Jak stworzyć kuchnię w wiejskim stylu?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Styl wiejski, zwany również stylem rustykalnym, cieszy się coraz większą popularnością w polskich domach. Dowiedz się, jak zaprojektować kuchnię w tej stylistyce, aby cieszyć się ciepłym i rodzinnym wnętrzem. 

Czym wyróżnia się styl rustykalny?

Styl wiejski to połączenie swobody i przytulności z funkcjonalnością. Ten styl aranżacyjny we wnętrzach przywodzi na myśl wspomnienia z dzieciństwa i beztroskich wakacji na wsi. W takiej kuchni nie może zabraknąć miejsca roboczego do wspólnego gotowania, drewnianych mebli, folkowych dekoracji, sezonowych owoców i warzyw czy suszonych kwiatów oraz ziół. Niewielkim kosztem możemy stworzyć wnętrze z duszą, które jest ciepłe i przyjazne dla wszystkich domowników.

Meble i sprzęty do kuchni

Styl rustykalny z pewnością spodoba się miłośnikom natury, uprawy ogrodu czy slow life. W wiejskiej kuchni warto wykorzystać materiały takie jak naturalne drewno, kamień, surowa cegła, a także len czy ceramika. Lekkości i świeżości do wnętrza dodadzą jasne, ciepłe odcienie ścian i frontów mebli. Naturalne drewno w połączeniu z błękitem, bielą czy zielenią pozwoli uzyskać swojski, przytulny efekt. Przy aranżacji kuchni warto wykorzystać także materiały z recyklingu, takie jak piękne, stare deski, dawne żeliwne zamki i kłódki czy stolik od zabytkowej maszyny do szycia. Z naturalnym drewnem pięknie komponuje się także zlew wykonany z kamienia. Warto sprawdzić ofertę eleganckich i praktycznych zlewozmywaków granitowych, dostępnych na stronie: https://granitan.pl/zlewozmywaki-granitowe/jednokomorowe/, ponieważ dbałość o detale i spójność aranżacji pozwoli wykreować wyjątkowy nastrój w pomieszczeniu. Alternatywą dla zlewów kamiennych mogą być również modele ceramiczne, np. zlew farmerski z tzw. fartuchem.

Detale nawiązujące do wiejskiej estetyki

Urządzając kuchnię w stylu rustykalnym, nie należy zapomnieć o dekoracjach i drobnych elementach odwołujących się do wiejskiej estetyki, a przy tym ocieplających wnętrze. Sielski klimat podkreślą wiklinowe kosze na owoce, ręcznie haftowane obrusy, zwiewne firanki i zasłony z naturalnych tkanin, ceramiczne kubki oraz drewniane misy. W formie dekoracji świetnie sprawdzą się świeże i suszone kwiaty polne, stare książki kucharskie, rękodzieło – wszelkie motywy nawiązujące do wiejskiego folkloru i sztuki ludowej, a także kultowa bolesławiecka ceramika. Warto podkreślić w kuchni również elementy dawnej zabudowy, takie jak stropy, surowa cegła czy stary piec kaflowy. Wyznacznikami wiejskiej kuchni powinny być: prostota, harmonia oraz zaciszna i sielankowa atmosfera.

Zdjęcie główne: pexels.com/Dmitry Zvolskiy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

piętnaście − jeden =

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Legowisko dla psa krok po kroku
/
Legowisko dla psa krok po kroku
Twój pupil nie ma jeszcze własnego specjalnego miejsca do wypoczynku? Wygodne legowisko dla psa możesz przygotować samodzielnie! Zobacz, jak to zrobić.
Wyszukiwarki ksiąg wieczystych online dla bezpiecznej transakcji nieruchomości
/
Wyszukiwarki ksiąg wieczystych online dla bezpiecznej transakcji nieruchomości
Poznaj sekrety korzystania z internetowej wyszukiwarki ksiąg wieczystych, aby bezpiecznie przeprowadzić transakcje nieruchomościami. Dowiedz się jak krok po kroku poprawnie przeprowadzić proces.
Jak wybrać najlepszy automatyczny odkurzacz do utrzymania czystości w twoim basenie?
/
Jak wybrać najlepszy automatyczny odkurzacz do utrzymania czystości w twoim basenie?
Odkryj sposoby na utrzymanie czystości w basenie za pomocą automatycznego odkurzacza. Poznaj kluczowe czynniki do wyboru idealnego urządzenia dla Twojego basenu.