Renowacja drewnianego płotu krok po kroku

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewniany płot jest szczególnie efektownym ogrodzeniem. Każdego dnia narażony jest jednak na zmienne warunki pogodowe. Aby dobrze się prezentował i nie uległ zniszczeniu, należy go regularnie odnawiać. Podpowiadamy, jak zabrać się do renowacji drewnianego płotu, krok po kroku.

Photo by: Snapwire, from: Pexels

Krok 1: Przygotowanie odpowiednich narzędzi

Aby praca szła sprawnie, warto już na początku dobrze ją zorganizować, dlatego zacznij od przygotowania wszystkich narzędzi, których będziesz potrzebować do renowacji płotu.

Krok 2: Oczyszczanie drewnianego płotu

Renowację rozpoczynamy od oczyszczenia płotu i należy ją wykonać kilka dni przed malowaniem, aby deski miały czas całkowicie przeschnąć. Łuszcząca się farba, mchy i porosty, które mogły pojawić się na płocie – wszystko to należy dokładnie usunąć. Najlepszym narzędziem do tego procesu będzie myjka ciśnieniowa lub alternatywnie woda z mydłem i mocna szczotka. Do oczyszczenia resztek farby najlepiej użyć drucianej szczotki.

Krok 3: Ochrona otoczenia płotu

Zanim przystąpimy do malowania, warto osłonić wszystkie elementy znajdujące się w pobliżu płotu, bądź na płocie, które mogłyby się zabrudzić. 

Krok 4: Malowanie drewnianego płotu

Spośród środków ochronnych do wyboru mamy farby ochronne, lazury oraz możliwość lakierowania drewna. Ta ostatnia jest jednak kosztowna, a poza tym nałożenie warstwy lakieru sprawia, że drewno traci możliwość oddychania i w konsekwencji jego powłoka może szybciej się łuszczyć. Istotne, aby zakupiony środek był dobrej jakości i rzeczywiście miał właściwości drewnoochronne. Najlepiej więc wybrać drewnoochronne farby, bądź drewnoochronne lazury. Malując drewniany płot, warto pamiętać, że najlepiej rozprowadzać wybrany impregnat wzdłuż słoi drewna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Domowe sposoby na pękające usta
/
Domowe sposoby na pękające usta
Pękające usta to częsta dolegliwość zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Skóra warg mocno wysusza się zwłaszcza zimą i może powodować dyskomfort. Dowiedz się, jak zregenerować popękane usta!
Wystrój sypialni – jak wybierać meble i dodatki do pokoju z beżowym łóżkiem
/
Wystrój sypialni – jak wybierać meble i dodatki do pokoju z beżowym łóżkiem
Zainspiruj się naszymi pomysłami na wystrój sypialni i dowiedz się, jak zestawiać meble i dodatki, aby stworzyć harmonijną kompozycję z użyciem beżowego łóżka. Z naszym poradnikiem wybór odpowiednich elementów aranżacji nigdy nie był prostszy.
Smakowite wypieki cukiernicze na różne okazje
/
Smakowite wypieki cukiernicze na różne okazje
Polacy kochają słodkości. Na deser dobrze jest zjeść pyszne ciastko lub babeczkę.