Jak wykorzystać z dziećmi końcówkę lata?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje z dziećmi to niezłe wyzwanie dla rodziców. Maluchy, które w tym okresie nie chodzą do szkoły czy przedszkola potrzebują czasu, który mogą spędzić z rodzicami. Z reguły dorośli nie mogą pozwolić sobie na 2 miesiące urlopu, dlatego warto tak zaplanować okres wakacyjny, aby zapewnić dzieciom mnóstwo beztroskiej i ciekawej zabawy. Jak można zatem wykorzystać końcówkę wakacji z maluchami?

Wakacje z dziećmi – co można zrobić pod koniec lata?

Koniec lata, kiedy często nie jest już bardzo gorąco, to znakomity moment na zabawę z dziećmi. Warto oczywiście właściwie zaplanować ten czas, aby można było skorzystać z niego w pełni. Wspaniale sprawdzą się wodne atrakcje, za którymi przepadają dzieci bez względu na wiek. Można wybrać się do parku wodnego lub na miejski basen. Tak naprawdę wystarczy, że dzieci będą miały naszą pełną uwagę oraz wodę. To jednak nie wszystko, w większych miastach znajdziemy wiele rozrywek dla dzieci – możecie wybrać się np. na wystawę lub do ZOO. W okresie wakacyjnym nie brakuje tego typu atrakcji. Będą one znakomitą zabawą, ale również nauką. Warto poszukać także parków linowych, które dostarczają masę radości i ruchu. Taka forma wspólnego spędzania czasu będzie wspaniała dla całej rodziny, a ważne, aby wszyscy dobrze się bawili.

Zaplanuj końcówkę lata

Jeśli nie masz zbyt dużych funduszy, aby zapewnić swoim dzieciom atrakcyjną końcówkę lata, możesz wymyślić zupełnie darmowe rozrywki. Z pewnością doskonale sprawdzą się pikniki na łonie natury. Możecie wspólnie przygotować potrawy, co samo w sobie będzie świetną zabawą. Wystarczy je jedynie zapakować w gustowny koszyczek lub plecak i wybrać dogodne miejsce, w którym będzie można pobawić się, położyć na trawie i spędzić razem czas. Doskonale sprawdzają się wówczas parki i łąki. Możesz tam znaleźć także plac zabaw, który możesz eksplorować razem z dzieckiem. Z pewnością sprawi mu to masę radości. 

To jednak nie wszystko, wycieczki rowerowe po sprawdzonej trasie to także wspaniała forma rozrywki. Możecie nawet razem rozplanować trasę i rozrysować ją na mapie, a także oznaczyć punkty, w których po prostu musicie się pojawić. Mogą być to fontanny, pomniki lub lodziarnie. Do wyboru jest naprawdę wiele ciekawych możliwości. 

Powrót do własnego dzieciństwa

Gdy my sami byliśmy dziećmi, często puszczało się latawce lub łódki na wodzie. To również doskonała forma rozrywki dla całej rodziny. Najpierw trzeba przyozdobić przedmioty i je skonstruować, co samo w sobie wydaje się ciekawe. Później wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce, aby można było bawić się do woli. 

Dzieci uwielbiają także obserwować gwiazdy. Świetnie się składa, ponieważ pod koniec wakacji wypada noc spadających gwiazd, w którą można obserwować przepiękny pokaz i to zupełnie za darmo. Oczywiście należy znaleźć punkt oddalony od zabudowań, przygotować koce i ciepłą herbatę oraz kanapki i położyć się na ziemi. A niebo zaskoczy nas niesamowitym widokiem. Gwiazdy spadają wówczas w takim tempie, że nie będzie chwili na nudę!

Zdj. główne: Dakota Roos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wiejska chata czy domek pod miastem? Ile kosztuje dom na wsi?
/
Wiejska chata czy domek pod miastem? Ile kosztuje dom na wsi?
Zastanawiasz się nad zakupem domu poza miastem? Przeczytaj, dlaczego warto zamieszkać poza miastem.
Rozmowa zamiast kłótni. Jak pytać dzieci aby chciały mówić?
/
Rozmowa zamiast kłótni. Jak pytać dzieci aby chciały mówić?
Zobacz 6 rad, jak rozmawiać z dzieckiem, aby uniknąć kłótni.
Wpływ aktywności fizycznej na pracę serca
/
Wpływ aktywności fizycznej na pracę serca
Aktywność fizyczna jest jedną z tych rzeczy, która stale powinna być obecna w codziennym życiu. Powinna być wdrażana już od najmłodszych lat, aby utrwalać dobre nawyki.