Jak obniżyć rachunki za prąd?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Często rachunki z poprzedniego miesiąca mogą zaskoczyć. Warto ciąć koszty tam, gdzie jest to możliwe. Zobacz, jak obniżyć rachunki za prąd.

Nowy dostawca prądu

Często bywa tak, że nieświadomie przepłacasz za energię, ciągle podpisując umowę u tego samego dostawcy prądu. Dzisiejszy rynek jest jednak bardzo konkurencyjny i możesz znaleźć na nim wiele różnych sprzedawców. Dlatego, jeśli zależy ci na obniżeniu rachunku, zobacz, czy twoja umowa jest korzystna. W tym momencie warto zainteresować się także fotowoltaiką. Dzięki niej będziesz w stanie samodzielnie wytworzyć prąd. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę https://columbusenergy.pl/dla-domu/fotowoltaika/.  

Zmiana licznika na przedpłatowy

Jeśli żaden ze sposobów obniżenia kosztów za prąd nie działa, to bardzo możliwe, że nie kontrolujesz swojego zużycia energii. W takiej sytuacji zastanów się nad wymianą licznika na licznik przedpłatowy. Co to oznacza? Znaczy to tyle, co prąd na kartę. Dzięki temu będziesz w stanie kontrolować zużycie prądu, ponieważ zużyjesz go dokładnie tyle, ile go wykupisz.

Wymiana urządzeń

Zwróć uwagę na to, że stare urządzenia o niskiej klasie energetycznej zużywają kilka razy więcej prądu niż nowe. Najskuteczniejszym sposobem na obniżenie rachunku za prąd może być zatem wymiana pralki, lodówki, zmywarki czy telewizora, zwłaszcza jeśli są to urządzenia starego typu. Wybierając nowe sprzęty, postaw na klasę energooszczędną A.

Zmiana nawyków

Obniżenie kosztów warto zacząć od zmiany swoich nawyków, ponieważ to one w większości generują wysokie rachunki za prąd. Tymczasem, aby obniżyć swoje rachunki za energię, wystarczy pamiętać o kilku podstawach. Pamiętaj o wyłączaniu światła, którego nie potrzebujesz, nie zostawiaj urządzeń w trybie czuwania oraz wyjmuj ładowarki z kontaktu.

Wybór innej taryfy

Każdy dom pobiera prąd w określonej taryfie. Zdecydowana większość to taryfa jednostrefowa, tak zwana G11. Na niej prąd kosztuje tyle samo przez całą dobę, niezależnie od tego, kiedy zużywasz go najwięcej. Inaczej wygląda jednak taryfa G12, czyli dwustrefowa. W niej opłata za prąd jest tańsza w nocy i zależnie od umowy, może być także tańsza w weekendy. Zatem jeśli w ciągu dnia pracujesz i więcej energii zużywasz w nocy, warto pomyśleć nad zmianą swojej taryfy. Ta opcja może okazać się bardzo pomocna przy obniżeniu kosztów rachunków. 

Fot.: Markus Spiske/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zabawy z dziećmi. Jak zrobić ciastolinę w domu?
/
Zabawy z dziećmi. Jak zrobić ciastolinę w domu?
Niedziela niehandlowa. Twoje dziecko chce się bawić ciastoliną. Brzmi znajomo? Od teraz to nie problem. Zrobisz ją sama w domu.
Tworzenie domowego warzywnika – poradnik dla początkujących
/
Tworzenie domowego warzywnika – poradnik dla początkujących
Zacznij hodować własne warzywa w zaciszu swojego domu. Poznaj praktyczne porady, warsztat i techniki niezbędne do stworzenia domowego warzywnika.
Odkryj ofertę polskiej marki Sinsay
/
Odkryj ofertę polskiej marki Sinsay
Znasz markę Sinsay? To polski sklep z szerokim asortymentem odzieży i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci w niezwykle przystępnych cenach. Znajdziesz tutaj też ciekawe dodatki do domu oraz niedrogie kosmetyki do pielęgnacji i makijażu.