Nowoczesna łazienka – proste rozwiązania aranżacyjne

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Łazienka powinna być przede wszystkim wygodna i praktyczna. Nie wyklucza to jednak warstwy estetycznej, która jest niezwykle ważna przy projektowaniu jakiegokolwiek wnętrza. Nowoczesne i modne łazienki sprawiają wrażenie bardziej luksusowych, dzięki czemu o wiele przyjemniej się z nich korzysta. Przedstawiamy inspiracje do zaaranżowania różnych łazienek.   

Rozwiązania dla łazienki w miejscu publicznym  

Łazienka i toaleta w miejscu publicznym musi być łatwa do utrzymania w czystości, wygodna w użytkowaniu oraz higieniczna. Wybierając ceramikę sanitarną do publicznej toalety miej na uwadze kilka aspektów. Po pierwsze, wszelkie załamania, zagięcia i kąty to siedliska bakterii, ponieważ są bardzo trudne do dokładnego wyczyszczenia. Wybierz toaletę i umywalkę o opływowym kształcie, bez trudno dostępnych miejsc i żłobień. Na przykład hotelowa łazienka powinna być wyposażona w przeszklony prysznic bez brodzika i wiszący sedes, takie rozwiązania są nie tylko łatwiejsze do utrzymania w czystości, lecz także wyglądają bardziej nowocześnie i ekskluzywnie.   

W publicznych łazienkach dobrze jest też zainwestować w systemy bezdotykowe. Automatyczny dozownik mydła, wyposażony w czujnik ruchu oraz bezkontaktowe suszarki do rąk to najbardziej higieniczne wyjście w toalecie, z której korzystają dziesiątki ludzi na godzinę. Przyciski w urządzeniach bez czujnika ruchu są prawdziwym rajem dla bakterii, których w toalecie już i tak nie brakuje.  

Rozwiązania dla małej łazienki   

Wiele nowoczesnych mebli i dekoracji łazienkowych zajmuje dużo miejsca, jednak w mieszkaniach w bloku lub małych domach, łazienka to naprawdę małe pomieszczenie. Nie oznacza to jednak, że nie można jej urządzić w ciekawy i stylowy sposób. Jednym ze sposobów na to, żeby zaoszczędzić miejsce w wąskiej łazience, jest pralka ładowana od góry. Brak drzwiczek pozwala na wykorzystanie przestrzeni pod przeciwną ścianą do maksimum. Wtedy możesz zamontować tam bardzo modne obecnie szafki z blatem i wpuszczaną umywalkę. W ten sposób zyskasz mnóstwo miejsca do przechowywania na zapasy kosmetyków, ręczniki i gadżety, a na blatach z powodzeniem ustawisz nowoczesne akcesoria łazienkowe oraz dekoracje.   

Gdzie szukać pomysłów na urządzenie łazienki?  

Przy remoncie łazienki częstym problemem jest brak pomysłu na odmienienie wnętrza. Większość łazienek w polskich domach wygląda bardzo podobnie, przez co trudno jest przełamać ten schemat. Warto poszukać nieoczywistych rozwiązań i nowatorskich pomysłów, odwiedzając na przykład salon łazienek Poznań. Znajdziesz tam nie tylko nowoczesne sprzęty i meble łazienkowe, lecz także gotowe propozycje aranżacji i inspiracje, które możesz przenieść na swój projekt. Internet również jest świetnym miejscem do tego, by znaleźć nietypowe aranżacje łazienek, jednak oglądanie jakiegoś rozwiązania na zdjęciu to coś innego, niż zobaczenie go w rzeczywistości. Często dopiero po realizacji projektu w 3D okazuje się, że pewne rozwiązania wyglądają dobrze na obrazku, jednak są zupełnie niepraktyczne w prawdziwym życiu. Po znalezieniu odpowiedniej inspiracji warto zapytać ekipę budowlaną lub projektanta w sklepie, czy dana propozycja rzeczywiście się sprawdza, ponieważ praktyczność to najważniejsza cecha łazienki.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Curtis Adams

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dostosować drewniane altany ogrodowe do swoich potrzeb?
/
Jak dostosować drewniane altany ogrodowe do swoich potrzeb?
Przekształć swoje podwórko w osobisty raj dzięki praktycznym wskazówkom jak dostosować drewniane altany ogrodowe do indywidualnych potrzeb. Poznaj tajniki wyboru, aranżacji i pielęgnacji altan.
Jak wybrać lampę podłogową do czytania?
/
Jak wybrać lampę podłogową do czytania?
Odkryj kluczowe kryteria wyboru lampy podłogowej do czytania, które zapewnią Ci komfort i sprzyjające warunki do zanurzenia się w lekturze.
Szafa do pokoju dziecięcego
/
Szafa do pokoju dziecięcego
Dzieci szybko rosną. Wciąż kupujesz nowe ubrania, bo te z zeszłego roku są już za małe? Nie pozwól, żeby to samo działo się z aranżacją pokoju. Sprawdź, jaką szafę wybrać, by rosła razem z dzieckiem.