5 niezbędnych mebli do salonu z obszyciem z weluru

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Narożniki, pufy, kanapy, fotele, czy siedziska są nieodzownymi elementami wyposażenia polskich domów. Ze wspomnianych mebli można stworzyć rozmaite aranżacje. Niezależnie od tego, czy wnętrze jest utrzymane w stylu nowoczesnym, rustykalnym, czy art deco. Do modnych rozwiązań należą meble wykonane z weluru. Są doceniane ze względu na wygodę, funkcjonalność, a także stylowy wygląd i efektowne wykończenie, właśnie za sprawą welurowego materiału.

Welur – czym charakteryzuje się materiał obicia?

Pochodzący od francuskiego słowa „velvet” oznaczającego aksamit, welur jest bardzo podobny do aksamitu i welwetu. W przeciwieństwie do pierwszego z wymienionych materiałów, który jest tkaniną o splocie okrywowym, welur to dzianina okrywowa, co oznacza, że jest prostszy w produkcji, ale wciąż zachowuje swoje wartości wizualne.

Welur jest też bardziej wytrzymały niż aksamit, Zachowuje jednocześnie wiele pożądanych właściwości tej luksusowej tkaniny, co powoduje, że jego szerokie zastosowanie jest też wykorzystane przy produkcji narożników, puf, kanap, foteli, czy siedzisk.

Welur – dodatkowe informacje i jak czyścić materiał

Warto też wiedzieć, że welur jest materiałem wytrzymałym i odpornym na ścieranie. Czyni to z niego popularny materiał w produkcji mebli tapicerowanych. Dotyczy to nie tylko narożników, ale mebli takich jak: kanapy, fotele i pufy, a także poduszek, zasłon, narzut i dywanów. 

Materiał ten jest również stosowany w modzie, gdzie welurowe ubrania są chętnie noszone w okresie jesienno-zimowym, ponieważ chronią przed zimnem i nadają stylowy wygląd. Przy czyszczeniu weluru należy stosować delikatne detergenty, a także suszyć materiał na powietrzu.

Czym właściwie jest kanapa narożna? Podstawowe informacje

Kanapa narożna to mebel wypoczynkowy, który składa się z dwóch segmentów i tworzy kształt litery „L”. Jedna z części to siedzisko. Z kolei druga to element umożliwiający rozłożenie nóg i zatraceniu się w chwilach głębokiego relaksu. Warto wiedzieć, że kanapa narożna może być wykonana z różnych materiałów, takich jak: tkanina, skóra naturalna lub ekologiczna, a także z materiałów syntetycznych. Jednym z najlepszych wyborów są narożniki welurowe.

Pufa, kanapa, fotele i siedziska – czym się charakteryzują?

Pufa to mały mebel, zwykle okrągły lub kwadratowy, który służy do siedzenia. Pufę można też wykorzystać jako podnóżek. Z kolei kanapa, to mebel, który składa się z siedziska, oparcia i podłokietników. Może mieć różne kształty i rozmiary. Jednak zazwyczaj nie przyjmuje kształtu litery „L”, a jego konstrukcja ma prostokątny kształt. 

Z kolei fotel jest meblem służącym do siedzenia. Zazwyczaj jego konstrukcja obejmuje oparcie i podłokietniki, niekiedy też ma wysuwany podnóżek, co umożliwia przyjęcie pozycji leżącej. Dostępne są też fotele bujane, czy ze wbudowanym systemem do masowania. Natomiast siedziska, to elementy wyposażenia, które wykorzystuje się najczęściej w przedpokojach, holach, czy korytarzach. Mają prostą konstrukcję i służą, na przykład do ubrania butów.

Fot.: Angelo Pantazis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trendy w projektowaniu wnętrz: jakie są najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz i jakie są ich zastosowania w budownictwie?
/
Trendy w projektowaniu wnętrz: jakie są najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz i jakie są ich zastosowania w budownictwie?
Projektowanie wnętrz to dziedzina, która stale się rozwija i zmienia. Nowe trendy i pomysły pojawiają się co roku, a ich popularność rośnie wraz z rosnącym zainteresowaniem dekoracją wnętrz. W tym artykule omówimy najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz i jakie są ich zastosowania w budownictwie. Dzięki temu artykułowi czytelnicy będą mieli wiedzę, jakie są trendy w projektowaniu wnętrz i jak można je wykorzystać w swoim domu lub mieszkaniu.
Jak wybrać idealne sztućce do swojej kuchni?
/
Jak wybrać idealne sztućce do swojej kuchni?
Poznaj tajniki wybierania doskonałego zestawu sztućców do swojej kuchni. Wskazówki od wyboru materiału, przez styl, do rodzaju sztućców.
Jak obrabiać i przechowywać mięso?
/
Jak obrabiać i przechowywać mięso?
Każdy z nas powinien wiedzieć, jak prawidłowo przechowywać mięso. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nieodpowiednie postępowanie może doprowadzić do zatrucia.