Życie na emeryturze – skąd wziąć pieniądze na spełnienie swoich marzeń?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Emerytura powinna być czasem zasłużonego relaksu i odpoczynku. Jest to czas, w którym w końcu możemy spełniać marzenia, na które wcześniej nie mogliśmy znaleźć czasu. Czasami jednak kłopotem mogą okazać się finanse. Skąd pozyskać pieniądze na spełnienie swoich życiowych celów?

Nie bój się spełniać swoich marzeń

Nigdy nie jest za późno na spełnienie swoich dawno odłożonych marzeń i zamiarów. Często ludzie nie decydują się na wymarzoną podróż czy zakup upragnionego samochodu z powodu posiadania ważniejszych wydatków. Emerytura to czas, kiedy większość wcześniejszych problemów i zmartwień może zostać odsunięta na bok. Kiedy dzieci są dorosłe, większość pożyczek związanych z zakupem mieszkania czy innych niezbędnych w życiu każdego człowieka rzeczy została spłacona, możemy w końcu zająć się realizacją tych mniej niezbędnych, ale równie ważnych celów. 

Czasami problemem mogą okazać się jednak finanse. Nie jest żadną tajemnicą, że zdolności finansowe osób w wieku emerytalnym są mniejsze niż ich dochody w latach wcześniejszych. Dlatego czasami realizacja marzeń jest niemożliwa, albo musi zostać odłożona w czasie, dopóki nie zostanie przez nas odłożona wystarczająca ilość pieniędzy. Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się pożyczki ekspresowe. 

Czym są pożyczki ekspresowe dla emerytów? 

Pożyczki ekspresowe mają jedną bardzo ważną zaletę – są przyznawane praktycznie od ręki. W rankingu pożyczek ekspresowych dostępnym na stronie sowafinansowa.pl znajdziemy najkorzystniejsze oferty firm zajmujących się udzielaniem tak zwanych chwilówek. Jak informuje nas Sowa Finansowa, większość pożyczek skierowanych do osób w wieku emerytalnym oferuje udzielenie niemal natychmiastowej gotówki w przedziale od 100 do 6000 zł. W wyniku zmian wprowadzonych w zeszłym roku odnośnie do braku zezwolenia na udzielanie przez firmy pożyczkowe chwilówek na okres krótszy niż 30 dni oraz darmowych chwilówek dla nowych klientów, dla osób w wieku 60 plus stało się mniej opłacalne korzystanie z ich ofert. Teraz lepszą opcją będzie wybranie pożyczki gotówkowej lub kredytu ratalnego w banku, lub SKOKU. Jeśli jak większość emerytów i starszych osób cenisz sobie bezpieczeństwo finansowe i niskie koszty związane z zaciągnięciem pożyczki gotówkowej, to koniecznie zapoznaj się z bezpłatnym rankingiem dostępnym na sowafinansowa.pl, który pozwoli ci uniknąć niepotrzebnych błędów i pułapek finansowych. Pożyczki ratalne umożliwiają dopasowywanie rat do zdolności finansowych kredytobiorcy i nawet osoba z relatywnie niewielką emeryturą będzie w stanie spłacić zaciągnięty dług w kilka miesięcy lub lat, w zależności od warunków określonych w umowie. Dzięki zmianom wprowadzonym wiosną 2020 roku istnieje mniejsze ryzyko zostania oszukanym, dlatego warto skorzystać z usług renomowanych banków i firm. 

Emerytura to ostatnia szansa na spełnienie swoich od dawna odkładanych planów, marzeń i celów. Nie można się zbyt długo zastanawiać. Nic nie jest wieczne, w tym także zdrowie. Dlatego warto korzystać z czasu kiedy umożliwia nam ono podróże oraz realizację innych marzeń tak, abyśmy nie musieli nigdy żałować, że nie spróbowaliśmy. W obecnych czasach bariery finansowe mogą być łatwo pokonane właśnie dzięki skorzystaniu z ofert pożyczek gotówkowych lub kredytów ratalnych kierowanych do osób w wieku emerytalnym przez wiele banków oraz SKOK–ów. Jeśli cenisz sobie pewność i bezpieczeństwo finansowe, to koniecznie zweryfikuj oferty poszczególnych firm kredytowych na https://sowafinansowa.pl/ranking-pozyczek-dla-emerytow/, co pozwoli na uniknięcie najczęstszych pomyłek i wpadek przy zaciąganiu pożyczki.

Fot. Katarzyna Grabowska/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Serwetki na szydełku krok po kroku
/
Serwetki na szydełku krok po kroku
Szydełkowanie to świetny sposób na odstresowanie, a także jest to piękna praca twórcza. Przekonaj się jak stworzyć serwetki na szydełku krok po kroku.
Jak łączyć różne materiały i wzory, aranżując wnętrze?
/
Jak łączyć różne materiały i wzory, aranżując wnętrze?
Szukasz pomysłów na ciekawe aranżacje? Przekonaj się, że mieszanie kontrastujących kolorów i tekstur może dać nieoczywisty, ale atrakcyjny efekt.
Uprawa i pielęgnacja borówki amerykańskiej
/
Uprawa i pielęgnacja borówki amerykańskiej
Zaprezentujemy tutaj zasady, które pozwolą Ci z sukcesem uprawiać i pielęgnować te krzewy.