Urządzanie bliźniaka – z jakich rozwiązań warto skorzystać?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dom w zabudowie bliźniaczej stanowi świetną opcję, jeśli planujesz połączyć lokal mieszkalny z użytkowym. Przeczytaj, jakie rozwiązania architektoniczne i aranżacyjne warto wdrożyć, żeby cieszyć się komfortowo urządzonym bliźniakiem. 

Bliźniak – cechy budynku

Dom bliźniaczy to kompromis pomiędzy zabudową szeregową, a domem jednorodzinnym wolnostojącym. Domy w zabudowie bliźniaczej to zwykle dwa lokale mieszkalne, które do siebie przylegają i mają jedną wspólną ścianę. Najczęściej budynki są projektowane tak, aby miały lustrzany układ. W odróżnieniu od mieszkania w bloku czy kompleksie domów szeregowych, dom bliźniaczy zapewnia bliskie sąsiedztwo tylko jednej rodziny. Przy zakupie mieszkania warto sprawdzić izolację akustyczną między lokalami. 

Funkcjonalny wystrój wnętrz 

Domy bliźniacze oferują zwykle dużą powierzchnię i ogród z tarasem. Aby jak najlepiej wykorzystać metraż domu, warto postawić na funkcjonalne i minimalistyczne rozwiązania aranżacyjne. Prostota sprawi, że dom będzie prezentował się elegancko, a także będzie łatwiejszy do utrzymania w czystości. Warto także zainwestować w meble, które zostały wykonane z naturalnych surowców. Wyposażenie wysokiej jakości zapewni lepszą trwałość i komfort użytkowania, dzięki czemu posłuży w Twoim domu przez lata. Mogą to być np. szlachetne stoły z orzecha włoskiego, zwieńczone marmurowymi blatami i kryształowe żyrandole, które znajdziesz w ofercie almidecor.

Ogrzewanie podłogowe 

W bliźniaku warto zadbać o dobrą izolację ścian, a także przemyśleć sprawę ogrzewania. Praktycznym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe, które jest energooszczędne i sprawia, że ciepło rozkłada się równomiernie po całym domu. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, należy wybrać materiały wykończeniowe, które dobrze przewodzą ciepło – mogą to być m.in.: terakota, warstwowa podłoga z naturalnego drewna czy kafle.

Energia fotowoltaiczna

Warto skorzystać z energii odnawialnej do zasilania różnych urządzeń, a także ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody. Jak zapewnia producent paneli fotowoltaicznych, fotowoltaika to atrakcyjne rozwiązanie, które nie emituje zanieczyszczeń i pozwala na wiele oszczędności. Nieruchomość wyposażona w nowoczesne panele słoneczne nabiera większej wartości rynkowej, a także przyczyniania się do zminimalizowania szkodliwego wpływu człowieka na środowisko naturalne. Instalację paneli fotowoltaicznych warto zaplanować na etapie budowy domu, aby mieć pewność, że budynek spełni wszystkie wymogi. 

Wentylacja z odzyskiem ciepła 

Dobre rozwiązanie w domu bliźniaczym stanowi także montaż rekuperatora, który jest odpowiedzialny za wentylację mechaniczną domu z odzyskiem ciepła. Dzięki rekuperacji jest możliwe obniżenie rachunków za ogrzewanie oraz czyste powietrze w domu bez wilgoci i grzybów. Wentylacja polecana jest szczególnie osobom zmagającym się z alergią. 

Fot.: Brian Babb/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zero waste – jakie kroki podejmować, aby ograniczać ilość wytwarzanych odpadów?
/
Zero waste – jakie kroki podejmować, aby ograniczać ilość wytwarzanych odpadów?
W tym artykule poznasz pięć kroków, które pomogą Ci żyć w zgodzie z naturą i ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów.
Jak efektywnie wydzielić strefy w ogrodzie za pomocą ekologicznych rozwiązań?
/
Jak efektywnie wydzielić strefy w ogrodzie za pomocą ekologicznych rozwiązań?
Odkryj, jak wykorzystać ekologiczne rozwiązania do efektywnego wydzielania stref w twoim ogrodzie. Zanurz się w świecie zrównoważonego ogrodnictwa.
Jak specjalistyczne nawozy wpływają na zdrowie i urodę roślin cytrusowych, palm i drzewek oliwnych
/
Jak specjalistyczne nawozy wpływają na zdrowie i urodę roślin cytrusowych, palm i drzewek oliwnych
Odkryj, jak specjalistyczne nawozy mogą przekształcić zdrowie i urodę Twoich roślin cytrusowych, palm i drzewek oliwnych. Dowiedz się, jakie korzyści niosą one dla Twojego ogrodu.