Ekologiczne akcesoria do domu

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szukasz akcesoriów do domu, które pozwolą Ci być eko i prowadzić gospodarstwo w zgodzie z naturą? Przeczytaj, jakie rozwiązania warto zastosować, aby ograniczyć produkcję plastiku.

Dbałość o środowisko zaczyna się od codziennych drobnych czynności, takich jak segregacja śmieci, ograniczenie zużycia wody i elektryczności czy podejmowanie odpowiedzialnych wyborów zakupowych. Wyroby ekologiczne, zwłaszcza akcesoria wielorazowe, stanowią świetną alternatywę dla produktów z tworzyw sztucznych, które bardzo powoli rozkładają się w środowisku naturalnym, a ich nagromadzenie w przyrodzie może powodować poważne zagrożenie, utrudniając wzrost roślinom czy prowadząc do skażenia wód. Podczas codziennego przygotowywania posiłków warto korzystać z akcesoriów biodegradowalnych, wielorazowych czy kompostowalnych. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie produktów z tworzyw pochodzących z recyklingu. 

Ekologiczne słomki i wielorazowe sztućce

Należy pamiętać o tym, że akcesoria stosowane w gospodarstwie domowym, a zwłaszcza utensylia kuchenne, które mają bezpośredni kontakt z żywnością, powinny być wykonane z bezpiecznych, naturalnych materiałów. Przykładowo do napojów świetnie sprawdzą się słomki ekologiczne, wykonane z surowców odnawialnych, takich jak bambus czy zboże. Naturalne słomki można wykorzystać zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów, a po zużyciu wyrzucić na domowy kompost. Akcesoria tego typu to świetny zamiennik dla produktów z tworzyw sztucznych, do których produkcji wykorzystuje się m.in. ropę naftową. Jeśli zabierasz do pracy lunch albo planujesz grilla, koniecznie zabierz ze sobą także wielorazowe sztućce, wykonane z metalu lub bambusa. 

Woskowijki i bambusowe myjki do naczyń

W kuchni zastosowanie znajdą także wielofunkcyjne woskowijki, które można wykorzystać m.in. do przykrywania naczyń z potrawami, pakowania kanapek na wynos czy do przechowywania owoców, warzyw i pieczywa w sposób pozwalający przedłużyć świeżość produktów. Bawełniane ściereczki, wzbogacone o naturalne składniki, takie jak wosk i żywica, stanowią świetną alternatywę dla niekorzystnych dla środowiska plastikowych woreczków czy folii aluminiowej. Kolorowe woskowijki z pewnością zachwycą także najmłodszych członków rodziny. Osoby, które chciałyby wzbogacić swoją kuchnię o produkty ekologiczne, powinny przetestować także bambusowe myjki i szczotki do naczyń, które pozwalają na dokładne usuwanie zabrudzeń. W kuchni warto uważać na nadmiar szkodliwego mikroplastiku, który osiada na przyborach kuchennych i może zanieczyszczać środowisko.

Naturalny termofor

Ekologiczny termofor z pestkami wiśni to świetny gadżet, który pomoże złagodzić dziecięcą kolkę, a także wspomoże dorosłych, którzy zmagają się dolegliwościami, takimi jak bóle kręgosłupa, bóle miesiączkowe czy dolegliwości ciążowe. Stosowany na ciepło  pozwala rozluźnić napięcie z karku czy ramion, natomiast schłodzony termofor złagodzi ból wynikające ze stłuczenia, opuchlizny czy zwichnięcia.

Zdjęcie główne: pexels.com/Amine

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie ogrzewanie domu na wsi jest najtańsze ?
/
Jakie ogrzewanie domu na wsi jest najtańsze ?
Masz dom na wsi? Przeczytaj, czym najlepiej jest go ogrzewać aby płacić niskie rachunki i cieszyć się ciepłym domem w ziemie.
Dlaczego rolnik powinien zainwestować w fotowoltaikę?
/
Dlaczego rolnik powinien zainwestować w fotowoltaikę?
Energia słoneczna jest niezwykle obfitym i zrównoważonym źródłem energii, które ma ogromny potencjał w rolnictwie.
Maj w sadzie. Prace, które należy wykonać
/
Maj w sadzie. Prace, które należy wykonać
Zbliża się maj - to intensywny czas w sadach i ogrodach. Zobacz, jakie prace należy wykonać w sadzie w maju.