Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny
Dom
/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Hipoteka może niejednokrotnie pomóc w spełnieniu marzeń i planów. Nie każdy jednak wie, że ubezpieczenie mieszkania jest niezbędne do udzielenia takiego kredytu. Warto się dowiedzieć, na jakich zasadach to wszystko działa.

Co trzeba pamiętać, przy braniu ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny?

Czy ubezpieczenie samo w sobie to coś złego? Nie powinno sprawić większego problemu, ponieważ jego koszty są stosunkowo niskie. Warto jednak pamiętać, co się dzieje w takiej sytuacji z prawami do samego odszkodowania, jak i nieruchomości. Fachowo przekazanie nieruchomości w ręce banku nazywane jest cesją. Oznacza to, że w momencie wystąpienia pożaru, lub kradzieży pieniędzy nie otrzyma sam lokator, a właśnie bank. Istnieją też odpowiednie wytyczne, jakie to ubezpieczenie ma być samo w sobie. Zwykle wymagane jest to standardowe z ochroną murów i elementów stałych na wypadek pożaru, powodzi, wybuchu, czy uderzenia pojazdu lądowego, lub powietrznego. 

Wiadomo już, co lokator straci, warto więc wspomnieć na temat tego, co zyska. Pierwszą rzeczą będzie niższa składka za samą polisę mieszkaniową. W razie wystąpienia pewnej określonej szkody całkowitej cały kredyt zostaje w pełni spłacony przez ubezpieczyciela. Jeśli zostały zakupione pewne rozszerzenia do samego ubezpieczenia, możliwe jest dostanie części środków z całej sumy odszkodowania.

Ważną do zaznaczenia kwestią jest również to, że sama polisa nie musi pochodzić od banku, w którym zaciągany jest kredyt hipoteczny. Liczą się również te polisy, które zostały nabyte przez specjalne narzędzia internetowe, wspomagające nabycie odpowiedniego ubezpieczenia, np.: porównywarki. 

Porównywarka ubezpieczeń

Jeśli potencjalny kredytobiorca nie posiada jeszcze wymaganego ubezpieczenia, może z właśnie takiej porównywarki skorzystać. Strona https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl z łatwością oraz dużą precyzją wskaże najkorzystniejsze oferty. Wystarczy jedynie wypełnić potrzebne dane, wymagane w prostym formularzu. Dzięki temu system jest w stanie dobrać oferty banków oraz różnych towarzystw pod podane wytyczne, co pozwala na indywidualny wybór. Faktem jest to, że szukanie ofert na własną rękę może być żmudne, czasochłonne, oraz mierne w skutkach. Jest to możliwe, jednak bez dokładnego doświadczenia bardzo łatwo można przepłacić. Ryzykiem może być również sytuacja, w której klient trafi na wadliwej opinii towarzystwo. Wspomniana porównywarka posiada oferty jedynie z pewnych, prawdziwych i bezpiecznych źródeł. 

Co powinno wchodzić w skład polisy, wymaganej do kredytu?

Przede wszystkim warto wspomnieć, że bank nie zabierze całej kwoty odszkodowania dla siebie w określonych sytuacjach. W przypadku chociażby straty danego sprzętu RTV, który został skradziony, to pod wpływem wykupionych, specjalnych rozszerzeń, lokator ma szansę dostać pełną kwotę odszkodowania. Mimo tego, że wymagana jest polisa standardowa, warto zaopatrzyć się w niektóre pakiety, które będą w stanie ochronić dane lokum. Logiczną ochroną, nad którą warto się zastanowić, jest oczywiście kradzież z włamaniem, oraz zwykła kradzież. Okazuje się, że w samej formule są to dwa różne pojęcia. Pierwsze rozszerzenie zabezpiecza dom, lub mieszkanie, przed utratą ruchomości oraz elementów stałych. Drugi pakiet pozwala na zabezpieczenie miejsca przed kradzieżą bez śladów. Jeśli zostały zaobserwowane takie szkody, jak wybite okno, rozwalony zamek, czy wyłamane drzwi, duża grupa towarzystw uzna to za kradzież z włamaniem. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/jak-ubezpieczyc-mieszkanie-lub-dom-pod-kredyt-z-cesja-na-bank

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać lampę podłogową do czytania?
/
Jak wybrać lampę podłogową do czytania?
Odkryj kluczowe kryteria wyboru lampy podłogowej do czytania, które zapewnią Ci komfort i sprzyjające warunki do zanurzenia się w lekturze.
Jakie badania powinien wykonać senior?
/
Jakie badania powinien wykonać senior?
Jesteś osobą starszą albo masz kogoś takiego w swoim najbliższym otoczeniu? Upewnij się, że wiesz, jak działać. Dbaj o zdrowie dzięki badaniom profilaktycznym. Nie pozwól zaskoczyć się chorobom.
Lepsza pergola drewniana czy metalowa?
/
Lepsza pergola drewniana czy metalowa?
Marzysz o pergoli w ogrodzie, ale nie wiesz, jaką wybrać? Zobacz, czy do Twojego ogrodu bardziej będzie pasować pergola metalowa czy drewniana!