Wybór kominka – czym się kierować?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Trendem, coraz częściej pojawiającym się zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i salach konferencyjnych dużych firm, są kominki. Ich niezaprzeczalna elegancja, a także unikalna zdolność do ocieplania atmosfery (w dosłownym i metaforycznym sensie) sprawiają, że kominki zyskują sobie coraz szersze grono fanów.

Zalety posiadania kominka

Kominek jest w domu dodatkowym źródłem ogrzewania, w dodatku niezwykle klimatycznym. Z jego pomocą możesz stworzyć w salonie lub sypialni niezapomnianą atmosferę, szczególnie dobrze pasującą do jesiennych wieczorów. Warto również podkreślić, że kominki Radom stanowią ekologiczne wsparcie dla centralnego ogrzewania domu. Są wydajne i ekonomiczne, a ty możesz dzięki nim oszczędzać na ogrzewaniu. Drewno jest jednym z najtańszych (w obecnych czasach) materiałów opałowych, dzięki czemu kominki stają się jeszcze atrakcyjniejsze dla właścicieli domków jednorodzinnych. Palenie w kominku pomaga również redukować zbyt wysoki poziom wilgoci w powietrzu. Niepożądana, nadmierna wilgotność powietrza może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów w domu. Aby tego uniknąć, warto regularnie palić w kominku, co skutecznie osuszy powietrze i zoptymalizuje jego parametry.

Innowacyjne modele kominków domowych

Rozwiązaniem, które cieszy się na rynku rosnącym zainteresowaniem, są kominki z płaszczem wodnym. Dzięki innowacyjnej budowie i specjalnej technologii są one w stanie wspomagać instalację grzewczą nie tylko będąc dodatkowym źródłem ciepła, ale również podgrzewając wodę w obiegu centralnym. Mimo stosunkowo wysokich cen tego typu kominków, ich koszt może szybko się zwrócić dzięki dużym oszczędnościom związanym z codziennym użytkowaniem. Minimalna moc kominka z płaszczem wodnym powinna wynosić około 10 kW, ale zdecydowanie lepiej jest zainwestować w urządzenia o wyższym potencjalne.

O tym pamiętaj, decydując się na kominek

Kominek to piękny dodatek aranżacyjny do wnętrz, a także efektywne źródło ciepła. Warto jednak pamiętać o aspektach, które nie są aż tak przyjemne. Posiadanie kominka w domu generuje dużą ilość bałaganu, dlatego od samego początku warto postawić na dodatkowy sprzęt sprzątający, regularny harmonogram porządków oraz wyznaczenie specjalnych obszarów na drewno czy narzędzia używane do czyszczenia kominka. Zadbaj również o regularne wizyty kominiarzy i czystość całego komina wyprowadzającego dym z domu. To ważne, jeśli chcesz cieszyć się prawidłowo działającym kominkiem. 

Fot.: Jessica Johnston/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ceramika a porcelana – czym się różnią?
/
Ceramika a porcelana – czym się różnią?
Ceramika i porcelana to dwa materiały, które od wieków wykorzystywane są do produkcji różnych przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się do siebie bardzo podobne, to jednak istnieją między nimi pewne istotne różnice.
Przysmaki uzupełniające i suplementujące w diecie psa
/
Przysmaki uzupełniające i suplementujące w diecie psa
Prawidłowe odżywianie psa jest bardzo ważne dla jego rozwoju i zdrowia. Warto sięgnąć po przysmaki, które wzbogacą dietę naszych pupili o niezbędne witaminy.
Jak nowoczesne technologie wpływają na efektywność systemów wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych?
/
Jak nowoczesne technologie wpływają na efektywność systemów wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych?
Poznaj wpływ nowoczesnych technologii na efektywność systemów wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych. Dowiedz się, jak innowacje ułatwiają zarządzanie powietrzem w twoim domu i przyczyniają się do poprawy zdrowia i komfortu mieszkańców.