Bieganie – od czego zacząć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W zdrowym ciele zdrowy duch, to wiemy wszyscy. Najczęściej pierwszym krokiem na drodze do zdrowia i zwiększenia aktywności fizycznej jest decyzja o rozpoczęciu biegania. Jak się do tego przygotować? 

Najtrudniejszy pierwszy krok

Jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało, trzeba po prostu zacząć! Trzeba rano albo wieczorem podjąć taką decyzją, nie zwracać uwagi na wewnętrznego demotywatora, który podsuwa nam sto powodów, żeby odłożyć nasz plan w czasie i iść biegać. Bieganie powinno wejść nam w nawyk, ale za nim takie się stanie po prostu trzeba mieć zawsze przygotowane wygodne, sportowe buty, strój i dobrą muzykę w telefonie, która umili ten czas wysiłku.

Dobre buty to podstawa

Najlepiej jeśli mamy w pobliżu polne, leśne ścieżki, bo bieg na łonie natury jest przyjemniejszy i wygodniejszy. Po pierwsze nie wdychamy spalin, jak to ma miejsce w trakcie biegu w mieście, po drugie nie irytują nas uliczne światła, a po trzecie podłoże na polach jest miększe. Ten ostatni czynnik jest bardzo ważny, bo o ile bieganie ogólnie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, to wybór podłoża jest fundamentalny dla naszych stawów. Jeśli jednak mieszkamy w centrum miasta, albo nie mamy żadnego polnego terenu w pobliżu, kluczowy jest wybór dobrego obuwia. Warto zasięgnąć porady specjalisty jakie buty będą najlepsze na start.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto wybrać pościel z mikropluszu?
/
Czy warto wybrać pościel z mikropluszu?
Powoli zbliżają się do nas długie jesienno-zimowe wieczory i poranki. Nasuwa się przy tym pytanie: jak można je sobie umilić? Dobrym rozwiązaniem może być wybór idealnej pościeli, która sprawi, że pobyt w łóżku będzie jeszcze przyjemniejszy!
5 przepisów na potrawy z gruszek
/
5 przepisów na potrawy z gruszek
Gruszki można wykorzystać na wiele sposobów. Wspaniale komponują się zarówno z ciastami, jak i mięsem czy warzywami. Warto włączyć je na stałe do naszej kuchni.
Z czym wiąże się budowa przydomowego szamba?
/
Z czym wiąże się budowa przydomowego szamba?
Budujesz dom na działce za miastem i musisz wybudować przydomowe szambo? Zobacz na co zwrócić uwagę i z czym wiąże się taka decyzja.