Jak obniżyć rachunki za prąd?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Często rachunki z poprzedniego miesiąca mogą zaskoczyć. Warto ciąć koszty tam, gdzie jest to możliwe. Zobacz, jak obniżyć rachunki za prąd.

Nowy dostawca prądu

Często bywa tak, że nieświadomie przepłacasz za energię, ciągle podpisując umowę u tego samego dostawcy prądu. Dzisiejszy rynek jest jednak bardzo konkurencyjny i możesz znaleźć na nim wiele różnych sprzedawców. Dlatego, jeśli zależy ci na obniżeniu rachunku, zobacz, czy twoja umowa jest korzystna. W tym momencie warto zainteresować się także fotowoltaiką. Dzięki niej będziesz w stanie samodzielnie wytworzyć prąd. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę https://columbusenergy.pl/dla-domu/fotowoltaika/.  

Zmiana licznika na przedpłatowy

Jeśli żaden ze sposobów obniżenia kosztów za prąd nie działa, to bardzo możliwe, że nie kontrolujesz swojego zużycia energii. W takiej sytuacji zastanów się nad wymianą licznika na licznik przedpłatowy. Co to oznacza? Znaczy to tyle, co prąd na kartę. Dzięki temu będziesz w stanie kontrolować zużycie prądu, ponieważ zużyjesz go dokładnie tyle, ile go wykupisz.

Wymiana urządzeń

Zwróć uwagę na to, że stare urządzenia o niskiej klasie energetycznej zużywają kilka razy więcej prądu niż nowe. Najskuteczniejszym sposobem na obniżenie rachunku za prąd może być zatem wymiana pralki, lodówki, zmywarki czy telewizora, zwłaszcza jeśli są to urządzenia starego typu. Wybierając nowe sprzęty, postaw na klasę energooszczędną A.

Zmiana nawyków

Obniżenie kosztów warto zacząć od zmiany swoich nawyków, ponieważ to one w większości generują wysokie rachunki za prąd. Tymczasem, aby obniżyć swoje rachunki za energię, wystarczy pamiętać o kilku podstawach. Pamiętaj o wyłączaniu światła, którego nie potrzebujesz, nie zostawiaj urządzeń w trybie czuwania oraz wyjmuj ładowarki z kontaktu.

Wybór innej taryfy

Każdy dom pobiera prąd w określonej taryfie. Zdecydowana większość to taryfa jednostrefowa, tak zwana G11. Na niej prąd kosztuje tyle samo przez całą dobę, niezależnie od tego, kiedy zużywasz go najwięcej. Inaczej wygląda jednak taryfa G12, czyli dwustrefowa. W niej opłata za prąd jest tańsza w nocy i zależnie od umowy, może być także tańsza w weekendy. Zatem jeśli w ciągu dnia pracujesz i więcej energii zużywasz w nocy, warto pomyśleć nad zmianą swojej taryfy. Ta opcja może okazać się bardzo pomocna przy obniżeniu kosztów rachunków. 

Fot.: Markus Spiske/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zagospodarować teren przy domu?
/
Jak zagospodarować teren przy domu?
Chcesz, by Twój ogród był łatwy w utrzymaniu, praktyczny, a przy tym efektowny i piękny, jak z bajki? Podpowiadamy, jak zaaranżować przestrzeń w ogrodzie, by teren był zagospodarowany i stał się ozdobą domu.
Meble na zamówienie. Co trzeba wiedzieć?
/
Meble na zamówienie. Co trzeba wiedzieć?
Meble na wymiar to gwarancja jakości, oryginalności i rozsądnego wykorzystania całej przestrzeni mieszkalnej. Dowiedz się, czy warto zatrudnić stolarza, czy jednak postawić na meble z sieciówki.
Ogród zimowy – czym jest i jakie ma zalety?
/
Ogród zimowy – czym jest i jakie ma zalety?
Już od dłuższego czasu rozmyślasz nad budową ogrodu zimowego? Nie wiesz z czym to się je i jakich wygód może Ci dostarczyć to szklane pomieszczenie? Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w aranżację przydomowej przestrzeni!