Wielkanocne dekoracje – co warto mieć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Chcesz sprawić, aby tegoroczne Święta Wielkanocne były wyjątkowe? Zadbaj o odpowiednią aranżację domu i piękne udekorowanie świątecznego stołu.

Dlaczego warto udekorować dom na Wielkanoc?

Pięknie udekorowany dom na Święta WIelkanocne cieszy ze względów estetycznych, ale przede wszystkim wprowadza do wnętrza atmosferę wspólnego, rodzinnego świętowania i nostalgii. Może również zachęcać do głębszego przeżycia religijnego i refleksji. 

Ozdabiając dom, warto zainwestować zwłaszcza w eleganckie i praktyczne ozdoby szklane do podawania dań, szydełkowe serwetki do koszyczka wielkanocnego, ozdoby robione ręcznie czy świeże dodatki, które wnoszą do wnętrza świeży powiew wiosny. Ciekawych ozdób warto poszukać w sklepach vintage, gdzie można znaleźć oryginalne perełki designu, wykonane np. z drewna, ceramiki czy szkła, w niewielkich cenach –  sprawdzą się one dużo lepiej niż plastikowe ozdoby z supermarketu, chociaż wiele osób przyznaje, że one też mają swój urok w czasie świąt. Udekorowany dom staje się bardziej przytulny dla gości, zachęca do wspólnego spędzania czasu i sygnalizuje otwarcie się na nowy sezon. Ponadto przygotowanie np. papierowych dekoracji wielkanocnych z dziećmi może być miłym sposobem na kreatywne spędzenie wolnego popołudnia.

Kompozycje kwiatowe i stroiki wielkanocne

Cięte kwiaty, rośliny doniczkowe oraz barwne stroiki to najprostszy sposób, żeby wprowadzić do wnętrza odrobinę natury. Obecność zieleni w domu wpływa pozytywnie na układ nerwowy i pięknie zdobi wnętrze. Proste bukiety można zaaranżować w wazonach lub przygotować bardziej wyszukane kompozycje w koszykach czy pod postacią subtelnych stroików wielkanocnych. Warto wykorzystać przy tym wiosenne kwiaty, takie jak żonkile, astry czy tulipany. Jeśli lubisz wyjątkowe wiązanki, girlandy i inne niepowtarzalne ozdoby, to warto spróbować wykonać je samodzielnie. Możesz zamówić ozdobne bibułki, wstążki i sztuczne kwiaty główki, przy pomocy których stworzysz stroiki okolicznościowe, ozdoby ścienne czy wesołe dekoracje do pokoju dziecka w jego ulubionych kolorach. Nie wszystkie żywe rośliny są bezpieczne dla zwierząt, dlatego papierowe dekorację mogą stanowić równie ładną alternatywę. Barwne ozdoby, odporne na wilgoć, warto umieścić także w ogrodzie lub na przydomowym tarasie.

Fot.: JESHOOTS.COM/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego rolnik powinien zainwestować w fotowoltaikę?
/
Dlaczego rolnik powinien zainwestować w fotowoltaikę?
Energia słoneczna jest niezwykle obfitym i zrównoważonym źródłem energii, które ma ogromny potencjał w rolnictwie.
Jak upiec tort urodzinowy dla dziecka?
/
Jak upiec tort urodzinowy dla dziecka?
Chcesz zafundować dziecku tort domowej roboty? Zajrzyj i dowiedz się, od czego zacząć!
Proste sposoby na ozdobienie domu na święta
/
Proste sposoby na ozdobienie domu na święta
Twój dom może błyszczeć nawet pomimo inflacji! Sprawdź, co zrobić, aby mieć pięknie udekorowane mieszkanie na święta!