Wybór kominka – czym się kierować?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Trendem, coraz częściej pojawiającym się zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i salach konferencyjnych dużych firm, są kominki. Ich niezaprzeczalna elegancja, a także unikalna zdolność do ocieplania atmosfery (w dosłownym i metaforycznym sensie) sprawiają, że kominki zyskują sobie coraz szersze grono fanów.

Zalety posiadania kominka

Kominek jest w domu dodatkowym źródłem ogrzewania, w dodatku niezwykle klimatycznym. Z jego pomocą możesz stworzyć w salonie lub sypialni niezapomnianą atmosferę, szczególnie dobrze pasującą do jesiennych wieczorów. Warto również podkreślić, że kominki Radom stanowią ekologiczne wsparcie dla centralnego ogrzewania domu. Są wydajne i ekonomiczne, a ty możesz dzięki nim oszczędzać na ogrzewaniu. Drewno jest jednym z najtańszych (w obecnych czasach) materiałów opałowych, dzięki czemu kominki stają się jeszcze atrakcyjniejsze dla właścicieli domków jednorodzinnych. Palenie w kominku pomaga również redukować zbyt wysoki poziom wilgoci w powietrzu. Niepożądana, nadmierna wilgotność powietrza może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów w domu. Aby tego uniknąć, warto regularnie palić w kominku, co skutecznie osuszy powietrze i zoptymalizuje jego parametry.

Innowacyjne modele kominków domowych

Rozwiązaniem, które cieszy się na rynku rosnącym zainteresowaniem, są kominki z płaszczem wodnym. Dzięki innowacyjnej budowie i specjalnej technologii są one w stanie wspomagać instalację grzewczą nie tylko będąc dodatkowym źródłem ciepła, ale również podgrzewając wodę w obiegu centralnym. Mimo stosunkowo wysokich cen tego typu kominków, ich koszt może szybko się zwrócić dzięki dużym oszczędnościom związanym z codziennym użytkowaniem. Minimalna moc kominka z płaszczem wodnym powinna wynosić około 10 kW, ale zdecydowanie lepiej jest zainwestować w urządzenia o wyższym potencjalne.

O tym pamiętaj, decydując się na kominek

Kominek to piękny dodatek aranżacyjny do wnętrz, a także efektywne źródło ciepła. Warto jednak pamiętać o aspektach, które nie są aż tak przyjemne. Posiadanie kominka w domu generuje dużą ilość bałaganu, dlatego od samego początku warto postawić na dodatkowy sprzęt sprzątający, regularny harmonogram porządków oraz wyznaczenie specjalnych obszarów na drewno czy narzędzia używane do czyszczenia kominka. Zadbaj również o regularne wizyty kominiarzy i czystość całego komina wyprowadzającego dym z domu. To ważne, jeśli chcesz cieszyć się prawidłowo działającym kominkiem. 

Fot.: Jessica Johnston/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Narzędzia, których nie może zabraknąć w każdym gospodarstwie domowym
/
Narzędzia, których nie może zabraknąć w każdym gospodarstwie domowym
Niezależnie od rodzaju prac, jakie wykonujesz w gospodarstwie domowym, istnieje kilka narzędzi, które są nieodzowne.
Jak wybrać idealny narożnik do małego salonu – praktyczne wskazówki
/
Jak wybrać idealny narożnik do małego salonu – praktyczne wskazówki
Odkryj praktyczne porady dotyczące wyboru idealnego narożnika do małego salonu. Od uwzględnienia rozmiaru i kształtu do właściwego stylu i koloru - wszystko to, co potrzebujesz, aby stworzyć przytulne i stylowe miejsce do relaksu.
Fotowoltaika – jakie ma zalety?
/
Fotowoltaika – jakie ma zalety?
Fotowoltaika to dziedzina nauki i technologii zajmująca się wykorzystaniem energii słonecznej do wytwarzania prądu elektrycznego. W dzisiejszych czasach jest to jedno z najważniejszych źródeł energii odnawialnej, które wykorzystywane jest do zasilania zarówno domów, jak i przemysłu. W tym artykule przedstawimy kilka głównych zalet, jakie oferuje fotowoltaika.