Jak stworzyć i zaaranżować rodzinną galerię na ścianie?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Domowa galeria zdjęć rodzinnych na ścianie to piękna pamiątka. To nieco nostalgiczna i urocza dekoracja, która na pewno przypadnie nam do gustu. Można samodzielnie wykonać rodzinną galerię zdjęć, by zapełnić przestrzeń i dodać przytulnego klimatu pomieszczeniom. 

Dobry plan to podstawa

Jak wiemy, wbicie gwoździa jest bardzo proste, jednak późniejsza zmiana koncepcji jest nieco trudniejsza. By nie niszczyć niepotrzebnie ściany, warto na początku nasze ramki ze zdjęciami ułożyć na podłodze i zaplanować, jak chcemy je powiesić. 

kobieta oglądająca zdjęcia
Photo byfreepic.diller from Freepik.com

Do wyboru mamy:

  • koncepcję otwartą – odpowiednią na duże ściany, które nie są zagospodarowane. To idealna kompozycja na pustą ścianę przy kominku, czy nad kanapą w salonie; można w niej łączyć różne wielkości ramek oraz kolory,
  • układ symetryczny – symetria zawsze się sprawdzi; można zacząć od największej ramki w centrum i po jej bokach dokładać mniejsze zdjęcia; można również powiesić na środku największe zdjęcie, a wokół niego mniejsze ramki,
  • układ pionowy – jest odpowiedni np. do przedpokoju lub na ścianę, która jest dość wąska. 

Warto dobierać naszą kompozycję do wielkości ramek, ale również koloru zdjęć, czy ich kształtu. By galeria zdjęć domowników nie była nudna, można łączyć zdjęcia pionowe z poziomymi oraz wieszać je asymetrycznie. 

Inne sposoby na wieszanie zdjęć

Galeria zdjęć może odzwierciedlać naszą kreatywność. Idealnym sposobem na wieszanie zdjęć, jest ich przypinanie za pomocą pinezek lub gwoździ do korkowej ściany. Jeśli nie zamierzamy tworzyć ściany wykonanej z korka, świetnym pomysłem jest również rozwieszenie bawełnianego lub jutowego sznurka. Na nim za pomocą klipsów do prania można rozwiesić małe fotografie. W taki sposób wspaniale prezentują się fotografie wykonane za pomocą modnego ostatnio Polaroidu. Taka galeria będzie niezwykle klimatyczna, jeśli na sznurku umieścimy taśmę LED lub świecące cotton balls. Jeszcze bardziej podkreślą styl retro zdjęć, wykonanych za pomocą Polaroida, czy Instaxa.

Domowa galeria nad łóżkiem

Galerię zdjęć można umieścić nie tylko w salonie, czy przedpokoju. Nasze prywatne wspomnienia w postaci fotografii rodzinnych wspaniale wyglądają nad łóżkiem w sypialni. Nie musimy od razu wiercić całej ściany – wystarczy zaaranżować galerię zdjęć za pomocą tzw. pływających półek. Mają kształt litery L i są montowane na dwóch haczykach, co znacznie zmniejsza ilość otworów, które musielibyśmy wykonać w ścianie. 

Jak montować zdjęcia na ścianie?

Istnieją różne sposoby na zamontowanie zdjęć na ścianie. Najpopularniejszym sposobem są gwoździe i haczyki. Wiele osób montuje zdjęcia na taśmę montażową lub specjalne odklejane haczyki. Dzięki nim nie musimy wiercić w ścianie, zwłaszcza jeśli nie wiemy do końca, czy taki układ zdjęć i haczyków będzie nam odpowiadał. Modne są obecnie również kolorowe taśmy klejące, które umożliwiają przyklejanie zdjęć bez ramek. Bardzo powszechne jest także używanie farby magnetycznej, do której można przyczepić zdjęcia za pomocą magnesów.

Bardzo ciekawym sposobem na wyeksponowanie zdjęć jest umieszczenie ich na już istniejącej dekoracji. Może być to namalowana na ścianie kompozycja lub trójwymiarowe półki, ułożone w asymetryczny sposób. Dzięki dodatkowej dekoracji ściana z naszymi zdjęciami będzie prezentowała się bardzo ciekawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odpowiednio wyposażyć terrarium dla gadów? Poradnik dla początkujących.
/
Jak odpowiednio wyposażyć terrarium dla gadów? Poradnik dla początkujących.
Dowiedz się, jak prawidłowo wyposażyć terrarium dla swojego gada. Wskazówki ekspertów, które pomogą Ci zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki życia dla Twojego domowego zwierzątka.
Lampy sufitowe do salonu – jakie są możliwości wyboru?
/
Lampy sufitowe do salonu – jakie są możliwości wyboru?
Wybór odpowiednich lamp sufitowych może znacząco wpłynąć na atmosferę i oświetlenie w pomieszczeniu, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad możliwościami wyboru.
Jak urządzić biuro w stylu skandynawskim?
/
Jak urządzić biuro w stylu skandynawskim?
Styl skandynawski to jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich ostatnich lat.