Jak i gdzie szukać unikatowych ozdób wnętrza?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dobie fast fashion i wszechobecnej masowej produkcji, bardzo trudno jest o unikatowe, oryginalne i niepowtarzalne ozdoby do domu. Popularne sieciówki oferują ten sam asortyment na całym świecie, co sprawia, że wnętrza zaczynają wyglądać do siebie bardzo podobnie, jeśli nawet nie tak samo. Sprawdź, gdzie warto szukać ciekawych i nietypowych ozdób do wnętrz.   

Antykwariaty   

Podobnie, jak w przypadku ubrań z lumpeksu, dekoracje do domu znalezione w antykwariacie są często wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Antykwariat to idealne miejsce do tego, aby poszukać unikatowych ozdób i gadżetów do mieszkania. Zarówno antyki, jak i dzieła sztuki czy rękodzieło możesz kupić właśnie w takich miejscach. Z pewnością będą one dużo bardziej wyjątkowe i niespotykane, niż obraz czy grafika znaleziona w popularnej sieci sklepów meblowych czy dekoratorskich. W antykwariacie można kupić prawdziwe perełki, często za grosze, a na pewno dużo taniej, niż w sklepie dla kolekcjonerów czy w galerii.    

Aukcje dla kolekcjonerów   

Innym miejscem, w którym możesz znaleźć naprawdę wyjątkowe i unikalne dekoracje i dzieła sztuki są domy aukcyjne. Na licytacje wystawiane są często wspaniałe antyki, niezwykłe relikty i przedmioty historyczne, ale również dzieła sztuki i obiekty kolekcjonerskie. W domach aukcyjnych można kupić bądź wylicytować nie tylko stare, historyczne wręcz obrazy czy rzeźby, lecz także nowe dzieła młodych, początkujących artystów.   

Nie tylko stacjonarne licytacje w galeriach sztuki lub domach aukcyjnych są atrakcyjną opcją. Coraz więcej powstaje stron internetowych, na których można licytować wspaniałe okazy sztuki i dekoracji do wnętrz. Dom aukcyjny online https://onebid.pl/pl oferuje częste i atrakcyjne licytacje zarówno obiektów kolekcjonerskich, jak i antyków oraz młodej sztuki. To świetne miejsce, by wygodnie i bez wychodzenia z domu znaleźć piękne i zdecydowanie jedyne w swoim rodzaju dzieła i ozdoby.    

Pchli targ   

Bardzo niedocenianym miejscem, w którym można znaleźć prawdziwe cuda do domu, są targi staroci. W każdym większym mieście, raz na jakiś czas organizowany jest targ staroci, na którym różni ludzie wystawiają na sprzedaż stare, niepotrzebne w ich domu przedmioty. W takich miejscach możesz znaleźć niesamowite okazy antyków, przedmiotów z czasów PRL-u oraz designerskich przedmiotów za kilka złotych. To idealne miejsce dla kolekcjonerów staroci i antyków oraz osób, które chcą ozdobić mieszkanie w nietypowy sposób. Powoli na salony powracają style popularne za czasów Polski Ludowej, więc dekoracje, serwety, narzuty czy zastawa stołowa znalezione w takim miejscu to naprawdę skarb. Również różnego rodzaju wyprzedaże garażowe i przydomowe są świetnym miejscem do szukania oryginalnych dekoracji.   

Portale aukcyjne i media społecznościowe 

Popularne portale aukcyjne to doskonałe miejsce, by poszukać konkretnych okazów lub dekoracji. Wiele osób próbuje sprzedać stare ozdoby do domu, na przykład po remoncie lub przy zmianie wystroju. W internecie można znaleźć mnóstwo używanych mebli oraz ozdób i gadżetów do domu. Świetnym miejscem są także zakładki sprzedażowe na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Wiele osób wystawia także przedmioty na sprzedaż na grupach facebookowych poświęconym handlowi sąsiedzkiemu czy wymianie dóbr. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Tima Miroshnichenko

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto sadzić kolejne drzewa?
/
Dlaczego warto sadzić kolejne drzewa?
Sadzenie kolejnych drzew ma niezwykle ważne znaczenie dla naszej planety i przyszłych pokoleń.
Wiejskie jaja. Jak hodować drób?
/
Wiejskie jaja. Jak hodować drób?
Chcesz hodować kury? Dowiedz się, co będzie Ci potrzebne w hodowli drobiu!
Jak wybrać meble do sypialni i salonu?
/
Jak wybrać meble do sypialni i salonu?
Odkryj inspirujące pomysły i sprawdzone porady, które pomogą Ci wybierać meble do sypialni i salonu idealnie dopasowane do Twojego stylu i potrzeb.