Bieganie – od czego zacząć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W zdrowym ciele zdrowy duch, to wiemy wszyscy. Najczęściej pierwszym krokiem na drodze do zdrowia i zwiększenia aktywności fizycznej jest decyzja o rozpoczęciu biegania. Jak się do tego przygotować? 

Najtrudniejszy pierwszy krok

Jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało, trzeba po prostu zacząć! Trzeba rano albo wieczorem podjąć taką decyzją, nie zwracać uwagi na wewnętrznego demotywatora, który podsuwa nam sto powodów, żeby odłożyć nasz plan w czasie i iść biegać. Bieganie powinno wejść nam w nawyk, ale za nim takie się stanie po prostu trzeba mieć zawsze przygotowane wygodne, sportowe buty, strój i dobrą muzykę w telefonie, która umili ten czas wysiłku.

Dobre buty to podstawa

Najlepiej jeśli mamy w pobliżu polne, leśne ścieżki, bo bieg na łonie natury jest przyjemniejszy i wygodniejszy. Po pierwsze nie wdychamy spalin, jak to ma miejsce w trakcie biegu w mieście, po drugie nie irytują nas uliczne światła, a po trzecie podłoże na polach jest miększe. Ten ostatni czynnik jest bardzo ważny, bo o ile bieganie ogólnie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, to wybór podłoża jest fundamentalny dla naszych stawów. Jeśli jednak mieszkamy w centrum miasta, albo nie mamy żadnego polnego terenu w pobliżu, kluczowy jest wybór dobrego obuwia. Warto zasięgnąć porady specjalisty jakie buty będą najlepsze na start.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealne oświetlenie świąteczne do twojego domu i ogrodu
/
Jak wybrać idealne oświetlenie świąteczne do twojego domu i ogrodu
Odkryj nasze praktyczne porady, które pomogą Ci wybrać najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb świąteczne oświetlenie. Zainspiruj się i stwórz niepowtarzalną atmosferę w swoim domu oraz ogrodzie.
Jak zrobić karmnik dla ptaków?
/
Jak zrobić karmnik dla ptaków?
Pomóż ptakom przetrwać zimę! Stwórz dla nich małą przystań, gdzie będą mogły się posilić. Ten prosty karmnik zrobisz samodzielnie w kilku krokach. Przeczytaj jak go wykonać!
Klasyka i nowoczesność – jak połączyć to, urządzając kuchnię?
/
Klasyka i nowoczesność – jak połączyć to, urządzając kuchnię?
Myślisz o zastosowaniu eklektycznego wystroju w kuchni? Sprawdź nasze inspiracje na oryginalne rozwiązania aranżacyjne.