Czy warto wybrać biokominek?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dla wielu osób posiadanie kominka to swego rodzaju nobilitacja. Dobrze wykonany kominek nie tylko grzeje i zapewnia ciepło, ale też znacznie zwiększa prestiż. Wielu osobom to źródło ciepła kojarzy się z luksusem i wysokim komfortem życia. Nie oznacza to jednak, że konieczne będzie zatruwanie środowiska – wręcz przeciwnie.

Czym jest biokominek?

Wprowadzenie do domu żywego ognia może być zarówno bezpieczne, jak i ekologiczne. Z pomocą przychodzi tutaj biokominek, czyli specjalne palenisko, w którym nie wykorzystuje się tradycyjnego paliwa, a specjalny żel lub płyn. Tego typu paliwo spala się do pary wodnej, co jest największą różnicą między biokominkiem a tradycyjnym paleniskiem.

Posiadanie w domu ekologicznego kominka to najskuteczniejszy sposób na poradzenie sobie z nadaniem wnętrzu bardziej luksusowego charakteru. Brak spalin oznacza, że taki kominek można zamontować w każdym pomieszczeniu, nawet w mieszkaniu w bloku.

Dlaczego warto zainwestować w biokominek?

Obsługa biokominka jest banalnie prosta, ponieważ w palenisku nie pozostaje popiół. Brak spalonych resztek oznacza, że można z wysoką skutecznością poradzić sobie z obsługą kominka, nie trzeba wynosić popiołu i resztek, a do atmosfery nie wydziela się szkodliwy dym. Szeroki wybór biokominków można znaleźć na https://www.komineo.pl/biokominki. Palenie w takim palenisku jest też wysoce wydajne – każdy litr paliwa może zapewnić ogień w palenisku nawet na 6 godzin.

W kwestii ulokowania kominka ekologicznego ma się dużą dowolność. Taki kominek można z powodzeniem zabudować w ścianie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby była to konstrukcja wolnostojąca, a nawet wisząca. Kominki różnią się od siebie wielkością oraz budową. Warto zawsze wybrać miejsce, w którym naturalny ogień będzie dobrze widoczny dla gości oraz domowników.

Kominek ekologiczny jako dodatkowe źródło ciepła

Moc grzewcza kominków ekologicznych jest nieco mniejsza, ale nie oznacza to, że nie można ich wykorzystywać jako dodatkowego źródła ciepła w zimowe wieczory. Największą zaletą tego rozwiązania jest jednak wysoka estetyka. W nowoczesnych wnętrzach można zastosować kominki narożne lub z podwójną wizją ognia. Do wykończenia kominków wykorzystuje się wysokiej jakości materiały, takie jak stal, ceramika czy aluminium.

Paliwo absorbowane jest przez specjalną włókninę ceramiczną, dzięki czemu kominek ekologiczny jest w stu procentach bezpieczny. Napalenie w nim nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, a ogień będzie gościł na palenisku przez określony czas, nadając pomieszczeniu przyjemną aurę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

trzynaście + 20 =

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
L-teanina: Korzyści dla zdrowia i relaksu
/
L-teanina: Korzyści dla zdrowia i relaksu
L-teanina jest naturalnym aminokwasem, który występuje głównie w herbacie zielonej.
Jakie rośliny wybrać, aby stworzyć naturalny żywopłot w ogrodzie?
/
Jakie rośliny wybrać, aby stworzyć naturalny żywopłot w ogrodzie?
Czytaj i dowiedz się, jakie rośliny najlepiej nadają się do stworzenia żywopłotu, które będą zarówno piękne, jak i funkcjonalne. Zdobądź praktyczne porady i inspiracje do stworzenia własnej zielonej przestrzeni.
Dlaczego warto rozważyć posiadanie betonowego szamba?
/
Dlaczego warto rozważyć posiadanie betonowego szamba?
Posiadanie betonowego szamba jest jednym z najpopularniejszych sposobów na składowanie i odprowadzanie ścieków w domach jednorodzinnych i na terenach przemysłowych. Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć posiadanie betonowego szamba. W tym artykule omówimy niektóre z tych powodów.