Na co zwrócić uwagę przy zakupie prysznica?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie prysznica?
Dom
/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kabina prysznicowa to istotny element wyposażenia w mieszkaniu. Podpowiadamy, jak najlepiej wybrać nowoczesny prysznic do łazienki. Dowiedz się, co zrobić, żeby był jak najbardziej funkcjonalny i stylowy. 

Projekt łazienki

Przy zakupie prysznica powinno się przede wszystkim wziąć pod uwagę projekt łazienki. Kabinę prysznicową trzeba dopasować doskonale do jej przestrzeni. Najważniejsze są wymiary pomieszczenia oraz rozmieszczenie innych elementów wyposażenia. Zazwyczaj prysznice umieszcza się w rogu, jednak nie jest to reguła. W małej łazience trzeba wszystko dobrze przemyśleć, żeby można było odpowiednio wykorzystać całą powierzchnię. 

W tym celu w niewielkich mieszkaniach spotyka się modele narożne. Jest to dobry pomysł, który wykorzystuje się też do łazienek ze specjalną wnęką. Nowoczesnym rozwiązaniem na takich przestrzeniach są również otwarte kabiny prysznicowe. Optycznie powiększają one łazienkę oraz są niezwykle praktyczne. Idealnie wtapiają się one w tło łazienki, tworząc ciekawą aranżację. Niektórzy producenci oferują prysznice, które są robione na zamówienie. Wtedy możesz je idealnie dopasować do konkretnej przestrzeni i wymiarów. Pamiętaj, że warto zastanowić się nad takim wyborem na etapie projektowania, wtedy można skorzystać z rozmaitych rozwiązań. 

Praktyczne aspekty

Niezwykle istotny przy wyborze prysznica jest komfort jego użytkowania. Dopasuj go więc do swoich oczekiwań i preferencji. Weź pod uwagę częstotliwość korzystania z niego. Jeśli w łazience masz dodatkowo wannę, to nie będzie on aż tak często używany. Najważniejsza jest jednak swoboda ruchu. Od tego zależy między innymi rozmiar kabiny oraz szerokość wejścia. Warto dopasować je do wszystkich użytkowników tego elementu wyposażenia. 

Na tym etapie trzeba zastanowić się też, czy wybierasz brodzik, czy może odpływ liniowy. Ten drugi jest teraz coraz częściej spotykany, jednak wiele osób preferuje nadal pierwszą opcję. Możesz zdecydować się również na specjalne półki lub siedziska, w przypadku gdy czujesz potrzebę korzystania z nich. Jeśli chcesz dodatkowo uzyskać efekt prywatności, postaw na szkło satynowe. Najlepiej na ściankach i drzwiczkach kabiny sprawdza się szkło hartowane. Sposób ich otwierania także zależy od konkretnych preferencji użytkownika. Mogą się one przesuwać na boki lub uchylać w dowolną stronę. 

Styl prysznica

Pamiętaj, że istotną kwestią jest styl, w jakim zrobiony jest prysznic. Najlepiej dopasować go do aranżacji całej łazienki. Ważne jest także to, jak wygląda bateria prysznicowa, bo może ona być ciekawym elementem dekoracyjnym. W nowoczesnych mieszkaniach wykorzystuje się często czarne wykończenia. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które przykuwa uwagę do prysznica. Jeśli decydujesz się na prysznic typu walk in, dopasuj również odpowiednie płytki. Mogą być one utrzymane w takim stylu, co całość łazienki, jednak mogą się też wyróżniać. W tym celu używane są niejednokrotnie modele, które przypominają drewno. Będą one pasowały do betonowych wykończeń w pomieszczeniu, tworząc interesującą kompozycję, która nawiązuje do natury. 

Dodatkowe udogodnienia

Na koniec, możesz zastanowić się nad innymi udogodnieniami, takimi jak deszczownice. Jest to element wyposażenia, w który można się zaopatrzyć i używać oprócz standardowych słuchawek prysznicowych. Sprawią one, że kąpiel stanie się jeszcze bardziej relaksująca. To specjalna bateria, którą montuje się na suficie kabiny. Możesz zainteresować się również termostatem. Dzięki niemu można ustawić optymalną temperaturę wody, która nie zmieni się gwałtownie, nawet gdy ktoś będzie z niej korzystał w innej części domu.

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zastosowanie elektrod EKG kończynowych wielokrotnego użytku w praktyce medycznej
/
Zastosowanie elektrod EKG kończynowych wielokrotnego użytku w praktyce medycznej
Dowiedz się, jak wielokrotnego użytku elektrody EKG kończynowe transformują praktykę medyczną, zwiększając wydajność diagnostyczną i bezpieczeństwo pacjentów.
Szafa do pokoju dziecięcego
/
Szafa do pokoju dziecięcego
Dzieci szybko rosną. Wciąż kupujesz nowe ubrania, bo te z zeszłego roku są już za małe? Nie pozwól, żeby to samo działo się z aranżacją pokoju. Sprawdź, jaką szafę wybrać, by rosła razem z dzieckiem.
Deratyzacja, dezynfekcja i dezynsekcja – kiedy są konieczne?
/
Deratyzacja, dezynfekcja i dezynsekcja – kiedy są konieczne?
Inwazja myszy czy karaluchów może zdarzyć się każdemu, nawet w najbardziej czystym domu lub mieszkaniu. Zobacz, czym są usługi DDD i kiedy skorzystanie z nich staje się konieczne.