W jaki sposób wygląda produkcja słodyczy?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Obecne na rynku firmy specjalizujące się w produkcji słodyczy posiadają własne, opatentowane formuły na produkcję batonów, drażetek, owoców w czekoladzie bądź też słodyczy bezcukrowych. Produkcja słodyczy to duże wyzwanie z punktu widzenia stale zmieniających się trendów konsumenckich. Jednym z takich trendów jest chociażby spożywanie słodyczy, które są „bardziej fit”, a więc są słodyczami bezcukrowymi. Preferencje konsumentów się zmieniają, ale wydaje się, że zawsze podstawą tego rodzaju wyrobów jest czekolada. 

Kiedy cukier rzeczywiście nie służy każdemu 

Dla wielu osób niemalże oczywiste jest to, że słodycze muszą zawierać w sobie cukier. Tymczasem, producent słodyczy posiada stosowną wiedzę odnośnie tego, w jaki sposób można taki cukier umiejętnie zastąpić tak, aby zachować odpowiedni smak wyrobów, ale i aby receptura faktycznie mogła pozostać w pełni bezcukrowa. Szereg przydatnych informacji na ten temat znajdziemy na przykład u tego producenta – https://www.eurohansa.com.pl/.

Tym samym, produkcja batonów, drażetek czy nawet owoców w czekoladzie z powodzeniem może być dedykowana także tym osobom, które z jakichś względów nie mogą spożywać cukru- na przykład ze względów zdrowotnych. Czym można zastąpić cukier w takich słodyczach? W technologii produkcji takich słodyczy wykorzystuje się maltitol, czyli substancję otrzymywaną z naturalnych surowców, ale i erytrytol – substancję występującą w serach, winach oraz owocach. Erytrytol również jest substancją naturalnie występującą. Okazuje się więc, że można jeść słodkie rzeczy eliminując cukier lub też wybierać takie słodycze w formie doładowania podczas uprawianych sportów. Warto bowiem zauważyć, że słodycze bezcukrowe mogą smakować równie dobrze, a mimo wszystko zawierają znacznie mniejszą ilość kalorii. To odpowiednia opcja dla osób, które chcą przejść na dietę, ale nie chcą robić tego w sposób diametralny, odmawiając sobie wszelkich przyjemności. 

Owoce oraz bakalie w słodkich przekąskach 

Obok słodyczy bezcukrowych, ciekawą grupą słodkich przekąsek są owoce oraz bakalie, które oblewa się czekoladą. Może to być zarówno czekolada deserowa, jak i mleczna. Biała, jak i ciemna. Same bakalie są wartościowe dla naszego organizmu, a owoce ożywiają każdy wyrób cukierniczy i dodają mu świeżości. Stąd też spora popularność takich przekąsek. Wśród ciekawych możliwości można znaleźć migdały, orzechy, rodzynki, żurawinę, skórkę pomarańczową, wiśnie oraz jabłka. W przypadku przekąsek premium można znaleźć nawet borówki oraz truskawki. 

Fot.: Nathana Rebouças/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealny narożnik do małego salonu – praktyczne wskazówki
/
Jak wybrać idealny narożnik do małego salonu – praktyczne wskazówki
Odkryj praktyczne porady dotyczące wyboru idealnego narożnika do małego salonu. Od uwzględnienia rozmiaru i kształtu do właściwego stylu i koloru - wszystko to, co potrzebujesz, aby stworzyć przytulne i stylowe miejsce do relaksu.
Jak urządzić funkcjonalny przedpokój?
/
Jak urządzić funkcjonalny przedpokój?
Przed Tobą urządzanie wymarzonego gniazdka? A może szykuje się generalny remont? Bez względu na okoliczności sprawdź, jak urządzić funkcjonalny oraz estetyczny przedpokój!
Optymalne wyposażenie kuchni – jakie sprzęty i akcesoria są niezbędne w codziennym gotowaniu?
/
Optymalne wyposażenie kuchni – jakie sprzęty i akcesoria są niezbędne w codziennym gotowaniu?
Kuchnia to serce każdego domu - to w niej przygotowujemy posiłki dla siebie i swoich bliskich. Odpowiednie wyposażenie kuchni jest kluczowe, aby codzienne gotowanie było łatwe, przyjemne i efektywne. W tym artykule przedstawimy niezbędne sprzęty i akcesoria, które powinny znaleźć się w każdej kuchni.