Jak i gdzie szukać unikatowych ozdób wnętrza?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dobie fast fashion i wszechobecnej masowej produkcji, bardzo trudno jest o unikatowe, oryginalne i niepowtarzalne ozdoby do domu. Popularne sieciówki oferują ten sam asortyment na całym świecie, co sprawia, że wnętrza zaczynają wyglądać do siebie bardzo podobnie, jeśli nawet nie tak samo. Sprawdź, gdzie warto szukać ciekawych i nietypowych ozdób do wnętrz.   

Antykwariaty   

Podobnie, jak w przypadku ubrań z lumpeksu, dekoracje do domu znalezione w antykwariacie są często wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Antykwariat to idealne miejsce do tego, aby poszukać unikatowych ozdób i gadżetów do mieszkania. Zarówno antyki, jak i dzieła sztuki czy rękodzieło możesz kupić właśnie w takich miejscach. Z pewnością będą one dużo bardziej wyjątkowe i niespotykane, niż obraz czy grafika znaleziona w popularnej sieci sklepów meblowych czy dekoratorskich. W antykwariacie można kupić prawdziwe perełki, często za grosze, a na pewno dużo taniej, niż w sklepie dla kolekcjonerów czy w galerii.    

Aukcje dla kolekcjonerów   

Innym miejscem, w którym możesz znaleźć naprawdę wyjątkowe i unikalne dekoracje i dzieła sztuki są domy aukcyjne. Na licytacje wystawiane są często wspaniałe antyki, niezwykłe relikty i przedmioty historyczne, ale również dzieła sztuki i obiekty kolekcjonerskie. W domach aukcyjnych można kupić bądź wylicytować nie tylko stare, historyczne wręcz obrazy czy rzeźby, lecz także nowe dzieła młodych, początkujących artystów.   

Nie tylko stacjonarne licytacje w galeriach sztuki lub domach aukcyjnych są atrakcyjną opcją. Coraz więcej powstaje stron internetowych, na których można licytować wspaniałe okazy sztuki i dekoracji do wnętrz. Dom aukcyjny online https://onebid.pl/pl oferuje częste i atrakcyjne licytacje zarówno obiektów kolekcjonerskich, jak i antyków oraz młodej sztuki. To świetne miejsce, by wygodnie i bez wychodzenia z domu znaleźć piękne i zdecydowanie jedyne w swoim rodzaju dzieła i ozdoby.    

Pchli targ   

Bardzo niedocenianym miejscem, w którym można znaleźć prawdziwe cuda do domu, są targi staroci. W każdym większym mieście, raz na jakiś czas organizowany jest targ staroci, na którym różni ludzie wystawiają na sprzedaż stare, niepotrzebne w ich domu przedmioty. W takich miejscach możesz znaleźć niesamowite okazy antyków, przedmiotów z czasów PRL-u oraz designerskich przedmiotów za kilka złotych. To idealne miejsce dla kolekcjonerów staroci i antyków oraz osób, które chcą ozdobić mieszkanie w nietypowy sposób. Powoli na salony powracają style popularne za czasów Polski Ludowej, więc dekoracje, serwety, narzuty czy zastawa stołowa znalezione w takim miejscu to naprawdę skarb. Również różnego rodzaju wyprzedaże garażowe i przydomowe są świetnym miejscem do szukania oryginalnych dekoracji.   

Portale aukcyjne i media społecznościowe 

Popularne portale aukcyjne to doskonałe miejsce, by poszukać konkretnych okazów lub dekoracji. Wiele osób próbuje sprzedać stare ozdoby do domu, na przykład po remoncie lub przy zmianie wystroju. W internecie można znaleźć mnóstwo używanych mebli oraz ozdób i gadżetów do domu. Świetnym miejscem są także zakładki sprzedażowe na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Wiele osób wystawia także przedmioty na sprzedaż na grupach facebookowych poświęconym handlowi sąsiedzkiemu czy wymianie dóbr. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Tima Miroshnichenko

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wiklinowe akcesoria do ogrodu
/
Wiklinowe akcesoria do ogrodu
Szukasz ozdób i akcesoriów do ogrodu, które będą wykonane z naturalnego i ekologicznego surowca? Przeczytaj o zaletach wyrobów z wikliny.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie prysznica?
/
Na co zwrócić uwagę przy zakupie prysznica?
Szukasz wyposażenia do swojej łazienki? Koniecznie przeczytaj ten tekst!
Ceramika a porcelana – czym się różnią?
/
Ceramika a porcelana – czym się różnią?
Ceramika i porcelana to dwa materiały, które od wieków wykorzystywane są do produkcji różnych przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się do siebie bardzo podobne, to jednak istnieją między nimi pewne istotne różnice.