Jak zrobić hamak ogrodowy krok po kroku

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypoczynek w hamaku na świeżym powietrzu może być idealnym sposobem na relaks. Zobacz, jak w kilku krokach wykonać prosty hamak ogrodowy.

Do wykonania hamaka ogrodowego potrzebować będziesz: dobrej jakości materiał, karabińczyki, haki oraz mocną linę lub sznur. 

Jak zrobić hamak ogrodowy krok po kroku
Photo by: Petr Přeučil, from: Pixabay

Krok 1: Przygotowanie materiału

Materiał przytnij do wymiaru około 250 × 150 cm. Pozostaw też nieco zapasu z każdej strony do zrobienia wzmocnień.

Krok 2: Wzmocnienia

Około 5 cm materiału na brzegach zwiń do środka, tworząc tym samym wzmocnioną obwódkę, która zapobiegnie strzępieniu się oraz wzmocni całą konstrukcję. Brzegi z obwódką obszyj ręcznie lub na maszynie, pozostawiając tunel na przeciągnięcie liny.

Krok 3: Przeciągnięcie liny

Wybierz mocną linę, która będzie w stanie utrzymać ciężar dorosłej osoby. Dwa jej kawałki przeciągnij przez przygotowane na brzegach materiału tunele.

Krok 4: Karabińczyki

W sklepach dostępne są karabińczyki przeznaczone specjalnie do hamaków. Linę, przeciągniętą przez materiał, przewlecz przez karabińczyk i oba końce zwiąż solidnym węzłem.

Krok 5: Zawieszenie hamaka

Karabińczyki zawieś na hakach przymocowanych do drzew, altany lub tarasu. Najlepiej wybrać do tego hak huśtawkowy lub specjalny hak hamakowy do ogrodu.

Hamak ogrodowy wykonać można na kilka sposobów. Pojawić się mogą modele ze wzmocnieniem z drewnianych belek i dodatkowych lin łączących materiał z hakiem. Powyższa instrukcja dotyczy najprostszego do samodzielnego wykonania modelu hamaka ogrodowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pomysły na halloweenowe zabawy z dziećmi
/
Pomysły na halloweenowe zabawy z dziećmi
Halloween to doskonała okazja, by przygotować dzieciakom mnóstwo strasznych atrakcji. Oprócz fajnych przebrań i skocznej muzyki warto zadbać też o przeróżne zabawy. Jakie będą najlepsze?
Co daje regularne nawożenie roślin?
/
Co daje regularne nawożenie roślin?
Czy nawożenie faktycznie działa? Przeczytaj, dlaczego to ważny aspekt pielęgnacji Twoich ulubionych roślin.
Ekogroszek – ekologiczny i tani opał do domu
/
Ekogroszek – ekologiczny i tani opał do domu
Ekologiczny opał to także ekonomiczny opał. Dzięki wyborze odpowiedniego węgla zadbasz nie tylko o planetę, ale także o swój portfel.