Pomysły na halloweenowe zabawy z dziećmi

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Halloween staje się w Polsce coraz popularniejsze. Jakie zabawy dla dzieci warto przygotować na taką „straszną” imprezę?

Halloween to święto obchodzone w wigilię Wszystkich Świętych, a więc 31 października. Na Zachodzie jest bardzo popularne, jednak powoli wkrada się i do polskiej kultury. Warto wiedzieć, że sam zwyczaj ma już dwa tysiące lat. Niegdyś ludzie byli przekonani, że w tym dniu duchy zmarłych przychodzą na ziemię i starają się wejść w ciała ludzi. W celu odstraszenia złych duchów przebierano się za dziwne stwory i potwory, nakładano maski i głośno się zachowywano. Istotne było też palenie ognisk.

W Polsce organizowane były staropolskie dziady, jednak od kilku lat coraz więcej osób i restauracji organizuje halloweenowe wydarzenia – takie same jak w Stanach Zjednoczonych, gdzie są one szczególnie popularne. Są one uwielbiane głównie przez najmłodszych, szczególnie że związane są przede wszystkim z różnymi zabawami.

Jakie zabawy przygotować dzieciom na Halloween?

Dzieci szybko się nudzą, warto więc przygotować im kilka różnych konkursów i zabaw. Powinny przynajmniej w większości różnić się od tych, w które dzieciaki bawią się na co dzień. 

Warto, by były tematycznie powiązane z duchami, pająkami, mumiami czy potworami.

Jedzenie jabłka na sznurku lub łowienie go ustami

Znaną i lubianą zabawą jest jedzenie jabłka na sznurku. Jedna osoba trzyma sznurek z owocem, a druga musi bez pomocy rąk zjeść jabłko. Fajną opcją jest zamoczenie go wcześniej w karmelu, by było jeszcze smaczniejsze. Poza tym jabłko w karmelu jest uznawane za halloweenowy przysmak!

Inną zabawą związaną z jabłkami jest włożenie ich do miski z wodą i próba ich wyłowienia. Jednak nie można użyć niczego innego niż własnych ust. Kto pierwszy wyłowi jabłko – ten wygrywa!

Poszukiwacze skarbów

Dzieciaki uwielbiają zamieniać się w poszukiwaczy skarbów. Dlatego takiej zabawy bez wątpienia nie może zabraknąć na halloweenowej imprezie. Wystarczy ukryć w domu cukierki czy ciasteczka, fajnie, żeby nawiązywały do Halloween, czyli przypominały oczy, pazury lub pająki.

Stwórzmy własną mumię

Podczas zabawy można też zrobić konkurs na najlepsze przebranie mumii. W tym celu można użyć bandaży lub papieru toaletowego. Dzieci dzielą się na dwuosobowe drużyny, jeden z uczestników jest mumią, a drugi musi ją „przygotować”. Najlepsza mumia wygrywa! Aby było trudniej, można też dać mumiom jakieś zadania do wykonania, np. skakanie na jednej nodze czy skłony.

Pajęczyna z papieru

Najmłodsi chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych. Dlatego z pewnością spodoba im się przechodzenie przez pajęczą sieć. W pokoju rozwieszamy paski bibuły (można również użyć papieru toaletowego), które będą tworzyć sieć. Za siecią umieszczamy jakiś skarb – nagrodę, do której trzeba dojść bez niszczenia sieci. Skarbem mogą być np. czekoladowe monety zapakowane w jakiś kuferek, by wyglądały atrakcyjniej i mobilizowały do zabawy.

Piramida z duchami

Na białych kubeczkach dzieciaki muszą narysować duchy. Później ktoś dorosły ustawia z nich piramidę. Dzieci piłeczką do ping-ponga muszą strącić jak najwięcej duchów. Kto zbierze najwięcej kubeczków – wygrywa!

Zdj. główne: Szabó János/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pellet drzewny – jakie ma zalety?
/
Pellet drzewny – jakie ma zalety?
Pellet drzewny, zwany również biopelletami, to ekologiczny materiał opałowy wytwarzany z odpadów drzewnych, takich jak wióry, trociny, gałęzie i inne pozostałości po przemyśle drzewnym. Pellety charakteryzują się wysoką wartością opałową, niską emisją szkodliwych substancji oraz łatwością składowania i transportu. W niniejszym tekście omówię główne zalety pelletu drzewnego.
Jak igłofiltry mogą zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo na placu budowy?
/
Jak igłofiltry mogą zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo na placu budowy?
Dowiedz się, jak zastosowanie igłofiltrów może poprawić efektywność oraz podnieść poziom bezpieczeństwa na budowie. Technologie budowlane, które sprawiają różnicę.
Jak obniżyć rachunki za prąd?
/
Jak obniżyć rachunki za prąd?
Twoje rachunki są za duże? Zobacz, jak obniżyć rachunki z prąd.