Meble na zamówienie. Co trzeba wiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W poszukiwaniu niebanalnych rozwiązań i oryginalności w trakcie wykończenia mieszkania czy domu na uznaniu zyskują lokalni rzemieślnicy. Ogólnie dostępne meble nie różnią się zbytnio od siebie, ich wykończenie pozostawia wiele do życzenia i cena nie jest adekwatna do produktu. Przy zamówieniu mebli ze sklepowego katalogu możliwości personalizacji są znacząco ograniczone. Tylko meble na zamówienie całościowo spełnią Twoje oczekiwania.

Jaka jest przewaga mebli na zamówienie od tych ze sklepu?

Dobry stolarz jest w stanie wcielić w życie Twoje pomysły i projekty. Dzięki swojemu doświadczeniu może też doradzić i udoskonalić pierwotny zamysł. Niejednokrotnie pozwoli też zaoszczędzić wiele czasu, podsuwając rozwiązania, które sprawdziły się u innych klientów. Meble na zamówienie są unikalne, trwałe i niezawodne! Stolarza nie przerazi też żaden rodzaj pomieszczenia, w którym ma stanąć jego wyposażenie. Niewymiarowe skosy, szpecące rury i okna dachowe w przypadku pracy stolarza nie oznaczają zmarnowanego miejsca i gorzej zagospodarowanej przestrzeni. 

domowe biuro
Photo by ErikaWittlieb from Pixabay.com

Meble sklepowe to produkcja masowa, w której błędy i niedociągnięcia są stałym elementem. Decydujesz się na gotowe rozwiązanie, które nie uwzględnią ani Twoich indywidualnych potrzeb, ani specyficznych uwarunkowań pomieszczenia. Może się okazać, że duża przestrzeń pozostaje niezagospodarowana, co jest kluczowe w małych mieszkaniach. Ceny mebli ze sklepu tylko z pozoru mogą być niższe od cen proponowanych przez stolarza. Do ceny mebli sklepowych często trzeba doliczyć uchwyty, blaty, prowadnice i wkręty. 

>> Zobacz też: JAK ZROBIĆ SZAFKĘ Z DREWNA, BUDOWA KOMODY KROK PO KROKU?

Co trzeba wiedzieć, decydując się na meble na zamówienie? 

Wybór odpowiedniego stolarza jest kluczowy. Od niego zależy cała nasza droga od projektu, aż po efekt końcowy. Najlepiej sprawdza się tu poczta pantoflowa. Zanim wybierzesz stolarza, dobrze mieć możliwość fizycznej oceny jego prac. Jeśli nie masz takiej możliwości, poproś wykonawcę o portfolio, pozwól mu opowiedzieć o jego pracy, dopytaj o każdy szczegół. Masz prawo zadawać nawet banalne pytania z jego perspektywy. Przed podjęciem współpracy musisz mieć pewność, że jest to odpowiedni człowiek, który nie pozostanie głuchy na Twoje potrzeby i oczekiwania. Nie zniechęcaj się cenami porządnych stolarni. Jest to inwestycja na lata, bowiem meble na wymiar są solidne i wykonane z najwyższą starannością. 

Ile czasu potrzeba na wykonanie mebli na wymiar? 

Z pewnością trzeba uzbroić się w dużo większą cierpliwość niż w przypadku mebli z sieciówki. Wszystko zależy od mocy przerobowych stolarza i wielkości jego stolarni, jednak projekt indywidualny zawsze wymaga więcej czasu. Dobrze jest wkalkulować ten czas i nie czekać na wizytę w stolarni do ostatnich pociągnięć pędzla i wykończenia kuchni. 

Niecodzienne meble od stolarza

Wykwalifikowany, doświadczony stolarz jest w stanie wykorzystać każdy milimetr przestrzeni, a jego możliwości są imponujące. Łóżka, komody, szafy wnękowe czy oryginalne siedzisko z szafką na buty; wachlarz możliwości się nie kończy. Meble na wymiar to również idealne rozwiązanie dla sentymentalnych osób, którym zależy np. na odwzorowaniu mebli dziadków, które pamiętają z dzieciństwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Chemia gospodarcza do domu, którą powinien mieć każdy!
/
Chemia gospodarcza do domu, którą powinien mieć każdy!
W tym artykule omówimy różne rodzaje chemii gospodarczej, które warto mieć w domu i jak skutecznie z nich korzystać.
Jakie drzwi wybrać do wnętrz w stylu rustykalnym?
/
Jakie drzwi wybrać do wnętrz w stylu rustykalnym?
Marzysz o domu w stylu rustykalnym? Sprawdź, jakie drzwi będą do niego odpowiednie.
Sposoby na pozbycie się szkodników z ogrodu
/
Sposoby na pozbycie się szkodników z ogrodu
Szkodniki w ogrodzie to z pewnością zmora wielu osób. Jak jednak poradzić sobie z tym problemem? Podpowiadamy, jak środki oraz domowe sposoby możesz zastosować w walce z kretami, lisami, ślimakami oraz owadami.