Jak dbać o ogrodowe rośliny i atrakcje?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czym byłby ogród bez roślin i innych dekoracji? Jednak aby zawsze wyglądał on efektownie i estetycznie, należy o wszystkie te ozdoby odpowiednio zadbać. Podpowiadamy, co zrobić, aby ogrodowe roślinki i atrakcje zachwycały Ciebie, innych domowników oraz Waszych gości.

Pielęgnacja kwiatów i innych roślin ogrodowych

Zacznijmy od tego, jak prawidłowo dbać o kwiaty i rośliny w ogrodzie, ponieważ zazwyczaj to one są jego największą ozdobą. Warto przede wszystkim wybrać odpowiednie miejsce do zasadzenia kwiatów. Dowiedz się, jaki nasłonecznienie lubią poszczególne gatunki i umieść je w dogodnym dla nich miejscu, a będziesz mieć pewność, że pięknie zakwitną. Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniego gruntu – wybierz miejsce, w którym gleba jest dobrze spulchniona i żyzna.

Kluczowe jest również nawożenie roślin, które pomoże im we wzroście i kwitnieniu. Dobrej jakości nawozy znajdziesz na przykład na stronie https://arkop.pl/nawozy/nawozy-wapniowe/. Pamiętaj jednak, aby stosować nawóz regularnie i w odpowiednich ilościach – jeśli jednorazowo użyjesz go zbyt dużo, to zaszkodzi on Twoim roślinom. 

Aby Twoje rośliny piękne rosły, niezwykle istotne jest także ich prawidłowe podlewanie. Pamiętaj przede wszystkim, aby nigdy nie robić tego, gdy liście są mocno nagrzane od intensywnego słońca – może to spowodować poparzeniem liści i kwiatów spowodowanym przez zbyt szybkie wyparowanie kropelek wody z rośliny. Najlepszą porą do podlewania jest więc świt lub zmierzch.

Na kondycję Twoich roślin korzystnie wpłynie także usuwanie zeschniętych i przekwitłych kwiatów. Dzięki temu rośliny nie będą produkować nasion, przez co okres ich kwitnienia znacznie się przedłuży. Regularnie sprawdzaj też, czy na listkach, kwiatach czy pędach nie pojawiają się szkodniki. Jeśli je zauważysz, koniecznie zastosuj oprysk.

Oczko wodne – niezwykła dekoracja ogrodu

Piękną i bardzo efektowną dekoracją ogrodu jest również oczko wodne. Warto jednak pamiętać, że należy o nie dobrze zadbać, szczególnie jeśli hodujesz w nim rybki. Jak to zrobić? Przede wszystkim dopilnuj, aby w oczku wodnym znalazła się pompa, której zadaniem jest napowietrzanie oraz filtrowanie wody. Jeśli zależy Ci na lepszych dla planety rozwiązaniach, to możesz na przykład zdecydować się na model energooszczędny. Warto również zamontować w oczku filtry, które oczyszczą je z glonów i innych zanieczyszczeń. Ponadto przydatny może okazać się na preparat odkażający. Dzięki niemu pozbędziesz się wszystkich szkodliwych bakterii i grzybów, które negatywnie wpływają na zdrowie ryb w zbiorniku oraz powodują nieprzyjemny zapach wody. 

Świetna atrakcja ogrodu, czyli basen

Basen jest bez wątpienia jedną z najciekawszych atrakcji ogrodowych. Jeśli więc go posiadasz i chcesz się nim maksymalnie cieszyć, to koniecznie o niego zadbaj. Dzięki temu woda w nim będzie krystalicznie czysta i zachęcająco do spędzania miłych chwil. Taką idealną wręcz wodę zapewni regularne czyszczenie oraz dobre urządzenie filtrujące. Bardzo przydatna może okazać się także chemia basenowa, a szczególnie preparaty do regularnego chlorowania wody. Ponadto, aby uniknąć większych zanieczyszczeń w postaci liści czy owadów, koniecznie zasłaniaj basen, kiedy go nie używasz. Bardzo ważne jest także mycie dna i ścian basenu po spuszczeniu z niego wody. Możesz to zrobić przy użyciu miękkich ściereczek oraz szczotek teleskopowych.

Zdj. główne: Veronica Reverse/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak i gdzie szukać unikatowych ozdób wnętrza?
/
Jak i gdzie szukać unikatowych ozdób wnętrza?
Popularne sklepy meblowe i dekoratorskie mają często w ofercie piękne artykuły. Ich wadą jest jednak to, że są produkowane w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy, przez co kupić może je dosłownie każdy. Zobacz, gdzie szukać unikatowych dekoracji.
Telewizor odpowiedni dla całej rodziny – czy wiesz, co to jest Smart TV?
/
Telewizor odpowiedni dla całej rodziny – czy wiesz, co to jest Smart TV?
Znalezienie takiego telewizora, który zaspokoi potrzeby wszystkich domowników, może wydawać się niemałym wyzwaniem.
Zbiornik na nawozy płynne – stacjonarny czy mobilny?
/
Zbiornik na nawozy płynne – stacjonarny czy mobilny?
Zbiornik na nawozy płynne może występować w dwóch głównych wariantach: stacjonarnym i mobilnym. Wybór między nimi zależy od konkretnych potrzeb i warunków użytkowania. Oba rodzaje zbiorników mają swoje zalety i są dostosowane do różnych sytuacji.