Chrzan – naturalny antybiotyk na zatoki

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nie zawsze leki z apteki okazują się najskuteczniejszymi środkami walki z chorobami. Wiedzą o tym doskonale osoby, które walczą z długotrwałymi i uciążliwymi infekcjami i zapaleniami zatok. Jeśli szukasz naturalnych sposobów, które złagodzą dolegliwości i ból zatok sprawdź zbawienny wpływ chrzanu na ich działanie.

Naturalny antybiotyk

Chrzan zwany przez niektórych słowiańskim żeń-szeniem to antybiotyk chętnie stosowany jeszcze przez nasze babcie. Ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, wykrztuśne a wg niektórych nawet antynowotworowe. Rozrzedza obecną w zatokach flegmę i ułatwia nam jej wydalenie z organizmu. Udrażnia górne drogi oddechowe. Pomaga zwalczyć stany zapalne i łagodzi ucisk. Dodatkowo doskonale poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. Pomaga wzmocnić odporność całego organizmu.

chrzan
Photo by Keith Beaty/Toronto Star via Getty Images

Chrzan w polskich domach najczęściej spotykamy jako starty dodatek do potraw. Można smarować nim kanapki lub dodać np. do buraczków. Smaczną odmianą jest również chrzan kiszony, wyjęty z kiszonych ogórków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skuteczne metody fumigacji mogą ochronić twoją firmę przed szkodnikami?
/
Jak skuteczne metody fumigacji mogą ochronić twoją firmę przed szkodnikami?
Poznaj skuteczne strategie fumigacji, które chronią twoją firmę przed szkodnikami. Dowiedz się, jak możesz zabezpieczyć swoje miejsce pracy i zminimalizować ryzyko.
Tworzenie domowego warzywnika – poradnik dla początkujących
/
Tworzenie domowego warzywnika – poradnik dla początkujących
Zacznij hodować własne warzywa w zaciszu swojego domu. Poznaj praktyczne porady, warsztat i techniki niezbędne do stworzenia domowego warzywnika.
Czy domowe elektrownie wiatrowe to przyszłość ekologicznego gospodarstwa?
/
Czy domowe elektrownie wiatrowe to przyszłość ekologicznego gospodarstwa?
Odkryj potencjał domowych elektrowni wiatrowych jako ekologicznego źródła energii dla twojego gospodarstwa. Dowiedz się więcej o ich skuteczności, oszczędności i wpływie na środowisko.