Renowacja drewnianego płotu krok po kroku

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewniany płot jest szczególnie efektownym ogrodzeniem. Każdego dnia narażony jest jednak na zmienne warunki pogodowe. Aby dobrze się prezentował i nie uległ zniszczeniu, należy go regularnie odnawiać. Podpowiadamy, jak zabrać się do renowacji drewnianego płotu, krok po kroku.

Photo by: Snapwire, from: Pexels

Krok 1: Przygotowanie odpowiednich narzędzi

Aby praca szła sprawnie, warto już na początku dobrze ją zorganizować, dlatego zacznij od przygotowania wszystkich narzędzi, których będziesz potrzebować do renowacji płotu.

Krok 2: Oczyszczanie drewnianego płotu

Renowację rozpoczynamy od oczyszczenia płotu i należy ją wykonać kilka dni przed malowaniem, aby deski miały czas całkowicie przeschnąć. Łuszcząca się farba, mchy i porosty, które mogły pojawić się na płocie – wszystko to należy dokładnie usunąć. Najlepszym narzędziem do tego procesu będzie myjka ciśnieniowa lub alternatywnie woda z mydłem i mocna szczotka. Do oczyszczenia resztek farby najlepiej użyć drucianej szczotki.

Krok 3: Ochrona otoczenia płotu

Zanim przystąpimy do malowania, warto osłonić wszystkie elementy znajdujące się w pobliżu płotu, bądź na płocie, które mogłyby się zabrudzić. 

Krok 4: Malowanie drewnianego płotu

Spośród środków ochronnych do wyboru mamy farby ochronne, lazury oraz możliwość lakierowania drewna. Ta ostatnia jest jednak kosztowna, a poza tym nałożenie warstwy lakieru sprawia, że drewno traci możliwość oddychania i w konsekwencji jego powłoka może szybciej się łuszczyć. Istotne, aby zakupiony środek był dobrej jakości i rzeczywiście miał właściwości drewnoochronne. Najlepiej więc wybrać drewnoochronne farby, bądź drewnoochronne lazury. Malując drewniany płot, warto pamiętać, że najlepiej rozprowadzać wybrany impregnat wzdłuż słoi drewna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać doskonałe miejsce do spania i zabawy dla twojego noworodka?
/
Jak wybrać doskonałe miejsce do spania i zabawy dla twojego noworodka?
Stworzony dla młodych rodziców poradnik, pełen praktycznych wskazówek i porad, jak idealnie wyposażyć pokój dla noworodka.
Latarnie z trawy morskiej. Wprowadź sielski klimat do wnętrz
/
Latarnie z trawy morskiej. Wprowadź sielski klimat do wnętrz
Latarnie z naturalnych tworzyw to efektowna ozdoba pomieszczeń o różnych stylach. Pokochają je szczególnie wnętrza w sielskim klimacie!
Jak zrobić bulion warzywny?
/
Jak zrobić bulion warzywny?
Bulion to tajna broń niejednej pani domu. To podstawa wielu dań takich jak gulasz czy risotto. Sprawdź, jak przygotować bulion warzywny.