W tym przypadku Netflix pokazuje, że nie boi się trudnych tematów. Ten cykl przedstawia historię Sama cierpiącego na zaburzenia autystyczne. Losy chłopca mogą poszerzyć horyzonty i zwiększyć wrażliwość. Może to być także pretekst do rozmowy z dzieckiem na temat osób chorych lub niepełnosprawnych, które są wykluczone ze społeczeństwa. Edukuje i rozwesela jednocześnie.

„Mali Detektywi”

Przyjemny i lekki serial o grupie dzieci, które w trakcie rozwiązywania zagadek uczą się odróżniania pojęć i myślenia przyczynowo-skutkowego. Całość rozgrywa się na wideoblogu, więc dorosły widz może dowiedzieć się nieco na temat obecnego funkcjonowania dzieci w Internecie. Jeden odcinek trwa niecałe pół godziny, dlatego jest to dobra oferta na szybką „bajkę” przed zaśnięciem.

„Park Jurajski – Obóz kredowy”

Amerykański serial oparty na powieści „Park Jurajski”, którą chyba zna każdy. Gdy po jednej stronie wyspy mają miejsce wydarzenia, które świetnie znamy z filmu, to po drugiej stronie trwa obóz, w którym biorą udział główni bohaterowie serialu. Stają się oni uczestnikami wydarzeń, w których nieujarzmione dinozaury zagrażają wszystkim na wyspie. Serial niesamowicie wciąga. Ostrzegamy – na jednym odcinku może się nie skończyć. 

„Nie zasypiaj: Gra o milion”

W każdym odcinku śledzić możecie losy uczestników teleturnieju, którzy nie spali od 24 godzin. Wykonują oni serię fizycznych i intelektualnych wyzwań. Zwycięzca otrzyma wygraną w wysokości miliona dolarów. Na małego i dużego serialomaniaka czeka duża dawka śmiechu i dobrej zabawy. Polecamy!

A jakie są Wasze ulubione seriale na Netflixie, które zaciekawią całą rodzinę? Być może któryś z nich powinien znaleźć się na naszej liście? Dajcie znać w komentarzu.

Dlaczego wspólny czas z rodziną jest ważny?

Dziecko bardziej niż o kolejnej zabawce marzy o chwilach spędzonych wspólnie z rodzicami. Jak się okazuje, wolny czas jest bardzo cenny, stale go nam brakuje, jesteśmy zabiegani i zapracowani. Warto znaleźć chociaż chwilę. Spaja to więzi rodzinne. Po pierwsze, dlatego że ten czas już nie wróci, po drugie – buduje to poczucie bycia jednością i umacnia zaufanie. Może czymś, co jest w stanie połączyć dzieci, rodziców, a może czasem i dziadków, jest wspólne obejrzenie serialu i późniejsza dyskusja o nim? Dzięki temu możemy poczuć, że jest coś, co nas łączy i wcale nie jesteśmy z różnych światów. Spróbujcie sami. Innymi propozycjami na spędzanie czasu razem są gry planszowe, wspólne gotowanie czy zabawy manualne. A Wy, co lubicie najbardziej?

Zdj. główne: Marques Kaspbrak/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać optymalną pompę ciepła dla domu jednorodzinnego – praktyczny przewodnik
/
Jak wybrać optymalną pompę ciepła dla domu jednorodzinnego – praktyczny przewodnik
Poznaj kluczowe aspekty wyboru pompy ciepła, dowiedz się o typach pomp i dowiedz się, który model sprawdzi się najlepiej dla twojego domu jednorodzinnego.
Jak dbać o ogrodowe rośliny i atrakcje?
/
Jak dbać o ogrodowe rośliny i atrakcje?
Piękny ogród to prawdziwa wizytówka każdego domu. Podpowiadamy więc, jak możesz zadbać o wszystkie jego dekoracje oraz atrakcje, aby zawsze wyglądał wspaniale i efektownie.
Porady na wybór idealnych płytek do różnych pomieszczeń i przestrzeni zewnętrznych
/
Porady na wybór idealnych płytek do różnych pomieszczeń i przestrzeni zewnętrznych
Odkryj unikalne pomysły i praktyczne porady, które pomogą Ci wybrać idealne płytki do każdego pomieszczenia i przestrzeni zewnętrznej. Poznaj najnowsze trendy i wskazówki ekspertów od projektowania wnętrz.