Maj w sadzie. Prace, które należy wykonać

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sad wymaga doglądania i pielęgnacji w ciągu całego roku. W miesiącach zimowych regularnie prześwietlamy korony drzew, usuwamy suche lub chore gałęzie, przycinamy pędy winorośli i młode drzewa owocowe. Jakie prace wykonujemy w sadzie w maju? Dowiesz się w tym artykule.

Od połowy lutego do mniej więcej połowy marca przycinamy młode drzewa i pędy winorośli. Następnie czas na sadzenie nowych młodych drzew, takich jak jabłonie, grusze, morele, czy orzech włoski. To także czas na sadzenie krzewów owocowych – malin, jeżyn, porzeczki, czy agrestu. 

W kwietniu kończymy sadzenie drzew owocowych. To czas na cięcie brzoskwiń i doglądanie czereśni. Opryskujemy też jabłonie przeciwko parchowi jabłoni zanim rozpocznie się ich kwitnienie. Jeżeli szkodniki zdążyły już się pojawić, zastosujmy środki owadobójcze. 

Photo by: pasja1000, from: Pixabay 

Jakie prace wykonujemy w sadzie w maju?

W maju ściółkujemy glebę pod drzewami i krzewami owocowymi skoszoną trawą. W przypadku suszy obficie podlewamy rośliny. Musimy jednak uważać, aby nie moczyć liści. Doglądamy brzoskwinie – jeżeli pojawiło się zbyt dużo zawiązków owoców, trzeba będzie je przerzedzić. Po kwitnieniu wczesnych odmian jabłoni należy ponownie spryskać je przeciwko parchowi jabłoni. Jeżeli pojawią się szkodniki, stosujemy środki owadobójcze. Maj to czas kwitnienia późnych odmian jabłoni i gruszy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Chroń skórę przed słońcem
/
Chroń skórę przed słońcem
Lato z całym swoim urokiem niesie też pewne zagrożenia. Promienie słoneczne są jednym z najbardziej szkodliwych czynników dla skóry. Sprawdź, jak się przed nimi chroni.
5 niezbędnych akcesoriów wędkarskich, które poprawią Twoje wyniki
/
5 niezbędnych akcesoriów wędkarskich, które poprawią Twoje wyniki
W tym artykule przedstawimy pięć niezbędnych akcesoriów, które mogą znacznie poprawić Twoje wyniki w wędkarstwie.
Rolety wewnętrzne vs. zewnętrzne: Które są lepsze dla Ciebie?
/
Rolety wewnętrzne vs. zewnętrzne: Które są lepsze dla Ciebie?
Rolety wewnętrzne vs. zewnętrzne: Odkryj różnice i wybierz idealne rozwiązanie dla swojego domu. Estetyka, funkcjonalność, bezpieczeństwo - co wybierasz?