Proste sposoby na ozdobienie domu na święta

Proste sposoby na ozdobienie domu na święta
Dom
/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy na święta trzeba drogo wystroić dom, aby wyglądał pięknie? Nie! Możliwości jest mnóstwo, szczególnie takie, które ograniczą koszty prądu. Sprawdź, jak to zrobić!

W czasie inflacji i podwyżek cen prądu wiele osób poszukuje rozsądniejszego sposobu, aby udekorować dom na święta. Takich sposobów jest mnóstwo: od figurek z ceramiki i drewna przez przepiękne świeczniki aż po ozdobne wazony.

Figurki, krasnale i skarpety

Można zwrócić uwagę na popularne krasnale ogrodowe czy figurki z ceramiki lub drewna. Sposobów na pozyskanie ich jest co najmniej kilka: można je najzwyczajniej kupić – prawdopodobnie każdy większy market będzie je oferował. Drugą możliwością jest przekształcenie dotychczasowych lalek. Krasnalom ogrodowym wystarczy dokleić bródkę z białej waty, ubranka przefarbować na czerwono, dodać jakąś laskę i kapelusz – i mamy świątecznego elfa! Można także wygrzebać z szaf stare lalki, które można udekorować w ten sam sposób. Jest to idealna propozycja szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi. Gdyby ktoś chciał się natomiast bardziej natrudzić, można rozpocząć poszukiwania drewna oraz kasztanów, aby samemu przygotować figurki od podstaw. Takie szlifowanie wymaga jednak już pewnej wprawy.

Ponadto można przygotować ozdoby z ubrań. Wystarczy sięgnąć po za małe ubrania, bądź te, które szykowaliśmy już do wyrzucenia. Popularne skarpetki wiszące na ścianie, znane z amerykańskich filmów, można zrobić z dłuższych skarpet domowych, których wnętrze wyłożymy styropianem czy watą, aby były „pełne”.

Dekoracje wiszące

Wspomnieliśmy już, że możliwe jest wykorzystanie drewna, które wytniemy i oszlifujemy w kształt choćby gwiazdy, choinki, mikołaja, worka z prezentami itd. Do takich zabiegów należy podchodzić ostrożnie, są to jednak z reguły fantastyczne przygody dla majsterkowiczów, które mogą wyglądać wspaniale.

Można także przygotować niepowtarzalne świeczniki – wystarczy zdobyć nieco dłuższy pieniek, w którym dokonamy wyżłobień na świeczki. Inną możliwością jest wycięcie podłużnego pasa. Następnie wystarczy drewno wyczyścić, ewentualnie pomalować i już!

Ozdoby na choinkę

W tym przypadku sprawa jest już wyjątkowo prosta. Wystarczy w zasadzie każdy materiał, który wala nam się po mieszkaniu. Ze starych gazet można wyciąć przeróżne kształty, które następnie przekłuwamy igłą z nicią. Z folii aluminiowej możliwe jest skonstruowanie gwiazdy na szczyt choinki bądź bombek. Korzyść podwójna, nie dość że tanio, to i bezpiecznie – taka bombka nie ma prawa się potłuc!

A jeśli światełka, to jakie?

Jeżeli jednak najbardziej pragniesz świątecznych świateł, możesz wykorzystać dwa sposoby: pierwszy to świeczniki, które dadzą piękne kolory – zwłaszcza w śnieżnym otoczeniu. Drugą opcją jest zastosowanie lamp LED, które zużywają bardzo mało prądu. Takie oświetlenie może też działać na baterię, przez co minimalizujemy koszty niemal wyłącznie do samego zakupu produktu.

Zdj. główne: Tyler Delgado/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Olejki eteryczne. Dlaczego warto ich używać?
/
Olejki eteryczne. Dlaczego warto ich używać?
Słyszałeś o mocy olejków eterycznych, ale nie do końca wiesz, do czego możesz ich używać oraz jak powinieneś je właściwie wykorzystać? Sprawdź to z nami!
Drewniana weranda w nowej odsłonie. Mały remont – wielki efekt!
/
Drewniana weranda w nowej odsłonie. Mały remont – wielki efekt!
Stara weranda w nowej odsłonie. Dowiedz się, jak to zrobić!
Najlepsze drinki na imprezę w domu – jak zrobić je samodzielnie?
/
Najlepsze drinki na imprezę w domu – jak zrobić je samodzielnie?
Robienie drinków w domowych warunkach nie musi być szczególnie efektowne i wymagać specjalnych narzędzi barmańskich.