Makrama na ścianę. Jak ją zrobić?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnie miesiące aranżacje wnętrz podbiły naturalne dodatki,drewno, kwiaty i makramy. Te ostatnie po wielu latach powróciły do łask. W nowej, odświeżonej wersji podbijają serca i stają się głównymi elementami dominującymi nad resztą. Makramy dają nieograniczone możliwości twórcze. Znając już kilka podstawowych splotów możemy wyczarować magiczne dodatki zupełnie odmieniające oblicze sypialni, salonu czy przedpokoju.

Jak zrobić makramę na ścianę?

W sieci dostępnych jest wiele instruktarzy, uczących prostych splotów, które w początkowej fazie są wręcz konieczne. Do stworzenia efektownej makramy na ścianę często wystarczy opanowanie 2 bądź trzech splotów i kilku dodatkowych elementów, takich jak np. robienie liści czy kwiatów. Często takie makramy umieszczone są na naturalnym drewnianym kiju, który możesz przynieść ze spaceru z lasu czy parku. Dodatkowo konieczny będzie oczywiście sznurek. Możesz wybrać taki w naturalnym odcieniu lub w odważnym kolorze. Wybór zależy od potrzeb i indywidualnych preferencji. Sam proces twórczy może wydawać się na początku trudny, ale jak we wszystkim – praktyka czyni mistrza. Tutaj cierpliwość i dokładność są kluczem do sukcesu, więc jeśli na początku Ci nie wychodzi, nie poddawaj się!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić domek w stylu retro?
/
Jak urządzić domek w stylu retro?
Przedstawiamy elementy, które przydadzą się do aranżacji pomieszczeń w stylu retro. Sprawdź koniecznie!
Sposoby na oczyszczanie ścieków
/
Sposoby na oczyszczanie ścieków
Dowiedz się, w jaki sposób możesz oczyszczać ścieki w swoim domu oraz jakie szambo wybrać, aby spełniało wszystkie swoje funkcje.
Sushi – co trzeba o nim wiedzieć?
/
Sushi – co trzeba o nim wiedzieć?
Sushi to jedna z najpopularniejszych potraw, która zdominowała rynek gastronomiczny w ostatnich latach.